Zabawa jest najważniejsza!

Materiał sponsorowany 
Zabawa jest najważniejsza!

Dla maluszka bliskość mamy i taty, pełny brzuszek i czysta pieluszka są najważniejsze. Do pełni szczęścia brakuje tylko zabawek, które przykuwają uwagę i są zaproszeniem do odkrywania świata. To dlatego młodsze niemowlęta lubią towarzystwo karuzelek, projektorów i mat edukacyjnych, a starsze chętnie sięgają po instrumenty, puzzle, modele interaktywne, chodziki czy sortery.

To bardzo dobrze, ponieważ zabawa jest nieodłącznym elementem rozwoju dziecka, a zabawki nie tylko wypełniają miło czas, ale budzą ciekawość, rozwijają wyobraźnię, mają realny wpływ na rozwój intelektualny, motoryczny i sensoryczny.

Zabawki, towarzysząc maluszkom od narodzin, pomagają im poznawać świat i odkrywać swoje możliwości. Aktywują dzieci do poznawania kolorów i kształtów, pomagają w stawianiu pierwszych kroków, rozwijają funkcje motoryczne.

Dzieci powinny się bawić od najmłodszych lat. Pamiętajmy jednak, że zabawka dla dziecka nie może być przypadkowa. Ważne, by posiadała cechy, dzięki którym spełni oczekiwania zarówno maluchów, jak i ich rodziców. Wybierając ją warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, a i korzystać z doświadczenia uznanych firm.

Marką, która towarzyszy dzieciom już od narodzin jest COTOONS. To linia zabawek dla najmłodszych, będąca częścią Smoby. Co wyróżnia zabawki COTOONS? Z jakich powodów kochają je dzieci i cenią rodzice?

Poznaj 5 powodów, dla których zabawki COTOONS kochają maluchy (i ich rodzice):

 

1. Mają przyjazne kolory, a uroku dodają im urocze, słodkie detale i miłe postaci. Ich obecność wprowadza do dziecięcego pokoju dobrą atmosferę, otacza je aura czułości.

Zabawki COTOONS są przeznaczone dla dziewczynek i chłopców. Cechuje je delikatność, zarówno w kolorach, kształtach, fakturach, jak i dźwiękach. Tym samym budzą zmysły dziecka z dużą dozą delikatności i ostrożności. 

2. Żywo interesują dziecko, wzbudzają pozytywne emocje i zachęcają do działania. COTOONS to słoneczny świat, w którym mieszkają szczęśliwi bohaterowie – zwierzątka. Każdy z nich ma inny charakter i może stać się przyjacielem malucha.

COTOONS to świat pełen emocji dla najmłodszych. To czułość, emocje, wyobraźnia i odkrywanie świata.

Uroczy projektor w kształcie grzybka, który towarzyszący dziecku przy zasypianiu. Ma 4 różne melodie i łagodne kolorowe światło, rzucane na sufit. Dba o dobrą atmosferę na dobranoc.

Kompaktowa lampka rozprzestrzeniająca delikatnie światło. Posiada 2 tryby: światło stałe lub migające powoli, wyłącza się automatycznie po 20 minutach. Niebieska lub różowa.

3. Ich bryły są przyjazne dla małych rączek i dostosowane do możliwości najmłodszych. Są funkcjonalne i dają wiele możliwości zabawy, na każdym etapie rozwoju.

4. Są bezpieczne, wykonane z naturalnych surowców. Jakość, wygoda użytkowania i przede wszystkim bezpieczeństwo są najważniejsze.

 

Magiczna książeczka do kąpieli, która zmienia kolory pod wpływem ciepłej wody, ma 8 stron i z pewnoscią umili każdą kąpiel.

Mata gimnastyczna dla maluszka. Cztery kolorowe akcesoria zawieszone na pałąkach rozwijają funkcje motoryczne i ciekawość dziecka.

5. Zostały tak pomyślane, by umożliwić rodzicom zabawę z dziećmi. To szalenie miłe dzielić radosne chwile pełne odkryć i niespodzianek.

Urocza gąsienica do ciągnięcia na sznureczku, z kolorowymi światełkami i efektami dźwiękowymi (dźwięk i światło oznajmia, że kulka została odpowiednio dopasowana). W zestawie wyjmowana figurka Punky.

Prawdziwe plastikowo-metalowe cymbałki rozwijające muzyczną ciekawość dziecka. W zestawie 2 pałeczki oraz dodatkowe dwa bębenki. Cymbałki posiadają uchwyt ułatwiający przenoszenie instrumentu.

Nie wszystkie zabawki są dobre dla dzieci, dlatego wybierajmy je rozważnie. Zabawka "na wyrost" może nie tylko nie zainteresować, ale i zniechęcić. Dlatego kupujmy ją zawsze z myślą o maluchu - jego wieku, umiejętnościach, potrzebach. Dzięki temu będzie miała szanse, by w mądry sposób wspierać jego rozwój.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: