reklama

Kołdra obciążeniowa Senso -Rex. Opinie rodziców

Nasza ocena: 
 Jakość kołderki
 Przyjemnośc dotyku tkaniny
 Design kołderki
 Wypełnienie

Coraz więcej dzieci diagnozuje się z różnego rodzaju nadwrażliwościami czy zaburzeniami sensorycznymi. Właśnie z myślą o nich powstały kołdry obciążeniowe Senso-Rex™

Kołdra Obciążeniowa nazywana kołdrą sensoryczną jest wypełniona mikro kulkami. Dzięki delikatnemu naciskowi stymuluje receptory zawarte w mięśniach i ścięgnach redukując uczucie stresu, pozwalając na rozluźnienie ciała i wyciszenie umysłu. Sprawia, że wydziela się serotonina, zwana hormonem szczęścia, a redukuje kortyzol, czyli hormon stresu.

null

Kołderka sensoryczna ma działanie terapeutyczne dla dzieci z ADHD, zespołem Aspergera, autyzmem czy zaburzeniami integracji sensorycznej. Jednak również dla dzieci, które przeżywają stres, np. w związku z nową sytuacją życiową lub nie potrafią się wyciszyć i zrelaksować. Kołdra sensoryczna Senso-Rex™ działa na ciało śpiącego, stymulując zmysł czucia głębokiego. Nadaje się także do terapii w dzień. Można ją stosować, okrywając się nią na kilka lub kilkanaście minut., by odzyskać równowagę.

Kołderki obciążeniowe obciążeniowe Senso-Rex™ trafiły do 20 rodzin. Testowały je zarówno dzieci zdrowe, jak i te u których zdiagnozowano jakieś nieprawidłowości.

To co jest istotne, to że każda kołdra jest indywidualnie przygotowywana dla konkretnej osoby. W kołdrze sensorycznej nic nie powinno być przypadkowe, bo każdy jej szczegół może decydować o komforcie wypoczynku.

Wypełnienie musi być dopasowane do wagi osoby, która z niej ma skorzystać, dlatego kołdry obciążeniowe są wykonywane ręcznie z uprawianej w Hiszpanii organicznej bawełny 100%, z certyfikatem Standard 100 by Oeko-Tex. Wypełnienie, czyli obciążeniowe mikro szklane kulki, są produkowane w Czechach i zawierają 85% krzemionki (SiO2) oraz tlenku sodu (Na2O). Takie wypełnienie pomaga utrzymywać odpowiednią przepuszczalność koca przy równoczesnym zachowaniu właściwej, przyjemnej temperatury.

Produkty Senso-Rex™ są hipoalergiczne, dlatego sprawdzą się w przypadku osób borykających się z alergiami. Sami byliśmy ciekawi, co zaobserwują rodzice.

Co wiedzieliśmy o dzieciach przystępujących do testu Kołderki obciążeniowe obciążeniowej Senso-Rex™

Ponad 90% testujących dzieci miała problem ze spaniem. Najczęściej rodzice sygnalizowali, że dzieci śpią bardzo niespokojnie, budzą się w nocy i nie wysypiają się. Tylko niewielka liczba dzieci chodziła na terapię. 

Jakie zmiany przyniosło używanie Kołderki obciążeniowe obciążeniowej Senso-Rex™

100% rodziców zauważyło, że jakość snu dziecka uległa poprawie
98% zauważyło, że dziecko stało się bardziej zrelaksowane
99% uważa, że dziecko stało sie bardziej wyciszone, tylko 2 osoby nie zauważyły istotnej zmiany
100% twierdzi, że dziecko jest bardziej wypoczęte
100% uważa, że to produkt bardzo dobrej jakości i godny polecenia

Tu kilka wypowiedzi:

Zauważyłam, że śpi o wiele spokojniej i nie budzi się w nocy tak często jak to było do tej pory. Skończyły się nocne wędrówki do naszego łóżka!

 W tej chwili syn nie rozstaje się kołderką. Zabiera ją ze sobą wszędzie, np. do auta na czas podróży.

Zauważyłam, że córka podczas dnia jest bardziej zrelaksowana i wypoczęta. Jest dużo spokojniejsza i jakby mniej się denerwuje.

Przeczytaj, co jeszcze napisali rodzice o swoich obserwacjach.

Recenzje testerów

Recenzja Natalia, mama Igora (4 lata) o Kołdra obciążeniowa Senso -Rex. Opinie rodziców

Natalia, mama Igora (4 lata)

Test kołderki Sensorex okazał się dla Nas strzałem w dziesiątkę. Mój synek od paru dni przesypia całą noc i w końcu budzi się wyspany i wypoczęty. Dla mnie to ogromny sukces. Teraz sama mogę spać spokojnie wiedząc, że Igorek śpi spokojnie.

Kołderka jest wagowo i wzrostowi perfekcyjnie dobrana. Nie miałam żadnych obaw w związku z jej stosowaniem. Jest przyjemna w dotyku, nie uczula, skóra się nie poci. Od tej pory to nasz domowy Bohater:)
Dla rodziców nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i szczęście własnego dziecka. Mamy to szczęście, że nasz synek jest zdrowym chłopcem.

Niestety wcześniej niespokojny sen odbijał się na jego relacjach z rówieśnikami, rodziną, bliskimi. Obecnie widać ogromną różnicę. Jakość i komfort snu poprawiły się w takim stopniu, że Igorek wstaje po prostu z uśmiechem na twarzy. To dla nas największy sukces tego testu. Dziękujemy.

Recenzja Aleksandra, mama Gabrysi (7 lat) o Kołdra obciążeniowa Senso -Rex. Opinie rodziców

Aleksandra, mama Gabrysi (7 lat)

Jestem mamą 7-letniej dziewczynki, która ma problemy z zaburzeniami SI. Test kołderki trwał u nas przez 7 dni. W dniach 1-3 stosowaliśmy kołdrę przez 15/20 min chwilę przed i zaraz po zaśnięciu, ze względu na problemy z zasypianiem u dziecka. W kolejnych dniach zostało to wydłużone do godziny.

Córka pierwszego dnia niechętnie podeszła do tematu. Bała się, że będzie dla niej za ciężko. Chwile po przykryciu się wszelkie obawy minęły, waga produktu okazała się w sam raz. W następnych dniach testu sama pytała kiedy idzie spać, bo chce już się przykryć.

Zasypianie u nas zawsze jest problematyczne, przy użyciu kołdry trwało to rzeczywiście krócej. Dodatkowo dziecko ma problemy z budzeniem się w nocy, potrafi parę razy wstawać, krzyczeć, przychodzić do nas spać. Jest niewyspane, rzutuje to na wszelkie czynności poranne, niezadowolenie i nerwowe zachowanie. W trakcie trwania testu problemy te zmniejszyły się.

Córka budziła się w nocy sporadycznie i wstawała w lepszym humorze niż zwykle. Po tygodniu mogę stwierdzić, że stosowanie kołdry obciążeniowej polepszyło jakość snu dziecka oraz częściowo wpłynęło na zmniejszenie się problemów związanych z zaburzeniami integracji sensorycznej. Myślę, że stosowanie kołdry codziennie mogłoby przenieść jeszcze większe korzyści.

Recenzja Małgorzata, mama Grzesia (5 lat) o Kołdra obciążeniowa Senso -Rex. Opinie rodziców

Małgorzata, mama Grzesia (5 lat)

U nas w domu głównym testerem kołderki Senso_Rex był nasz 5 letni syn Grześ. Jest on po trudnych przejściach, jakimi było ciężkie leczenie onkologiczne i przeszczep szpiku, gdy miał niespełna 2 latka. Od tego czasu boryka się on m.in. z dużym rozchwianiem emocjonalnym.

Gdy otrzymaliśmy kołderkę zaczęliśmy od tego, że gdy u Grzesia pojawiały się napady złości lub smutku, okrywaliśmy go na kilkanaście minut kołderką, co pozwalało mu bardzo szybko dojść do siebie. Już po dwóch dniach on sam zauważył, że pozwala mu się ona wyciszyć i uspokoić, więc jak tylko nadchodził zły humor lub smutek przychodził do nas i sam prosił, czy może posiedzieć pod "przytulającą kołderką".

Wieczorami też kazał się nią nakrywać i po kilku minutach spokojnie zasypiał, zazwyczaj przesypiając całą noc. Gdy Grześ był w przedszkolu kołderkę pożyczała jego młodsza siostra (ważą podobnie, więc kołderka i dla niej wagowo jest dopasowana idealnie). Agatka (3 lata) zakradała się do pokoju brata tylko po to, żeby położyć się w jego łóżeczku i nakryć kołderką.

Uważam, że kołderka zdecydowanie spełnia swoje zadanie, oraz jest warta swojej ceny. Rozważamy nawet zakup drugiej, żeby dzieci mogły z nich korzystać w tym samym czasie. Na pewno będziemy ją też polecać znajomym, zarówno dla dzieci z problemami zdrowotnymi i emocjonalnymi, jak i dla tych zupełnie zdrowych. Na pewno każdy, mały i duży, zdrowy czy chory będzie z niej zadowolony.

Recenzja Danuta, mama Matyldy (18 m-cy) o Kołdra obciążeniowa Senso -Rex. Opinie rodziców

Danuta, mama Matyldy (18 m-cy)

Moja córeczka Matylda jest bardzo żywiołowym dzieckiem, bardzo często nie może zasnąć, kręci się niespokojnie podczas snu. Nie jest to komfortowe ani dla mnie, ani dla niej, ponieważ pomimo tego, że udaje mi się przysypiać około 10 godzin, to obie budzimy się niewyspane i przemęczone.

Matylda ma problem z zasypianiem, a gdy zaśnie, czasami śpi bardzo niespokojnie, jakby śniły się jej jakieś koszmary. Testując kołderkę zauważyłam ,że zdecydowanie szybciej zasypia, a jej sen jest spokojny. Wydaje mi się, że kołderka delikatnie ją przytula, dzięki czemu Matylda czuje się bezpiecznie i komfortowo, co zdecydowanie wpływa na poprawę jej samopoczucia w ciągu dnia. Myślę, że czuje kołderkę przez sen, dzięki temu uspokaja się i rozluźnia się.

Kołderka wykonana jest z bardzo naturalnego materiału w kolorowe sówki, co dodatkowego wpływa na poprawę humoru mojej córeczki. Poza tym jest bardzo miła i przyjemna w dotyku. Ta kołderka to radość i komfort psychiczny nie tylko dla mojej małej Matyldy, ale i dla mnie. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa i uczucie odprężenia. Polecam ją wszystkim mamom, których pociechy mają problem z zasypianiem i śpią niespokojnie.

Recenzja Izabela, mama Amelii (8 m-cy) o Kołdra obciążeniowa Senso -Rex. Opinie rodziców

Izabela, mama Amelii (8 m-cy)

Moja córka od urodzenia miała problemy z zasypianiem. Każda próba uśpienia dziecka poprzedzona była płaczem, krzykiem i wyrywaniem. W nocy dziecko budziło się często, a w dzień było bardzo rozdrażnione.

Odkąd zaczęłyśmy stosować kołdrę obciążeniową, zauważyłam poprawę. Efekty nie są spektakularne, ale zadowalające. Proces zasypiania znacznie się skrócił. Ilość pobudek w nocy kolosalnie się zmniejszyła, z czego jestem najbardziej zadowolona, gdyż to doskwierało nam najbardziej. Rozdrażnienie niestety nadal pozostało. Jednak muszę przyznać, że jest lepiej. Będziemy z tym nadal walczyć przy użyciu tego kołderki. Być może potrzeba jeszcze więcej czasu.

Podsumowując, oceniam okres testowania kołderki obciążeniowej bardzo owocnie. Wiele pomogła nam, mi i mojej córce, w codziennym życiu. Zaoszczędziła wiele czasu i łez. Jestem zadowolona. Z pewności będę polecała ten produkt innym mamom, których dzieci borykają się z problemami sensorycznymi.

Recenzja Magda, mama Ali (9 lat) o Kołdra obciążeniowa Senso -Rex. Opinie rodziców

Magda, mama Ali (9 lat)

Jesteśmy zachwyceni kołderką! Na początku córka mówiła, że jest trochę ciężka, ale po 4 dniach wszystko było już ok.

Kołderkę używamy codziennie. W trakcie zabaw (służy jako peleryną supergirl) z młodszym bratem, podczas oglądania tv, w trakcie rysowania i czytania. Czasem córcia prosi, by przykryć jej tylko plecki, bo mówi, iż jest to bardzo miłe i czuje, jakby ktoś ją przytulał:) To faktycznie bardzo miłe uczucie.

Ala lubi swoją kołderkę i jest z niej zadowolona. Mówi, że gdy ma ją na plecach, to jakby jej tych dziecięcych problemów ubyło. Choć i ja się z tym zgodzę, bo gdy mam kołderkę na plecach, to czuje się spokojniejsza i jakoś te plecy wydają się mniej boleć.

Ja zauważyłam, że córka podczas dnia jest bardziej zrelaksowana i wypoczęta. Jest dużo spokojniejsza i jakby mniej się denerwuje .Jest dużo spokojniejsza i nie złości się z byle powodu. Nie marudzi też tyle co wcześniej. Podczas zabaw jest bardziej skupiona i stara się starannie wykonywać powierzone jej zadania.

Zauważyłam tez, że śpi o wiele spokojniej i nie budzi się w nocy tak często, jak to było do tej pory. Skończyły się nocne wędrówki do naszego łóżka. Obawiam się tylko, czy podczas prania nie wysypia się szklane kuleczki w pralce.

Kołderka jest SUPER! Na pewno będziemy używać jej nadal i odkrywać jej zalety, bo wad jakoś na razie nie widzę. Bardzo dziękujemy za kołderkę, jest naszym dobrym przyjacielem. Dziękujemy bardzo za wspaniały test, który trwa i trwać będzie jeszcze długo.

Recenzja Ania, mama Piotrusia (15 m-cy) o Kołdra obciążeniowa Senso -Rex. Opinie rodziców

Ania, mama Piotrusia (15 m-cy)

Gdy zapoznałam się z informacjami dotyczącymi kołderek obciążeniowych, nie mogłam się doczekać, żeby przetestować kołderkę. Nieprzespane noce, ciężkie poranki z niewyspanym dzieckiem, wieczne skakanie w dzień i w nocy. Miałam dość i pokładam duże nadzieje w tym produkcie.

Gdy wreszcie po wakacjach odebrałam kołderkę, zapakowaną w wygodny pokrowiec (plus za pokrowiec, bo często wyjeżdżamy, a taki pokrowiec z uchwytem jest bardzo wygodny do przewożenia kołderki - nie trzeba jej upychać w walizce), rozpakowałam i od razu na plus oceniłam jej wykonanie, ładny nie pstrokaty wzór, dobrej jakości materiały.

Pierwsza noc, wielkie nadzieje, rozczarowanie. Noc jak poprzednie, skakanie, niespokojny sen, dziecko budzi się zmęczone. Noc druga, bez zmian. Wieczór trzeci już bez większej nadziei przykrywam dziecko, wychodzę z pokoju i szczerze się przyznam zapomniałam odkryć go po zalecanych na początku 15 minutach. Odkryłam go po półtorej godzinie (zdziwiona, że się do tej pory nie obudził bo zawsze budził się po 40 minutach). Noc lepsza, nie idealna, ale skakanie dużo krótsze, sen mocniejszy. Rano dziecko spokojniejszego. Noc czwarta, znów 1,5 godziny pod kołderką, znów lepsza noc. Kolejne noce różnie, raz lepiej raz gorzej. Dlatego na ten moment ciężko jednoznacznie odpowiedzieć mi, czy kołderka znaczącą poprawiła jakość snu dziecka, będziemy testować dalej.

Jednak wspomnę jeszcze, że podczas testów mieliśmy jeden gorszy dzień. Maluch marudny, niespokojny, pobudzony. W pewnym momencie wzięłam go na kolana i nakryłam kołderką obciążeniową. Po chwili poczułam, jak się rozluźnia. Zaczęliśmy czytać/ oglądać książeczki, maluch skupił się na 15 minut, zazwyczaj wytrzymywał jakieś 2 minuty. Potem był wyraźnie spokojniejszy. W tym przypadku kołderka sprawdziła się doskonale. Dlatego myślę, że kołderka świetnie sprawdzi się w przypadku dzieci, którym ciężko się wyciszyć. My na pewno będziemy korzystać z kołderki i mam nadzieję, że przy dłuższym stosowaniu jakość snu znacząco się polepszy.

Recenzja Paula, mama Ignacego (5 lat) o Kołdra obciążeniowa Senso -Rex. Opinie rodziców

Paula, mama Ignacego (5 lat)

O kołdrze sensorycznej Senso Rex słyszałam jakiś czas temu. Opinie były bardzo korzystne, zastanawiałam się więc nad zamówieniem jej dla syna, który ma zdiagnozowany zespól Aspergera, ale ze względu na cenę odkładałam decyzję na później. Całe szczęście udało nam się załapać do testowania owych kołderek.

Produkt oczywiście spełnia oczekiwania. Syn jest bardzo zadowolony, śpi pod kołdrą każdej nocy, nie chce spać pod niczym innym. Zasypia pod nią szybko i śpi spokojnie przez całą noc. Kołdra przyjemnie chłodzi i zapewnia uczucie bezpieczeństwa i odprężenia. Ignaś po przebudzeniu jest wypoczęty, a w ciągu dnia bardziej wyciszony.

Sama skorzystałam z niej (mimo iż jest za mała dla dorosłej osoby, tak jak producent pisze - powinna być dostosowana do wagi i wzrostu) to mogę stwierdzić, że naprawdę działa. Myślę, że przy dłuższym korzystaniu efekty będą naprawdę zadowalające. My polecamy!

Recenzja Anna, mama Igora (5 lat) o Kołdra obciążeniowa Senso -Rex. Opinie rodziców

Anna, mama Igora (5 lat)

Myślę, że taka kołderka to ciekawe i innowacyjne rozwiązanie. Zamiast stosować jakieś leki, warto czasem spróbować czegoś naturalnego, a tu nie ma możliwości, że kołdra zaszkodzi.

Dziecko chętnie pod nią spało. Przy pierwszym użyciu było zaskoczone, ale to obciążenie, a przez to efekt przytulenia sprawiły, że dziecko śpi spokojniej. Jest to ciekawe rozwiązanie, które myślę, że może wyciszyć każde dziecko, sprawić, że jakość snu będzie lepsza.

Dzieci są nawet bardziej od dorosłych wyczulone na brak snu czy sen nienajlepszej jakości. Od razu widać po nich, że są rozdrażnione i sprawiają kłopoty. Dorosły umie nad tym bardziej zapanować, dziecko nie - dlatego warto jest spróbować w taki naturalny sposób polepszyć sen.

Moje dziecko śpi lepiej, nie wybudza się w nocy. Dla mnie to dużo, bo jego spokojny sen to spokojny sen również dla mnie.

Recenzja Jowita, mama Briana (6 lat) o Kołdra obciążeniowa Senso -Rex. Opinie rodziców

Jowita, mama Briana (6 lat)

Na początku zacznę od tego, że byłam zdziwiona, że ta kołderka jest taka ciężka. Jednak zaufałam producentowi i od razu zabraliśmy się za testowanie. Oczywiście waga kołderki została przeliczona odpowiednio do wagi i wzrostu Briana.

Kołderka jest bardzo porządnie uszyta. Materiał bawełniany bardzo miły w dotyku i przewiewny. Mam pewność, że syn się nie poci pod nią. Samo wypełnienie mikrokuleczkowe jest dla nas nowością. Odkąd z niej korzystamy zauważyłam, że syn szybciej zasypia.

Problem z zaśnięciem miał dzień przed napisaniem tej opinii, podejrzewam jednak, że był on spowodowany kolejnym przyjęciem na oddział szpitalny. Dla niego to zawsze duży stres. Kołderkę mamy ze sobą obecnie w szpitalu. Mam nadzieję, że pomoże mu przezwyciężyć ten stres związany z badaniami. Oczywiście producent zaleca minimum 21 dniowe użytkowanie, aby terapia kołderką mogła przynieść jakieś korzyści, dlatego dalej intensywnie będziemy z niej korzystać.

Jeśli chodzi o design, synek dostał kołderkę w samoloty, statki, rowery i inne pojazdy, którymi zazwyczaj bawią się chłopcy - bardzo mu się spodobała. Oprócz tego kolory, które dominują - czerwony, niebieski i biały - dodatkowo zadziałały na jego zmysł wzroku i dlatego korzysta z tej kołderki także w ciągu dnia. Będę polecać tę kołderkę wszystkim mamom, które będą borykać się z problemami ze snem u swoich dzieci. Mam nadzieję również, że dłuższe użytkowanie pozwoli mojemu dziecku pokonać lęki związane z częstymi pobytami w szpitalach.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: