reklama

Malowanie liści

Jesień to piękny czas, kiedy drzewa przybierają wielokolorową szatę.

Podczas spaceru po parku, warto nazbierać bukiecik liści o różnych kształtach i kolorach. Będzie on miłą jesienną ozdobą.

Kolorowe liście można również włożyć między kartki grubej książki i zasuszyć, Wtedy na długo zachowają swój kolor i pozostaną płaskie. A właśnie płaskie liście potrzebne będą do stworzenia jeszcze bardziej kolorowych liściastych kompozycji.

Zadanie nie jest trudne, należy pomalować liście farbami w różne wzorki.

 


Mogą to być kwiatuszki, serduszka, plamki, zawijasy, pawie oczka, paski lub kratka.

Można wykorzystać naturalne linie żyłek liścia i wypełniać kolorami poszczególne obszary lub nawet namalować na liściu mały obrazek.


Innym pomysłem jest stworzenie zwierzątek z liści.
Wystarczy popatrzeć, jakie kształty liści mamy w kolekcji a następnie podmalować je farbami, aby ożyły z nich na przykład biedronki lub rybki.

A jeśli mamy już liściaste zwierzątka to można je wykorzystać do wykonania jesiennej laurki. Wystarczy kredkami lub farbami na kartce papieru narysować trawkę, kwiatuszka lub cokolwiek innego, co nam przyjdzie do głowy i dokleić liściaste zwierzaczki.

Taką jesienną laurkę można wysłać babci, dziadkowi lub osobie, której chcielibyśmy zrobić niespodziankę. Na pewno się ucieszy. Z suszonych liści można również tworzyć piękne obrazy :-)
 
Życzę kreatywnej zabawy!

Monika Klejman
BLOG

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: