reklama

reklama

Lodowy naszyjnik

Zapraszamy do wykonania zimowej dekoracji na mrozy: lodowego naszyjnika. Do jego wykonania potrzebne będą: foremka do lodu, kolorowe drobiazgi, włóczka, rurki do picia, plastelina i woda.

Małe drobiazgi, czyli koraliki, guziki, lub nawet małe zabaweczki wrzucamy do dołeczków w foremce do lodu.


Następnie odcinamy kawałek rurki do picia o długości równej mniej więcej wysokości dołka w foremce do lodu. Jeden koniec rurki zaklejamy plackiem z plasteliny i umieszczamy w dołku foremki. Dołki zalewamy wodą uważając, aby woda nie dostała się do rurki. Całość wstawiamy do zamrażalnika lub, jeśli na zewnątrz jest mróz, wystawiamy na balkon.Po zamrożeniu wyciągamy kostki lodu i nawlekamy je na włóczkę tworząc naszyjnik. Włóczkę przeciągamy przez zamrożone w kostkach rurki. Jeśli rurki są za długie, można je przyciąć nożyczkami. Jeśli dostała się do nich woda, która zamarzła, to łatwo można się jej pozbyć, delikatnie zakraplając do rurki ciepłą wodę.
 


Łatwiejszym sposobem jest włożenie włóczki do każdego dołka jeszcze przed zamrożeniem. Dzięki temu, po wyjęciu z formy, kostki lodu będą już połączone ze sobą włóczką.Tak powstały naszyjnik można powiesić za oknem, na balkonie lub w ogródku. Jeśli temperatura powietrza jest poniżej zera, to taka dekoracja się nie rozmrozi i będzie nas cieszyć do czasu aż zrobi się cieplej.

Naszyjnik z zamrożonymi skarbami można także wykorzystać do domowej zabawy w poszukiwanie lodowego skarbu, czyli wydobywanie zamrożonych w nim kolorowych elementów: http://pomyskowo.blogspot.com/2012/02/poszukiwacze-lodowego-skarbu.html

Monika Klejman blog

Więcej pomysłów na zabawy dla dzieci szkolnych.

A tu zabawy dla przedszkolaków.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: