Pomysły na zabawki edukacyjne dla dzieci 0-12

Pomysły na zabawki edukacyjne dla dzieci 0-12

Jeśli zastanawiasz się, co kupić niemowlakowi na Gwiazdkę, postaramy się pomóc. Prezent przecież powinien być wyjątkowy. Ma sprawić radość maluchowi, ale i służyć nieco dłużej niż pięć minut. Musi być bezpieczny i dostosowany do wieku dziecka. Fantastycznie, jeśli nie tylko wypełnia jego czas, ale i wspiera rozwój. Idealnym pomysłem na prezent świąteczny dla maluszka jest z pewnością zabawka edukacyjna. To strzał w dziesiątkę. Co wybrać?

Cobacz pomysły na zabawki edukacyjne dla dzieci 0-12

Kule sensoryczne Bam Bam

Zestaw kul sensorycznych Bam Bam nie tylko zainteresuje maluszka, ale i zadba o jego rozwój.

Piękne, kolorowe kule o urozmaiconej fakturze dostarczają bodźców dla zmysłu wzroku oraz zmysłu dotyku, aktywizując receptory czuciowe. Ich odmienne kształty zapewniają różnorodność, przykuwają uwagę i wzrok malucha.

Kule poprzez zabawę doskonalą koordynację pomiędzy świadomym chwytaniem a widzeniem, a także usprawniają zdolności manualne. W zestawie znajduje się 8 elementów.

Edukacyjne karty Fisher-Price

 

Edukacyjne karty Fisher-Price, dzięki 10 stronom do odkrycia, ze wzorami o wysokim kontraście i kolorowymi obrazkami, a także atrakcyjnym, szeleszczącym powierzchniom i dwóm klekotkom zapewnią maluchowi mnóstwo pobudzającej zmysły zabawy. Gdy dziecko podrośnie, karty pomogą mu poznać liczby, kształty i postaci zwierząt.

Szeleszcząca powierzchnia kart zachęca dziecko do chwytania, pomagając ćwiczyć zręczność. Ciekawe wzory i dźwięki stymulują zmysł dotyku i słuch dziecka, a żywe kolory i obrazki o wysokim kontraście sprzyjają rozwojowi wzroku.

reklama

Zestaw kontrastowych kart i książeczek CzuCzu

Zestaw kontrastowych kart i książeczek CzuCzu to świetny pomysł na prezent dla rodziców niemowląt. Zestaw zawiera 2 książeczki harmonijki, 7 dwustronnych kart do pokazywania i poradnik dla rodziców. Eelementy są wykonane z trwałego kartonu, dzięki czemu są odpowiednie dla dzieci od pierwszych dni życia.

Ilustracja i forma jest dostosowana do wieku dziecka, a zabawa rozwija wzrok oraz buduje więź maluszka i rodzica. Oglądanie kontrastowych wzorów pozytywnie wpływa na rozwój widzenia oraz połączeń nerwowych maluszka. Słuchanie głosu mamy czy taty pomoże dziecku rozwijać słuch, a w przyszłości mowę.

 

Drewniany sorter Piramida Las Lulaby

Drewniany sorter Piramida Las Lulaby jest śliczną i stylową zabawką wykonaną z wysokiej jakości drewna. To klasyk, którym powinno bawić się każde niemowlę (ale i starszak).

Zabawa nią polega na układaniu elementów od największego do najmniejszego. To zajmująca aktywność, która rozwija zdolność chwytania, wspomaga koordynację wzrokowo-ruchową, uczy rozpoznawania wielkości przedmiotów oraz wykonywania precyzyjnych ruchów, a także ćwiczy cierpliwość i pozwala maluszkom pogłówkować.

 

 

Sorter kostka aktywności VTech

Sorter kostka aktywności VTech zapewnia ogrom zabawy.Zabawka zawiera mnóstwo wesołych aktywności:

  • książeczka z przewracanymi stronami - odtwarza piosenki- rymowanki,
  • pianinko - uczy cyferek, kolorów, odgłosów zwierząt i odtwarza melodyjki,
  • tarcza ze strzałką - obraca się i uczy nazw zwierząt i przedmiotów,
  • sorter - rozwija koordynację oko - ręka,
  • koraliki i zębatki - wspomagają rozwój motoryczny dziecka,
  • ruchome zwierzątka - przesuwanie nimi wspomaga rozwój umiejętności motorycznych dziecka.

Zabawka nie tylko w atrakcyjny sposób wypełnia dziecku czas, ale i doskonali umiejętność koncentracji,  percepcję wzrokową słuchową i dotykową, jak również małą motorykę oraz koordynację oko-ręka.

reklama

Książeczka Aktywizująca Lilliputiens

Książeczka Aktywizująca Lilliputiens "Kto się kryje za Anais?" to idealna pierwsza lektura dla maluszka. Na jej okładce znajduje się Flaming Anais z – wystającym poza stronę – dziobem i pióropuszem na czubku głowy. Na kolejnych stronach lektury ukryły się inne zwierzęta: mieszkańcy dżungli, bohaterowie marki Lilliputiens, których można spróbować rozpoznać po elementach o różnym kształcie i fakturze, wystających poza powierzchnię stron.

Zabawkę można zawiesić przy wózku lub szczebelkach łóżeczka, dzięki dodatkowym sznureczkom. 

Książeczka jest mięciutka, perfekcyjnie wykończona, z dbałością o każdy szczegół i w pełni bezpieczna dla dziecka. Pobudza dziecięcą wyobraźnię i ciekawość, aktywizuje zmysły wzroku, dotyku i sferę uczuciową. Jest także świetnym sposobem na zaszczepienie w maluszku miłości do książek.

Kostka sensoryczna JUKKI

Kostka sensoryczna JUKKI dzięki licznym elementom zachęca maluchy do aktywnej zabawy. Przykuwa uwagę, ale i przyczynia się do rozwoju umiejętności chwytania przedmiotów, pobudzi zmysły, zachęci do ćwiczenia zwinności palców. Kostka pozwoli uczyć się i rozwijać poprzez zabawę.

Kostka jest kolorowa, dzięki czemu stymuluje wzrok maluszka i pobudza jego umysł do działania. Jest też bardzo lekka, odpowiednia nawet dla najmłodszych dzieci.

Mięciutki plusz minky, który posiada wystające bąbelki/wypustki, spełnia również funkcję sensoryczną, rozwijając umiejętności poznawczo-motoryczne malucha. Kolorowe tasiemki i sznureczki pobudzają wyobraźnię dziecka. Są idealne ćwiczenie zwinności malutkich paluszków.

reklama

Klocki materiałowe Btoys

Klocki materiałowe duże z elementami geometrycznymi ABC Block Party Btoys doskonale sprawdzają się w roli pierwszych klocków, ale i sorterów. Są bardzo ładne: kolorowe, ciekawe, o zróżnicowanej fakturze, dzięki zastosowaniu różnych tkanin. Wewnątrz każdego z klocków znajdują się wyjmowane elementy geometryczne z wypustkami sensorycznymi lub atrakcyjnymi wypełnieniami. To doskonała zabawka edukacyjna, która wypełnia czas i wspiera wszechstronny rozwój małego odkrywcy.

 

Mata edukacyjna Tropikalny raj Skip Hop

Mata edukacyjna Tropikalny raj Skip Hop jest piękna, pomysłowa i odpowiednia dla dzieci 0+. Oferuje ponad 17 rozwojowych aktywności, 4 sposoby użytkowania: zabawa na plecach, na brzuszku, na siedząco oraz w podróży (Leniwiec-pozytywka),  2 pałąki, które razem tworzą baldachim z przymocowanym bezpiecznym dla dziecka lusterkiem, ruchome zabawki na klipsach i 4 wiszące zabawki: Małpka-piszczałka z gryzakiem, szeleszczący Leopard oraz Tukan z dzwoneczkiem. Przenośny Leniwiec-pozytywka wygrywa przez 10 min wyciszające dźwięki: las deszczowy lub biały szum/bicie serca.

   

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: