20 polskich marek kosmetyków naturalnych – niezbędnik dla wszystkich kobiet

20 polskich marek kosmetyków naturalnych – niezbędnik dla wszystkich kobiet

Produktów dla przyszłych mam i kobiet po porodzie jest wiele, ale wiele z nas dobrze wie, jak często zmieniona skóra źle reaguje na rozmaite składniki i chemię. Najlepiej starać się szukać kosmetyków naturalnych, bez zbędnych dodatków, które mogą podrażniać skórę. W ramach wspierania polskich biznesów dobrze zainteresować się rosnącą gamą produktów lokalnych, których jakość jest równie wysoka, co zachodnich marek.

 

Po latach zachwytu zachodnimi brandami i produktami staliśmy się przesyceni wszystkim, co oferuje rynek, a co często jest przetworzone i niedobre dla nas i środowiska, albo bardzo drogie. Coraz bardziej widać zmianę i powrót do tego, co bliskie i naturalne, a dodatkowo produkowane w etyczny sposób, z poszanowaniem dla przyrody.

Wielu polskich producentów od lat zaczęło badać i rozwijać swoje biznesy w stronę produkcji kosmetyków wegańskich, z naturalnych składników, które działają prozdrowotnie. Wracamy do tradycji wykorzystywania lokalnych produktów i ich leczniczych właściwości, jak nasze babcie. W Polsce mamy ogromne pokłady niezwykłych ziół, kwiatów oraz innych drogocennych składników, które tak jak kiedyś, ponownie mają służyć naszemu zdrowiu i pięknu.

20 polskich marek kosmetyków naturalnych

Zestawiliśmy dla was kilka ciekawych polskich marek, które zyskują wciąż i wciąż na popularności, nie tylko w Polsce. Jednak rynek obfituje w coraz nowsze, maleńkie manufaktury, dlatego warto mieć rękę na pulsie.

Sylveco

Sylveco – jedna z firm, które mają już długą i ugruntowaną pozycję na rynku. Misją firmy jest promowanie życia w zgodzie i poszanowaniu natury, dlatego też sama produkcja jest przyjazna dla środowiska, a kosmetyki zawierają naturalne, nieprzetworzone chemicznie ekstrakty roślinne, typowe dla polskiej przyrody.

Manu Natu

Manu Natu to niewielka manufaktura, która powstała z miłości do natury. Ich produkcja również wykorzystuje zrównoważony rozwój. Kosmetyki nie zawierają żadnych sztucznych konserwantów, dlatego ich termin przydatności jest krótki. To jednak zapewnia nam dostęp do dobroci polskich pól i lasów w najczystszej postaci. Kosmetyki nie są magazynowane, tylko tworzone na bieżąco i wysyłane do klienta.

Mokosh

Mokosh, czyli ekskluzywna polska marka, doceniona w wielu SPA w Europie, która produkuje kosmetyki w zgodzie z naturą i dbałością o planetę – zarówno podczas pozyskiwania surowców, jak i produkcji kosmetyków. Korzysta z naturalnych składników, a produkty przepięknie pachną mieszankami olejów aromatycznych.

KOZA

KOZA jest manufakturą naturalnych kosmetyków, której receptury korzystają wyłącznie z naturalnych i organicznych substancji, a skład produktów jest prosty i minimalistyczny. Wszystkie produkty powstają ręcznie, co daje pewność, że świeży produkt trafia w ręce klienta.

Cztery Szpaki

Cztery Szpaki – firma trzymająca się rzemieślniczego, tradycyjnego sposobu produkcji kosmetyków, przyjaznego ludziom, zwierzętom i naturze. Dodatkowo firma dba o zero waste, co widać również w opakowaniach produktów. Składy są proste, nieprzekombinowane, ale przemyślane, a składniki w dużej większości pozyskiwane od polskich przedsiębiorców.

Manufaktura Natura

Manufaktura Natura – naturalne, organiczne i wegańskie kosmetyki, z czystym i prostym składem. Wszystkie surowce pochodzą ze sprawdzonych źródeł i cechują się najwyższą jakością. Ponadto marka dba o poszanowanie środowiska.

reklama

Manufaktura Mydła

Manufaktura Mydła to maleńka firma rodzinna, która tworzy kosmetyki, mydła i świece w 100% naturalne i wegańskie, wykorzystując rodzime ekstrakty z roślin, bursztynu, borowiny, aktywnego węgla oraz naturalnych olejów. Kosmetyki mają prosty skład, ekologiczne opakowania i piękne owocowe i ziołowe zapachy.

{iossi}

{iossi} – marka stworzona w wyniki zmiany w życiu i możemy przyznać, udanej. To wspaniałe naturalne kosmetyki, dbające o skórę wrażliwą. Poza tym autorka receptur korzysta z wiedzy o aromaterapii i podchodzi do swoich produktów holistycznie, aby wpływały nie tylko na piękno skóry, lecz także kojąco na emocje.

Cała produkcja jest pod ścisłą kontrolą właścicielki marki, co pozwala jej zachować najwyższą jakość produktów. Dodatkowo kosmetyki te słyną z cudownych zapachów, oczywiście naturalnych olejków eterycznych, dobieranych odpowiednio do oczekiwanego działania.

Ministerstwo Dobrego Mydła

Ministerstwo Dobrego Mydła – firma z cudownym przesłaniem. Wystarczy wejść na stronę, która opisuje dwie autorki kosmetyków – siostry Bieluń i właścicielki firmy, aby się zakochać. To mała manufaktura, wykorzystująca klasyczne rzemiosło w produkcji ręcznie wyrabianych kosmetyków.

Dziewczyny na swojej stronie wprost komunikują, że tutaj nie znajdziecie drobnych druczków, zachęty do sprzedaży, celem zwiększenia zysków czy manipulacji etykietkami lub marketingowych sztuczek. Produkty są wykonywane z najlepszych lokalnych składników w poszanowaniu dla środowiska.

Ponadto na stronie można znaleźć całą listę surowców, z których w ogóle produkowane są kosmetyki firmy z opisem, czym są, do czego służą, jakie mają właściwości itd. Nie ma zatem żadnego stresu podczas czytania etykiety, bo właścicielki stawiają na pełną transparentność i uczciwość.

Yope

Yope to nie tylko kosmetyki, lecz cała filozofia dobrego życia. Firma dba o jakość produktów, planetę i ludzi. Kosmetyki są delikatne, naturalne i bezpieczne. Składniki pochodzą ze zrównoważonych źródeł, a firma szerzy filozofię refill, aby zmniejszyć liczbę opakowań.

Ponadto marka jest zaangażowana w ratowanie chronionych obszarów przyrodniczych, wspiera sadzenie lasów, a także chroni pszczoły, na cześć których powstała seria Kwiat Lipy, wpierająca akcję #beeYope.

Ziołowa Wyspa

Ziołowa Wyspa to mała firma, mieszcząca się w Beskidach. Produkty zawierają proste, krótkie autorskie składy, 100% naturalne. Większość ziół użyta do produkcji pochodzi z własnych ekologicznych upraw. Kosmetyki są wydajne, mają piękne naturalne zapachy oraz praktyczne, ekologiczne, szklane opakowania. Korzystanie z kosmetyków i perfum marki, to jak spacer po łące.

La-Le

La-Le – polska firma z Krakowa, której kosmetyki są wykonywane ręcznie i dlatego nie mają długiego terminu ważności, bo są w pełni naturalne. Firma stawia na ziołowe receptury i piękne zapachy z naturalnych olejków ziołowych, maceratów i olejów eterycznych.

reklama

Be Organic

Be Organic – firma, produkująca kosmetyki, których składy są komponowane z organicznych, i certyfikowanych składników i produkowane są w sposób przyjazny dla środowiska. Wykorzystują w swoich składach cenne oleje oraz zioła, mające lecznicze zastosowania. Ponadto są hypoalergiczne i dobrze tolerowane.

Orientana

Orientana – jedna z najlepiej rozpoznawanych polskich marek kosmetyków naturalnych w Europie. Ania Wasilewska, jej właścicielka i autorka sukcesu poświęciła lata podróży i studiów ajurwedyskich formuł kosmetycznych, medycyny naturalnej i zawiązała współpracę z naukowcami, którzy specjalizują się w azjatyckich ziołach. Tak powstała marka, która wykorzystuje medycynę naturalne i azjatyckie składniki aktywne i zioła w swoich formułach.

Hagi Cosmetics

Hagi Cosmetics uwodzi od kilku lat swoimi naturalnymi i organicznymi, cudnie pachnącymi kosmetykami, w tym serią dla dzieci, jak również piękną filozofią, stworzoną z miłości. Hanna Kurcińska, z wykształcenia chemiczka stworzyła markę z córkami, w której wykorzystuje się polskie składniki, współpracuje z lokalnymi tłoczniami, a kosmetyki są ręcznie wytwarzane.

Miodowa Mydlarnia

Miodowa Mydlarnia powstała z miłości do… pszczół. Rodzinna firma, która hoduje własne pszczoły i ich miód, propolis, pyłek, czy wosk pszczeli wykorzystują w kosmetykach naturalnych, oddając tym samym hołd składnikom odżywczym i dobroczynnej działalności miodu dla naszej skóry. Firma wykorzystuje przemyślane receptury i produkuje kosmetyki w sposób przyjazny planecie, jednocześnie dbając o każdy detal – aż do samej kokardki na opakowaniu.

Trawiaste

Trawiaste – czyli zamknięte w słoiczkach esencje łąk i lasów. Kosmetyki o całkowicie naturalnym składzie i wyjątkowych kompozycjach z kwiatów, owoców, ziół, warzyw, traw, żywic oraz maseł z rodzimych pestek. Kosmetyki tworzone w idei zrównoważonego rozwoju z dbałością o planetę. Firma zachęca do czytania etykiet, bo składy kosmetyków są w pełni transparentne i nie zawierają żadnych syntetycznych dodatków, dlatego data ważności jest krótka.

Resibo

Resibo – rodzinna firma, która już ugruntowała swoją pozycję na rynku, dzięki kosmetykom tworzonym z naturalnych składników przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii. Ponadto marka dba o planetę i wykorzystuje bezpieczne dla środowiska składniki, sposób ich pozyskiwania oaz produkcji.

Organique

Organique firma z dwudziestoletnią historią, która od początku w filozofii wykorzystywała życie w zgodzie z naturą. Składniki aktywne kosmetyków, to ekstrakty z kwiatów, ziół, owoców, naturalne oleje i masła. Kosmetyki są w 100% naturalne, delikatne i bezpieczne. Marka w swojej filozofii zakłada, że kosmetyki oddziałują na wszystkie nasze zmysły, dlatego tworzą je tak, aby zapewniały rozkosz każdemu z nich.

reklama

Make Me BIO

Make Me BIO to marka wykorzystująca tylko naturalne składniki, dodatkowo dbająca o naturę. Kosmetyki tworzone są do cery o różnych wymaganiach, mają proste składy i krótki termin ważności. Co ciekawe, jak na luksusowy produkt nie są bardzo drogie, gdyż właścicielka marki chciała stworzyć kosmetyki z wysokiej jakości składników dla wszystkich, nie tylko wybranych kobiet.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: