4 maty edukacyjne, które wspierają rozwój niemowląt

4 maty edukacyjne, które wspierają rozwój niemowląt

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, kiedy dziecko trochę mniej czasu spędza na rękach mamy czy taty i staje się bardziej aktywne. Wtedy wielu z nas szuka maty edukacyjnej dla malucha. To świetny pomysł!

Maty edukacyjne dla niemowląt

Maty edukacyjne dla niemowląt to frajda dla małych dzieci, ale i wygoda dla rodziców. Mata jest bardziej poręczna od kojca i daje więcej swobody niż leżaczek. Ale warto ją kupić z jeszcze innego powodu. Mata edukacyjna doskonale wspiera rozwój małej motoryki.

Mała motoryka to sprawność dłoni i palców. Doskonale się ją rozwija poprzez: rysowanie, lepienie z plasteliny, chwytanie przedmiotów, zawiązywanie butów, zapinanie guzików, pisanie.

Rozwój motoryki jest bardzo istotny dla sprawności fizycznej, a także ogólnego rozwoju i funkcjonowania dziecka. Jeśli przebiega bez zakłóceń, jest doskonalą podstawą do nauki pisania i czytania, koncentracji, orientacji przestrzennej, koordynacji wzrokowo- ruchowej.

Dziś pokażę wam kilka produktów, które  moim zdaniem zasługują na zainteresowanie.

1. Skip Hop Chmurka

Mata Chmurka marki Skip Hop to zabawka edukacyjna, która pobudza umiejętności ruchowe oraz pozytywnie wpływa na rozwój poznawczy i emocjonalny niemowląt.

Poszczególne elementy maty zaprojektowano tak, by zabawka rosła wraz z dzieckiem i odpowiednio stymulowała jego zmysły. Mata wykonana jest z miękkiego materiału o różnorodnej fakturze i urozmaicona o dodatkowe atrakcje. Dotykając ich maluch może sprawić, że zaszeleszczczą lub zapiszczą.

reklama

2. Mata Edukacyjna Gymotion Robo Playland Yookidoo

Mata edukacyjna Gymotion Robo Playland firmy Yookidoo to produkt przeznaczony dla maluszków od momentu urodzenia. Wspomaga rozwój zmysłów oraz koordynacji ruchowej maleństwa. Kontrastowe barwy i różnorodne faktury zachęcają do aktywności.

Odpowiednio układając poszczególne elementy zabawkę można dostosowywać do wieku dziecka.

2. Mata Edukacyjna Gymotion Robo Playland Yookidoo

Mata muzyczna z pianinkiem zachęca malucha do ruchu oraz zapoznaje z kolorami, kształtami, cyferkami i zwierzątkami.

Łuki do dowolnego zawieszania zabawek, aktywizujące elementy i podświetlane pianinko z muzyką, światełkami i treściami edukacyjnymi gwarantują ekscytująca i rozwijającą zabawę.

reklama

4. Mothercare Mata edukacyjna Miś Loved so Much

Mata edukacyjna Mothercare Miś Loved so Much to luksusowy produkt dla maluszka. Zabawka świetnie wygląda i jest przeurocza - wyściełana mięciutkim, pluszowym materiałem.

Dla noworodka mata Miś jest wygodnym i bezpiecznym posłaniem - gniazdkiem. Kiedy dziecko zaczyna rosnąć, wystarczy złożyć obręcze, by mata dalej służyła dalej.

Załączone zabawki zachęcaja maluszka do zabawy. Łatwo je zdemontować.

 

Oto moje propozycje. Mam nadzieję, że Wam również przypadły do gustu.

Gdybyście mieli inne pomysły, pamiętajcie że wygodny koc i kilka zabawek porozkładanych wokół dziecka też mogą stanowić świetną atrakcję i pierwszy plac zabaw dziecka, zbudowany Waszymi rękoma.

Zachęcam do dyskusji w komentarzach pod artykułem - co według Was jest najlepszym wyborem.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: