Jak łagodzić odparzenia na delikatnej skórze noworodka?

Treść powstała we współpracy z Derma Baby  
Jak łagodzić odparzenia na delikatnej skórze noworodka?

Skóra noworodka jest o wiele cieńsza i bardziej chłonna niż skóra dorosłego człowieka. Ponieważ nie ma jeszcze w pełni wytworzonej warstwy ochronnej, często pojawiają się na niej odparzenia. To dlatego do jej pielęgnacji polecane są tylko wyjątkowo łagodne preparaty zawierające specjalnie dobrane, bezpieczne składniki.

Kiedy pojawia się odparzenie skóry?

Nie wiemy, czy zdajesz sobie sprawę, że część kosmetyków dla dzieci, nawet tych przeznaczonych dla noworodków (od 1. dnia życia), zawiera niebezpieczne dla zdrowia składniki. Są to alergeny oraz substancje mające negatywny wpływ na rozwój i zdrowie dziecka. Najsilniejszymi alergenami są substancje zapachowe, barwniki i niektóre konserwanty. I to one mogą powodować podrażnienia skóry.


Zwróć uwagę na to, w jaki sposób i jakimi kosmetykami pielęgnujesz skórę dziecka, zwłaszcza jeśli starasz się uniknąć odparzeń, zmian skórnych i alergii. Jeśli jednak twojemu maleństwu przydarzy się odparzenie pupy, nie obwiniaj siebie.

Spora część dzieci miewa odparzenia skóry bez względu na to, jak dobrze się nimi opiekujemy. Powody mogą być różne. Niektóre dzieci mają bardzo wrażliwą, delikatną skórę, a także skłonność do alergii. Czasem odparzenia pojawiają się tylko wtedy, kiedy maluszki są przeziębione lub mają infekcję wirusową.

Tak, jak wcześniej pisaliśmy, zapalenie skóry i odparzenia pieluszkowe mogą się pojawiać, kiedy twoje dziecko ma bardzo wrażliwą skórę, ale i zbyt rzadko zmienianą pieluszkę, co powoduje zaczerwienienie i ból.

Inne przyczyny odparzeń to: niektóre substancje zawarte w kosmetykach, podrażnienie skóry przez biegunkę, infekcja drożdżakowa, zmiany skórne powodowane wprowadzaniem nowych produktów do diety dziecka, nieprzewiewne ubranka, pieluchy jednorazowe pokryte plastikiem, jak również źle założona pieluszka, która obciera skórę dziecka. Odparzenia, które pojawiają się w fałdkach szyjnych najczęściej są spowodowane przegrzewaniem niemowlaka.
 


 

Jak zapobiegać i łagodzić odparzenia na delikatnej skórze noworodka?

Co robić, by nie pojawiały się odparzenia pupy? Przede wszystkim trzeba jak najczęściej zmieniać dziecku pieluchę
. Ważna jest także sama technika przewijania. Pamiętaj: po każdej zmianie pieluszki myj pupę dziecka letnią, bieżącą wodą, ewentualnie łagodnym, bezzapachowym kosmetykiem dla niemowląt. Uważaj, bo kiedy pupa dziecka jest podrażniona, to przemywanie jej ciepłą, a nie letnią wodą w miejscu odparzenia może być bolesne. Po wymyciu dokładnie osusz skórę, dotykając jej bardzo delikatnie, żeby nie wywołać u dziecka dyskomfortu. Jeśli jesteś poza domem, użyj certyfikowanych chusteczek nawilżanych, oczywiście bezzapachowych, miękkich i przyjaznych dla alergików. Po ich użyciu przez chwilę wietrz pupę dziecka. Następnie użyj bezzapachowej organicznej maści barierowej, aby zabezpieczyć podrażnioną skórę, co przyspiesza gojenie. Pamiętaj, by za każdym razem dokładnie wymyć ręce.Nie używaj talku dla niemowląt. W przypadku inhalacji może on powodować poważne uszkodzenie płuc i problemy z oddychaniem u niemowląt.Pamiętaj, że pieluszkowe zapalenie skóry czasem wymaga konsultacji z lekarzem. Kiedy oprócz zaczerwienienia pojawiają się ogniska rumieniowe, a w nich pęcherzyki lub/i nadżerki, to może świadczyć o zakażeniu drożdżakami lub nadkażeniu bakteryjnym. Wtedy leczenie odparzeń będzie polegać na odpowiedniej pielęgnacji (sprawdzą się zarówno odpowiednie kosmetyki, jak i domowe sposoby na odparzenia pupy u dzieci) oraz przeciwzapalnym leczeniu miejscowym.

Jeśli skóra niemowlaka jest podrażniona w okolicach fałdek, zwłaszcza na szyi, to objawi się to przede wszystkim w postaci czerwonych plam. Skóra dziecka może się też łuszczyć, prawdopodobnie zauważysz na niej krostki. Zwykle w tym miejscu rzadko dochodzi do zakażeń bakteryjnych i grzybiczych, dlatego najczęściej wystarczy odpowiednia pielęgnacja środkami dermokosmetycznymi.

Jeżeli zauważysz, że twoje dziecko ma odparzenie pieluszkowe, pojawiają się u niego odparzenia pachwin, czy ma podrażnioną skórę, sięgnij po bezpieczny preparat do zadań specjalnych, który nie tylko ma działanie łagodzące, ale również wspomaga regenerację naskórka.

W takiej sytuacji sprawdzają się na przykład duńskie kosmetyki Derma Eco Baby. To organiczne i jednocześnie hipoalergiczne produkty pielęgnacyjne, po które mogą sięgać nie tylko rodzice maluszków, ale i kobiety w ciąży.

Wyjątkowość kosmetyków Derma polega na tym, że w odróżnieniu od wielu produktów na rynku, są one wolne od substancji zapachowych, barwników, które są silnymi alergenami oraz jakichkolwiek szkodliwych substancji. Posiadają, aż cztery międzynarodowe certyfikaty potwierdzające ich unikalne właściwości oraz bezpieczeństwo dla środowiska.

Derma Eco Baby - maść łagodząca

Certyfikowana, organiczna i hipoalergiczna maść łagodząca Derma Eco Baby zapewnia bezpieczną i troskliwą pielęgnację. Lekarze polecają maść dla dzieci i niemowląt od pierwszych dni życia.

Jest to specjalny, wodoodporny kosmetyk, który tworzy na powierzchni skóry barierę ochronną, wspiera leczenie stanów zapalnych, a zawarte w nim substancje łagodzące mają właściwości silnie pielęgnujące, co wspomaga regenerację skóry.

Ogromnie istotne, że maść łagodząca chroni i jednocześnie sprawia, że skóra swobodnie oddycha.

Receptura maści Derma Eco Baby została oparta na organicznych, naturalnych składnikach: odżywczych olejkach i oczyszczonym aloesie. Dlatego jest idealna do stosowania w okolice około pieluszkowe, żeby zapobiegać odparzeniom, likwidować zaczerwienienie pupy i odpieluszkowe zapalenie skóry.
 


 

Maść jest szczególnie zalecana do użycia na miejsca narażonych na powstania odparzeń, czyli tam, gdzie się zbiera wilgoć - zarówno w okolicach pieluszki, jak i w fałdkach. Przyspiesza także gojenie zaczerwienienia wokół ust i na buzi maluszka. Jest również rekomendowana przy AZS i skłonności do alergii.

Jak wszystkie produkty Derma Eco Baby, maść łagodząca posiada aż CZTERY certyfikaty najważniejszych europejskich, niezależnych organizacji:  AllergyCertyfied,  Ecocert, Astma Alergy Denmark i Nordic Ecolabel.

Dlaczego warto sięgać po kosmetyki Derma Eco Baby ?

Bezzapachowe kosmetyki Derma Eco Baby spełniają najwyższe standardy skandynawskie, uznane za niezwykle restrykcyjne. Ich skład oparty jest na czystych i organicznych składnikach, takich jak: jak aloes, masło shea, olej kokosowy, olej z pestek moreli, olej ze słodkich migdałów, wit. E.

Międzynarodowe organizacje certyfikujące zbadały i potwierdziły, iż kosmetyki Derma są wolne od niebezpiecznych dla zdrowia lub alergizujących składników. Zresztą ich działanie możecie obejrzeć na załączonych przez nas przykładach nadesłanych przez mamy, które ich używają na co dzień. Sami zauważycie, jak zestaw naszych dermokosmetyków wspomaga leczenie stanów zapalnych i odparzenia u niemowląt, a ich niezwykle delikatna formuła dba o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci.

W skład linii Derma Eco Baby wchodzi: krem pielęgnacyjny, maść łagodząca, produkt 2w1: szampon i mydło, a także oliwka, chusteczki nawilżane i balsam ochrona słoneczna z bezpiecznym dla zdrowia małych dzieci - filtrem mineralnym.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: