Zrób sobie Dzień Dziecka

Zrób sobie Dzień Dziecka

1 czerwca jest dla dzieciaków jednym z najbardziej emocjonujących dni w roku, a z jego doniosłością mogą konkurować jedynie urodziny i Gwiazdka. Święto maluchów celebrują wszyscy: przedszkola organizują wycieczki, szkoły festyny, a rodzice i dziadkowie zachodzą w głowę, jakim prezentem uszczęśliwić bohatera dnia.

Pomysł na idealny Dzień Dziecka

Wiedz, że Dzień Dziecka, by stać się wyjątkowym, cudownym, niepowtarzalnym, nie wymaga nakładów finansowych czy pracochłonnych przygotowań. Wystarczy wykazać się pomysłowością i inicjatywą, a atrakcją dnia uczynić… siebie, swój czas i uwagę.

Mam świetny pomysł: co powiesz na wspólną, nostalgiczną podróż do cudownych lat twojego dzieciństwa? Odważ się i zaproś malucha do krainy wspomnień, odkryj przed nim uroki swojego dziecięctwa, pokaż, że i ty byłaś dzieckiem, które miało pasje, idoli i ukochane zabawy. Zaszalej i zorganizuj Dzień Dziecka dla malucha, dla ciebie, dla was!

Najlepiej byłoby, gdybyś tego dnia mogła wziąć urlop – od pracy, zmartwień i szarej codzienności; byś mogła założyć dżinsy, wygodne buty, uzbroić się w uśmiech, dobry humor i cierpliwość.

reklama

Dzień Dziecka na podwórku

Wyjdźcie na podwórko – zaskocz malucha niebanalnymi, zapomnianymi zabawami. Co powiesz na grę w kapsle (w dobie puszek może być ciężko, niemniej, jeśli pomyślisz wcześniej, z pewnością zdążysz się odpowiednio przygotować), w klasy (pamiętasz? samo rysowanie kredą po asfalcie jest fantastyczne!) czy w państwa (dziś wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, że grając w państwa w wersji oryginalnej sami operowaliśmy finką!)? P

Pamiętasz wiatr we włosach, kiedy byłaś berkiem czy adrenalinę wyzwalaną podczas zabawy w chowanego? Jeden, dwa, trzyyyy… Z pewnością wprawisz dziecko w zdumienie i zachwyt, jeśli zaproponujesz mu granie „w gumę” (pamiętasz te kilometry majtkowej, bezcennej, białej gumy?), skakanie na skakance (wiesz, że teraz są dostępne wersje z licznikami kalorii czy liczbą wykonanych skoków?), kręcenie hula hop (przypomnij swojej talii, kto w tej dyscyplinie był mistrzem podwórka).

Co powiesz na wspólne robienie „widoczków”, to jest ułożonych pod szkiełkiem, przysypanych ziemią, kompozycjom z kwiatów i liści?

reklama

Dzień Dziecka w domu

W domu wspólnie malujcie farbami, układajcie puzzle, lepcie ludziki z masy solnej lub ciastoliny, zajmijcie się wyklejankami lub innymi pracami plastycznymi (co powiesz na „wysypywanki” – obrazki tworzone za pomocą kleju, kaszy czy ryżu) lub wystawcie przedstawienie kukiełkowe.

Zagrajcie razem w warcaby, chińczyka czy bierki. Zróbcie z kartonów i ścinków domek dla lalek lub uszyjcie ubranka dla misia. Co powiez na bazę zmontowaną z krzeseł i kocy? Jednym słowem spędźcie razem cały dzień, bądźcie naprawdę blisko - zróbcie wszystko to, na co brakuje wam czasu na co dzień.

Zorganizuj w domu seans filmowy w stylu retro. Dobra bajka, taka jak „Miś Uszatek”, „Coralgol” czy „Pszczółka Maja”, do tego popcorn i objęcia mamy – tak, to z pewnością uszczęśliwi każde dziecko.

Dzień Dziecka w plenerze

Zbierz znajomych lub dzieciaki z podwórka (rodzice prawdopodobnie będą ci wdzięczni za inicjatywę) i zorganizuj podchody - pamiętasz jeszcze, że nawet osiedlowe uliczki potrafią stać się scenerią niezapomnianej przygody?

Idźcie na obiad do restauracji, którą wybierze dziecko lub ugotuj coś, co lubi młody człowiek bądź kochałaś ty, będąc dzieckiem, a co niekoniecznie spełnia standardy odpowiedzialnych rodziców i dietetyków (i co z tego, że na obiad znów będą naleśniki, frytki lub makaron ze śmietaną?).

Idźcie do kina na animowany film, do wesołego miasteczka lub do teatru lalkowego. Wybierzcie się na nieprzyzwoicie duże lody, watę cukrową lub gofry. Maluch wybiera, ty płacisz.

Idźcie do lasu, zróbcie sobie piknik lub rozpalcie ognisko, upieczcie kiełbaski czy ziemniaki. Zafunduj przedstawicielowi „pokolenia grilla” zew prawdziwej przygody, zapach ogniska i wypieki na policzkach.

Zapytaj malucha, o czym marzy – być może ma życzenie, które będziesz mogła spełnić w tym niezwykłym dniu?

Powyższe propozycje absolutnie nie wykluczają możliwości spędzenia Dnia Dziecka w sposób tradycyjny. Przejrzyj lokalną ofertę, może znajdziesz wśród nich pozycje godne uwagi: szalone zawody, wyjątkowe pokazy czy emocjonujące przejażdżki zabytkowymi bądź rajdowymi autami.

Miłego Dnia Dziecka - dla Ciebie również!

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: