Świąteczne kartki

Świąteczne kartki

Święta Bożego Narodzenia to czas składania życzeń i wysyłania kartek. Najbardziej cieszy wszystkich, jeśli kartki wykonane są i napisane własnoręcznie. Oto kilka prostych propozycji:

Bałwanki z płatków kosmetycznych
Na kartce papieru przyklejamy dwa lub trzy płatki kosmetyczne. Z guzików robimy oczy i guziki. Czapkę, nos i uśmiech wycinamy z kolorowego papieru lub filcu. Można także wykorzystać kolorowe strony z czasopism.


Choinka z tkanin
Z kolorowych tkanin, w różnych odcieniach zielonego wycinamy trójkąty, które przyklejamy na kartkę papieru tak, aby powstała choinka. Następnie dekorujemy ją bombkami. Można wykorzystać kolorowe cekiny, guziki lub papierowe kółeczka wycięte nożyczkami lub dziurkaczem.

reklama

Choinki z ziemniaka
Z ziemniaka przygotowujemy pieczątkę w kształcie trójkąta. Następnie malujemy ją zieloną farbą w różnych odcieniach i odbijamy na kartce, tworząc choinkę. Do namalowania bombek można wykorzystać patyczki kosmetyczne, którymi w łatwy sposób malujemy (pieczętujemy) kolorowe kropki. Podobnie jak przy dekoracji choinki z tkanin można wykorzystać kolorowe cekiny, guziki lub papierowe kółeczka wycięte nożyczkami lub dziurkaczem.

Monika Klejman blog
 

reklama

Propozycje zabaw dla przedszkolaków znajdziesz tutaj

a tu dla dzieci szkolnych.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: