reklama

Gra Patataj. Granna

Nasza ocena: 

Gra Patataj ćwiczy umiejętność komunikacji w grupie i spostrzegawczość. Dynamiczna rozgrywka wywołuje mnóstwo emocji oraz sprawia masę frajdy. Jednak jej najwazniejszym walorem jest nauka umiejętności współpracy. Uczestnicy gry szybko się dowiadują, że albo wszyscy zostaną zwycięzcami, albo poniosą razem porażkę. Muszą stworzyć zgrany  team, żeby wykonać zadanie. I jak wam się to podoba?

Pudełko zawiera: 27 kart różnokolorowych kucyków, 34 karty ogrodzenia, 5 kart podkowy, 9 kart siana i instrukcję. Liczba graczy: 2-6 Wiek graczy: 4+

Recenzje testerów

Recenzja Helena, mama Gai o Gra Patataj. Granna

Helena, mama Gai

Bardzo fajna gra, ciekawa. Bardzo się córci podobała, zwłaszcza, że lubi koniki. Zagrała na razie dwa razy, raz wygrałyśmy, raz przegrałyśmy. Po drugim razie powiedziała, że na razie nie chce grać. Wydaje mi się, że mogłaby mieć więcej opcji, można dołożyć koniki, sianko albo podkowę. Dziecko cztero i półletnie bardzo szybko zrozumiało zasady i chyba szybko może się znudzić. Jest naprawdę fajne, ale na krótkie rozgrywki. Dodałabym inne opcje, bardziej bym ją utrudniła. Bardzo miło, że dołożone są memorki. Ja bym zrobiła, że jest to gra 3+.

Recenzja Agata, mama Sylwii i Matyldy o Gra Patataj. Granna

Agata, mama Sylwii i Matyldy

Gra okazała się być zaawansowaną wersją gry "kółko i krzyżyk". Jest szybka i posiada prostą instrukcję. Ciekawym elementem jest konieczność znajdywania podobieństw w konikach - ćwiczy to spostrzegawczość. Dla czterolatki idealna, dla siedmiolatki już nudna. Minusem jest jakość kart- są cienkie i szybko ulegną podniszczeniu. Duży plus za dołożone w gratisie memo- obrazki są na tyle złożone i nieoczywiste, że wzrasta poziom trudności, a konieczność wytężenia szarych komórek wciąga nawet dorosłych. "Patataj" niczym nie zachwyca, ale nie jest także rozczarowaniem - to taka gra układanka, na kwadrans zabawy na dywanie (wymaga sporej przestrzeni, nie nadaje się jako gra podróżna).

Recenzja Wiesława, mama Dominiki i Klaudii o Gra Patataj. Granna

Wiesława, mama Dominiki i Klaudii

Dzięki Wielkiemu Testowi Gier i Zabawek dla Dzieci organizowanemu przez BabyBoom, a także firmie GRANNA ja i moje córki miałyśmy możliwość przetestowania gry „PATATAJ”. Gra ta przeznaczona jest dla osób już od czwartego roku życia. Ale moja młodsza córka ma trzy lata i bez problemu zrozumiała zasady zabawy i potrafiła w niej uczestniczyć. Gra „PATATAJ” należy do gier kooperacyjnych. Wszyscy uczestnicy zabawy pomagają sobie nawzajem, dążą do jednego celu i nie rywalizują ze sobą. Jest to szczególnie istotne gdy wśród graczy są małe dzieci, którym trudno przychodzi godzenie się z porażką czy przegraną. W pudełku znajdują się karty z kucykami, karty ogrodzenia, karty podkowy oraz karty siana. Kartoniki są bardzo kolorowe, miłe w dotyku i trwałe. Same zasady gry są bardzo proste i najmłodsi gracze szybko wciągają się w rozgrywkę. Próba umieszczenia kucyków na wybiegu przed utworzeniem zamkniętego ogrodzenia wywołuje mnóstwo emocji i frajdy. W grze ważna jest przede wszystkim wspólna komunikacja, podejmowanie decyzji i zgrana współpraca. Ostatecznie uczestnicy zabawy wspólnie przegrywają bądź wygrywają. Dzięki temu razem mogą cieszyć się z odniesionego sukcesu albo… spróbować ponownie. Średni czas rozgrywki wynosi 20 minut. Rozgrywka w takim czasie nie sprawi problemów najmłodszym. Gra wciąga i nigdy nie kończy się na jednej partyjce. Dodatkowo opakowanie gry zawiera grę MEMO gratis. Chyba nikomu nie trzeba mówić na czym ona polega i jakie korzyści daje gdy poznają je dzieci. Gra „PATATAJ” to gra godna polecenia.

Recenzja Agnieszka, mama Martyny i Oliwii o Gra Patataj. Granna

Agnieszka, mama Martyny i Oliwii

Gra Patataj to świetna gra kooperacyjna, która spodoba się zwłaszcza wszystkim małym fanom koni. Szukanie wspólnych elementów wśród koni, analiza tego, co jest potrzebne do rozegrania swojego ruchu- to wszystko uruchamia logiczne myślenie i świetnie wpływa na dziecięcą wyobraźnię. Gra ma proste zasady, można grać z młodszym rodzeństwem, ale również z dziadkami- każdy zrozumie, o co chodzi. Karty są elastyczne, mają zaokrąglone rogi. Są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Rozgrywka nie trwa długo, a element kooperacji jest fantastyczny- albo wygrywamy wszyscy, albo wspólnie przegrywamy. Ten typ gier jest doskonały dla najmłodszych graczy, ponieważ pozwala uniknąć elementu rozczarowania w przypadku przegranej, a uczy podejmowanie wspólnych działań i dążenie do tego samego celu. Piękne obrazki koników sprawiają, że dzieci chętnie sięgną po Patataj. A niewygórowana cena sprawia, że rodzice też chętnie sięgną.

Recenzja Joanna, mama Mai o Gra Patataj. Granna

Joanna, mama Mai

Po pierwsze gra jest bardzo fajnie przemyślana. Moja czteroletnia córka wciągnęła się bez słowa, bardzo chętnie sięga akurat po tę grę.
Podobają mi się kolory i grafika. Instrukcja jest napisana przejrzyście, a gra sama w sobie jest przyjemna nawet dla 4 latka. Często spotykamy się z grami od 4 roku życia, które jednak są zbyt skomplikowane, aby tak małe dziecko mogło spokojnie grać i cieszyć się zabawą, w tym przypadku wystarczyło, że raz opowiedziałam dziecku "co ma robić”, a gra potoczyła się sama. Gra skłania do nauki, u nas była to bardzo ważna nauka mowy, oraz ćwiczenia logopedyczne zalecone przez logopedę, mała widząc obrazki w grze bardzo chętnie naśladowała odgłosy koników, tupot kopyt i sama z siebie rozszerzyła repertuar na resztę odgłosów wsi. Ja ze swojej strony grę polecam, jest tak samo przyjemna dla 4 latka jak i mamy.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: