Jakie filmy obejrzeć z młodszym nastolatkiem?

Familijny seans to doskonały sposób na nudę. Co obejrzeć?

Jakie filmy obejrzeć z młodszym nastolatkiem?

Jakie filmy obejrzeć z młodszym nastolatkiem, by zabić nudę towarzyszącą siedzeniu w domu? Tytułów, które proszą o uwagę, jest na szczęście mnóstwo. Są wśród nich zarówno urocze filmy familijne, jak i zabawne komedie czy trzymające w napięciu filmy przygodowe. Repertuar można dobierać w zależności od nastroju. Dobry film jest genialnym rozwiązaniem na rodzinny leniwe popołudnie i wieczór. Co obejrzeć?

Jakie filmy obejrzeć z nastolatkiem?

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

Kto tego tytułu nie zna, koniecznie musi to zmienić. „Fantastyczne zwierzęta” to pierwszy z planowanych pięciu brytyjsko-amerykańskich filmów fabularnych, inspirowanych książką pod tym samym tytułem autorstwa J.K. Rowling. Film jest spin-offem cyklu o Harrym Potterze. Akcja obrazu toczy się 70 lat przed pierwszą częścią „Harry'ego Pottera”, a bohaterem opowieści jest autor książki, którą najsłynniejszy czarodziej na świecie zaczytywał się w szkole.

Rok 1926. Newt Scamander kończy międzynarodową wyprawę badawczą, której celem było odnalezienie i opisanie jak największej liczby fantastycznych zwierząt. W drodze powrotnej mężczyzna zatrzymuje się na chwilę w Nowym Jorku. Co z tego wyniknie?

Kontynuacją filmu są „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Premiera trzeciej części planowana jest na rok 2021.

 

Reżyseria: David Yates (2016)
Gatunek: familijny/fantasy/przygodowy

 

reklama

„Upiór rodu Canterville'ów”

A gdyby tak się trochę „pobać”… na wesoło? Według starej brytyjskiej legendy zamek rodu Canterville nawiedza duch Eleanor. Zjawa - chroniąc swój dom - straszy każdego potencjalnego kupca. Wszystko zmienia się, gdy do zamku przybywa rodzina Otisów. Nowi lokatorzy pozostają niewzruszeni. Nie boją się ducha. Jak się zakończy ta upiorna przygoda?

 

Reżyseria: Yann Samuell (2016)
Gatunek: komedia

 

„Podróż na tajemniczą wyspę”

Podróż na Tajemniczą Wyspę to amerykański film przygodowy nakręcony na podstawie powieści Juliusza Verne’a „Tajemnicza wyspa” i innych. Jest kontynuacją „Podróży do wnętrza Ziemi” (którą również warto obejrzeć).

Tym razem Sean Anderson razem z przybranym synem wyrusza na tajemniczą wyspę do rajskiego zakątka, aby odnaleźć zaginionego dziadka. Ale się będzie działo! To się nie może nie podobać. Jest ucieczka przed gigantyczną jaszczurką, lot na pszczołach, walka z węgorzem i wizyta na łodzi podwodnej. Bywa bardzo śmiesznie, trochę strasznie i zdecydowanie przygodowo.

 

Reżyseria: Brad Peyton (2012)
Gatunek: familijny/komedia/przygodowy

 

reklama

"Papierowe miasta"

Ekranizacja bestsellerowej powieści Johna Greena, autora ”Gwiazd naszych wina”, jest historią Quentina, nastolatka z Oregonu, który z dwoma przyjaciółmi wyrusza w podróż, by znaleźć zaginioną dziewczynę z sąsiedztwa. Żeby ją odszukać, musi pokonać setki kilometrów, a idąc tropem skomplikowanych wskazówek, jakie zostawiła, przekonuje się, że ludzie w rzeczywistości są inni niż ż sądzimy. Ten film to wdzięczna opowieść o wchodzeniu w dorosłość, nie tylko dla nastolatków.

 

Reżyseria: Jake Schreier (2015)
Gatunek: komedia romantyczna

 

„Zakochana złośnica”

Bohaterami tej jednej z lepszych młodzieżowych komedii romantycznych są uczniowie szkoły średniej w jednym z prowincjonalnych miasteczek. Kat - dziewczyna, przed którą drżą wszyscy faceci w szkole i jej młodsza siostra, główny obiekt pożądania. Bianca, ku swej rozpaczy, ma zakaz umawiania się na randki do czasu, gdy Katarina znajdzie sobie chłopaka.

 

Reżyseria: Gil Junger (1999)
Gatunek: komedia

 

reklama

„Ostatnia piosenka”

Film nakręcono na podstawie  powieści Nicholasa Sparksa z 2009. Film opowiada o zbuntowanej nastolatce Veronice, która zostaje zmuszona przez matkę do spędzenia wakacji z ojcem, z którym nie miała kontaktu od trzech lat. Wzajemna miłość do muzyki pozwala ponownie odbudować łączącą ich relację. Dziewczyna poznaje Willa, żyjącego marzeniami o studiowaniu na Ivy League. Z czasem dowiaduje się o sekrecie, jaki chłopak skrywał przed nią oraz o tajemnicy swojego ojca.

 

Reżyseria: Julie Anne Robinson (2010)
Gatunek: melodramat

 

„Charlie”

Zamknięty w sobie Charlie zaczyna naukę w liceum w Pittsburgu. Zaprzyjaźnia się z uczniami ostatniej klasy. Jako outsider nie ma lekko, nie pasuje do żadnej grupy. Chłopak samotnie zmaga się z pierwszym miłosnym doświadczeniem, samobójstwem przyjaciela, relacjami w rodzinie, narkotykami. Wszystko zmienia się, gdy pojawia się Sam i Patrick.

 

Reżyseria: Stephen Chbosky (2012)
Gatunek: melodramat

 

 

 

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: