O czym pamiętać wybierając się w pierwszą podróż z dzieckiem?

O czym pamiętać wybierając się w pierwszą podróż z dzieckiem?

Pierwsza podróż z dzieckiem to nie lada wyzwanie. Przygotowaniom  towarzyszy wiele emocji – od ekscytacji, po obawy. Trzeba przecież pamiętać o tylu ważnych rzeczach, a nie macie w tej kwestii zbyt dużego doświadczenia.

O czym pamiętać wybierając się w pierwszą podroż z dzieckiem?

Przygotowania zacznijcie odpowiednio wcześnie

Przygotowania do podróży trzeba zacząć dużo wcześniej niż moment przed wyjazdem. Nie warto odkładać niczego na ostatnią chwilę. Zawczasu zastanówcie się, z jakiego środka transportu będziecie korzystać. Jeśli wybieracie się na urlop – zwróćcie uwagę, czy kwatera, jaką wybraliście, będzie odpowiednia dla małego dziecka. Zróbcie też listę rzeczy, które powinniście załatwić, ale i zabrać ze sobą. Zobacz, czy fotelik samochodowy ma potrzebne atesty, a wózek – jest sprawny.

reklama

Pamiętaj, że dzieci też potrzebują dokumentów

Jeśli wybieracie się w podróż za granicę, sprawdź, jakie musicie mieć ze sobą dokumenty – dowody osobiste czy paszporty. Pamiętaj, że dziecko także potrzebuje dokumentów. Może warto pobrać EKUZ? Weź także pod uwagę ubezpieczenie turystyczne – przyda się w wielu sytuacjach, od nagłej choroby po utratę bagażu.

Apteczka

Zanim wyjedziecie, warto skonsultować się z pediatrą. Lekarz nie tylko przebada dziecko, ale i podpowie wam, jakie leki wziąć ze sobą – tak na wszelki wypadek. Pamiętaj, by zabrać ze sobą książeczkę zdrowia dziecka.

reklama

Bagaż podręczny

Fotelik, wózek, zapas pieluszek, kosmetyki… W szale pakowania nie zapomnij o bagażu podręcznym ! Nie pakuj wszystkiego głęboko do walizek. Zawsze warto mieć pod ręką torbę, w której znajdziesz wszystko, co niezbędne w podroży z dzieckiem – ubranko na zmianę, przekąskę czy książeczkę.

Nie zapomnijcie o sobie!

W ferworze przygotowań do podróży nie zapomnijcie o sobie! Pamiętajcie, że wasz – rodziców - komfort jest nie mniej ważny.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: