7 pomysłów na zabawy przy świątecznym stole

7 pomysłów na zabawy przy świątecznym stole

Święta to czas, który spędzamy w towarzystwie swoich bliskich. Nie trzeba jednak ograniczać się do siedzenia za suto zastawionym stołem i rozmów przeplatanych delektowaniem się kolejnymi potrawami. Ów czas można spożytkować jeszcze inaczej – kreatywnie i na wesoło. Co powiesz na świąteczne gry i zabawy? Gwarantujemy, że spodobają się nie tylko dzieciakom.

Opowieść wigilijna

Co powiesz na snucie rodzinnej opowieści wigilijnej, która skrzy się od humoru dialogów i komizmu sytuacji, ugina się pod oparami absurdu bądź tonie w mroku rodem z horroru? Wybierzcie konwencję i zaczynajcie! Autorami są wszyscy, każdy bowiem dopowiada coś od siebie. Opowieść, by uniknąć bałaganu, powinniście snuć po kolei, zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

reklama

Pamięć

Umieść świąteczne gadżety na tacy. Uczestnicy przyglądają się jej i zapamiętują, co gdzie leży. Następnie tacę chowamy i każdy na kartce stara się odwzorować ów układ. Wygrywa ten, kto zapamiętał najwięcej.

Dwie prawdy i fałsz

To będzie hit! Ponieważ święta mają nieco sentymentalny posmak, ta zabawa wpisze się w nie idealnie. I tak:  każdy opowiada o sobie dwie historie – dwie są prawdziwe, a jedna nie.  Tylko hm… która jest która?

reklama

Zgaduj - zgadula

Wypełnij dużą skarpetę różnymi przedmiotami – mogą to być klucze, orzechy, telefon, cokolwiek. Pozwól dzieciom odgadywać, co się kryje w środku. Tylko bez podglądania!

Domowy alfabet

Każdy dostaje kartę z wypisanym – pionowo, od A do Z – alfabetem. Na hasło „start” do każdej litery należy dopisać słowo, zaczynające się od niej, a będące nazwą jakiegoś przedmiotu, który znajduje się w domu. Kto skończy pierwszy, wygrywa.

reklama

Wypełnij świąteczną skarpetę

Podzielcie się na zespoły i napełnijcie – Uwaga! To konkurencja na czas! - cukierkami bądź orzechami świąteczną skarpetę. Żeby było trudniej, możecie używać wyłącznie łyżki.

Najwyższa konstrukcja z lodu

Tę zabawę wprawdzie trudno byłoby przeprowadzić przy świątecznym stole, niemniej ten na tarasie lub na podwórku też będzie świetny. Potrzebne będą kostki lodu – możecie się przygotować wcześniej, mrożąc go nie tylko w woreczkach, ale i np. kubeczkach po jogurtach. Wynieście zamrożone bryłki na zewnątrz – na taras bądź na podwórko. Nadszedł czas na konkurs – kto zbuduje najwyższą lodową konstrukcję?


Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: