reklama

Gra rodzinna - Wsiąść do Pociągu: Pierwsza Podróż

Nasza ocena: 
 Wygląd i wykonanie gry
 Przejrzystość zasad gry
 Poziom trudności dopasowanie do wieku
 Interakcja
 Ocena dzieci

Teraz już jesteśmy pewni, że mamy idealny pomysł na prezent dla każdej rodziny z dziećmi. Szybka podróż po Europie okazała się hitem! Buduowanie tras kolejowych, odwiedzanie kolejnych miast, nauka poprzez zabawę i świetna zabawa połączona z nauką. 

Pierwsza podróż to uproszczona wersja bezkonkurencyjnej gry Wsiąść do Pociągu przystosowana do potrzeb młodszych uczestników – zarówno pod względem mechaniki, jak i rozmiaru komponentów czy czasu rozgrywki. Zadaniem graczy jest łączenie miast na mapie Europy poprzez zajmowanie kolejnych odcinków za pomocą plastikowych wagoników.

Najmłodszy uczestnik, ktory zagrał grę miał 4 lata, ale wiemy, że w pomoc zaangażowało się rodzeństwo. Większość 6-latków radziła sobie bez problemu, a siedmiolatki nie potrzebowaly żadnej pomocy.

Naszym zdaniem gra"Pierwsza Podróż" sprawdza się znakomicie jako wprowadzenie do gier planszowych dla maluchów, bo ma jasne zasady, krótki czas rozgrywki i daje sporo fajnych emocji.

Oprócz napisania opinii poprosilismy rodziców o odpowiedź na kilka pytań

1. Czy dziecku/dzieciom było łatwo przyswoić zasady gry? 
Z odpowiedzi rodziców wynika, że dla dzieci zasady były jasne, ale przypominamy, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie. I dodatkowo przypominamy, że właśnie poznawanie zasad, trzymanie się ich podczas rozgrywek uczy dzieci między innymi planowania, jak również ponoszenia konsekwencji własnych decyzji.

2. Czy dziecko/dzieci były w stanie utrzymać skupienie podczas rozgrywki i samodzielnie podejmowały decyzję o tym co zrobić?
Również odpowiedzi na to pytanie pokazały, że dzieci nie tylko wciągnęły się w rozgrywkę, ale bardzo chętnie samodzielnie podejmowały decyzje o kolejnych ruchach.

3. Czy po zakończonej rozgrywce dzieci same proponowały granie po raz kolejny?
Tak i zdecydowanie tak! Sami rozumiecie. Co z tego, że coś może się podobac rodzicom, jeśli nie zaaprobują tego dzieci? A w tym przypadku - dzieci stwierdziły, że gra jest super. I rodzice to również potwierdzili. I wiecie, co? Część z nich popędziła kupić Wsiąść do Pociągu w wersji dla nieco starszych osób. To się nazywa sukces!

Recenzje testerów

Recenzja Ilona i Ignacy 7 lat o Gra rodzinna - Wsiąść do Pociągu: Pierwsza Podróż

Ilona i Ignacy 7 lat

Gra jest bardzo emocjonująca i wciągająca, przy czym ma dosyć proste zasady Siedmiolatek przyswoił je szybko i chciał grać w nią codziennie. Ponadto dziecko szybko uczyło się geografii, z każdą grą więcej zapamiętywało i miało większą wiedzę.

Synek potrafił się podczas gry skupić i skoncentrować, co zwykle jest dla niego problemem. To nie jest typ gry, do której rodzice muszą się zmuszać, by zadowolić dziecko, tylko autentycznie gra wciąga całą rodzinę, a czasem i dorośli mogą uzupełnić swoje braki z geografii. Poza tym gra jest pięknie wykonana. Podsumowując świetna gra dla całej rodziny!

Recenzja Agnieszka, Kasia lat 6 i Witek lat 4 o Gra rodzinna - Wsiąść do Pociągu: Pierwsza Podróż

Agnieszka, Kasia lat 6 i Witek lat 4

Opinia dziecka: Fajna gra, dobrze się bawiłam, stacji nie nazywała nazwami, ale obrazkami ("Jedziemy od kotka" albo "Pociąg stacja Byczek").

Opinia rodzica: Świetna gra. Spodobała się nam tak, że w międzyczasie graliśmy w wersję "dorosłą” (Wsiąść do pociągu Europa). Proste i jasne zasady, nic skomplikowanego. Jedyne co, to zmieniłabym litery nazw miast z pisanych na drukowane (takich uczą dzieci w przedszkolu, pisane są dopiero w szkole).

Recenzja Mariola, Konrad lat 5 i Oliwier lat 14 o Gra rodzinna - Wsiąść do Pociągu: Pierwsza Podróż

Mariola, Konrad lat 5 i Oliwier lat 14

Obydwaj moi synowie byli zainteresowani grą, świetnie się bawili. Rywalizacja była zacięta. Chętnie wracamy do grania i dzieci same namawiają do tego.

Młodszy syn (5lat) powtarza, że jest super! Starszy (14 lat) twierdzi, że to jest wreszcie gra, gdzie może się z bratem dogadać, a nie kłócić (a fajnie się przy tym bawią). Mogą grać zarówno sami, jak i z rodzicami.

Recenzja Katarzyna, Kaja lat 6 i Pola lat 11 o Gra rodzinna - Wsiąść do Pociągu: Pierwsza Podróż

Katarzyna, Kaja lat 6 i Pola lat 11

Córka 6 lat - troszkę jednak się nudziła i dynamika rozgrywki była zbyt mała. Córka 11 lat – gra bardzo jej się podoba, mimo iż gra jest dosyć prosta, jednak wymaga pewnej strategii kombinowania, mimo losowości.

Rodzice - wbrew prostym zasadom, gra bardzo nam sie spodobała. Fajne jest to, iż rozgrywka trwa stosunkowo krótko, grywalność jest spora, zasady łatwe. Przyjemnie nam się grało, nawet tylko ze starszą córką.

Recenzja Anna i Igor lat 6 o Gra rodzinna - Wsiąść do Pociągu: Pierwsza Podróż

Anna i Igor lat 6

Igor uwielbia planszówki, zwłaszcza takie, które wymagają logicznego myślenia. Zaciekawiony był, gdy my graliśmy w wersję dla starszych graczy i marzyły mu się również takie zagrywki. Otrzymaliśmy tę grę i się nie zawiódł. Mógłby w nią grać w nieskończoność.

Nam gra również odpowiada, jest to uproszczona wersja klasycznej wersji gry, dzięki czemu będzie dobrym wprowadzeniem do trudniejszej rozgrywki np. Europa. Zdecydowanie gra jest w naszym top 3 wśród planszówek, które posiadamy.

Recenzja Agata i Emilia lat 6 o Gra rodzinna - Wsiąść do Pociągu: Pierwsza Podróż

Agata i Emilia lat 6

Córka, mimo że nie do końca rozumiała zasad, bardzo chętnie inicjowała kolejne rozgrywki. Często prosi o wspólną grę. Według mnie gra bardzo fajna, daje wiele dodatkowych możliwości edukacyjnych. Trochę mało przejrzysta instrukcja z zasadami.

Recenzja Luiza i Emilia lat 9 o Gra rodzinna - Wsiąść do Pociągu: Pierwsza Podróż

Luiza i Emilia lat 9

Kiedy pogoda nie rozpieszcza, dobrze jest wsiąść do pociągu byle jakiego i pojechać w dal… Chociażby po mapie...

„Wsiąść do pociągu. Pierwsza podróż” to idealny sposób na rozpoczęcie przygody z grami lub zapoznanie najmłodszych z mechaniką serii gier o pociągach, która na świecie jest bestsellerem.
My zaczęliśmy przygodę od kupienia w zeszłym roku gry „Wsiąść do pociągu Europa”... i okazało się, że nie ogarniamy zasad. Nikt z nas nigdy wcześniej nie grał w pociągi i - pragnąc szybkich rozgrywek - odłożyliśmy ją "na kiedyś", które jeszcze nie nastąpiło.

Zasady gry, w porównaniu do "dorosłej wersji", zostały uproszczone, a cele z kart biletów łatwiejsze do wykonania, choć mechanika gry pozostała taka sama. Celem gry jest włączenie myślenia strategicznego i jak najszybsze zrealizowanie swoich biletów. Największą radość można zaobserwować podczas realizacji biletu specjalnego wschód- zachód!

Grę polecamy już od 4 roku życia. Wagoniki są duże, miasta proste do odnalezienia. Będzie się podobać także lubiącym szybkie rozgrywki, bo partia trwa 15-30 min. Instrukcja jest krótka i przystępnie napisana. W Pierwszą podróż zagra każdy, bez względu na wcześniejsze doświadczenia z grami.

Dostrzegam dodatkowe walory edukacyjne. Dziecko poprzez zabawę zapamiętuje położenie podstawowych miast naszych bliższych i dalszych sąsiadów.

Dzięki Pierwszej Podróży wreszcie razem z Emilką spróbujemy ogarnąć podróż przez Europę, bo nie ukrywam, że zaraziłyśmy się miłością do TTR.

Recenzja Hanna, Ania 5 lat, Piotruś 8 lat i Marek 9 lat o Gra rodzinna - Wsiąść do Pociągu: Pierwsza Podróż

Hanna, Ania 5 lat, Piotruś 8 lat i Marek 9 lat

Gra jest wciągająca, a przy tym ma bardzo proste zasady. Można w nią grać z dziećmi nawet 7-8 letnimi (u nas grał nawet 5 latek, wtedy rodzic może troszkę pomagać), ale prawdziwą frajdę stanowi ona również dla starszych i dorosłych.

Zasady na początku mogą się wydać skomplikowane, ale po pierwszej rozgrywce wszystko jest jasne. My dla ułatwienia graliśmy pierwszy raz z odsłoniętymi kartami i na bieżąco komentowaliśmy przebieg rozgrywki oraz analizowaliśmy ruchy.

Bardzo dobrze wykonana jest plansza, karty oraz wagoniki (dobry, twardy plastik). Mimo wysokiej ceny gra jest zdecydowanie warta polecenia i myślę, że będą się przy niej świetnie bawić również całe rodziny. Dziś po kilku rozgrywkach mogę serdecznie polecić dla każdej wiekowo grupy odbiorców.

Gra ma same zalety: atrakcyjna rozgrywka, bardzo dobra jakość gry, ciekawa, czytelna zrozumiała instrukcja, jest dla całej rodziny, dobra dla dzieci (dobrze się gra i w dwie osoby i w pięć), duża ilość zapasowych figurek pociągów, duża tekturowa plansza, fajna fabuła, łatwe zasady. To gra dla całej rodziny.

Recenzja Agnieszka i Gosia lat 10, Piotrek lat 8 lat i Ignaś lat 6 o Gra rodzinna - Wsiąść do Pociągu: Pierwsza Podróż

Agnieszka i Gosia lat 10, Piotrek lat 8 lat i Ignaś lat 6

Dzieci: Super gra, bardzo wciągająca, dużo kolorowych elementów, a najlepsze są wagoniki, że można nimi budować. Dzieci czują się, jakby mogły jechać na wycieczkę.

Ja mam grę "Wsiąść do pociągu Europa" i jest to must have wszelkich spotkań towarzyskich. Wersja dla młodszych jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ nie raz zdarzało się, że dzieci chciały też grać, siedziały i przyglądały się grze.

Recenzja Dorota i Milena lat 11 oraz Liliana lat 7 o Gra rodzinna - Wsiąść do Pociągu: Pierwsza Podróż

Dorota i Milena lat 11 oraz Liliana lat 7

Gra bardzo przypadła nam do gustu. Jesteśmy pasjonatami podróży, więc wszelkie gadżety o tej tematyce to już duży plus dla nas. Gra jest bardzo wciągające i inna niż znane nam planszówki. Moje dzieci bardzo chętnie w nią grają, zarówno z dorosłymi, jak i same między sobą. Myślę, że gra będzie nieodłącznym elementem spędzania wolnego czasu. Jak dla naszej rodzinki gra 100% rewelacyjna !

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: