reklama

Laktator ręczny Akuku

Nasza ocena: 
 Jakość laktatora
 Komfort użycia laktatora
 Łatwość użycia laktatora

Czy rzeczywiście tylko drogi laktator ma szansę okazać się idealny? I chociaż część mam trochę obawiała się testów ręcznego Laktatora Akuku okazało się, że bezpodstawnie. 

Spytaliśmy, w jakich sytuacjach mamy korzystały z laktatora Akuku. 


Używałam laktatora, po karmieniu syna. Głównie po to by stymulować piersi do produkcji pokarmu. 
Do odciągania mleka na później, abym mogła wyjść z domu.
Dziecko karmię przeważnie w domu, ale laktator sprawdzał się również ...  na zewnątrz! 
Kiedy miałam nawał pokarmu, ale też w sytuacji, gdzie córka nie chciała ssać piersi a mleko było nadal w piersi.
Laktator Akuku pozwolił mi na najbardziej komfortowe (z mojej perspektywy) kontynuowanie karmienia piersią córeczki, która jest już na tyle duża, że bezpośrednie przystawienie jej do piersi stawało się dosyć problemowe.

Ponadto bardzo dobrze sprawdzał się przy przedłużeniu laktacji oraz był dużym wsparciem, gdy musiałam zostawić swoje dziecko pod opieką babci na dłuższy czas.

Co wiemy o laktatorze?

Laktator ręczny PREMIUM Akuku  jest wyposażony w wygodny tłok z uchwytem, umożliwiający łatwe i wygodne odciąganie mleka. Jego najważniejsze cechy to:

Okazuje się, że jakość nie musi kosztować miliony i że tylko jedna z mam nie przekonała się do laktatora, pozostałe rekomendują go w 100%.

Polecam każdej młodej mamie, bo jest poręczny, ładny i łatwo go utrzymać w czystości w dodatku tańszy niż elektroniczne, co ma znaczenie, gdy nie wiemy czy będziemy korzystać często czy sporadycznie.

Recenzje testerów

Recenzja Natalia, mama Adasia 5 miesięcy o Laktator ręczny Akuku

Natalia, mama Adasia 5 miesięcy

Laktator świetnie się sprawdza w wannie. Pod wpływem ciepła mleko szybciej leci, więc łączyłam przyjemne z pożytecznym i odciągałam mleko w wannie. Ulga była niesamowita, mleka dużo i nie bałam się o zwarcie, jakby to miało miejsce przy elektrycznym.

Laktator jest dość mały, więc w sprawdził się też na mieście, kiedy nie miałam dziecka ze sobą, a mi się przelewało. Szybka wizyta w toalecie i nie martwiłam się o zacieki na bluzce. Samo używanie jest dziecinnie proste i intuicyjne. Pompka przypomina pompkę plażową, więc wiadomo, jak jej używać. Siła ssania jest duża i łatwo opróżnić pierś. Laktator ładnie przylega. Na minus działa mało nowoczesny design.

Recenzja Agnieszka, mama Dominika 4 miesiące o Laktator ręczny Akuku

Agnieszka, mama Dominika 4 miesiące

Laktator firmy Akuku jest bardzo wygodnym i prostym w obsłudze urządzeniem. Zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu łatwo się go przechowuje i można z nim podróżować. Posiada niewiele elementów (nie licząc smoczka – 4), które łatwo i szybko się myje i sterylizuje.

Nakładka na piersi (nazywam ją „lejkiem”) ma w środku silikonową nakładkę z masującymi wypustkami, co poprawia komfort pracy z urządzeniem. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest osłonka ochronna na lejek, dzięki czemu wysterylizowany laktator nie musi być użyty od razu, bo pozostaje w środku jałowy.

Absolutnym hitem dla mnie jest też podstawa pod butelkę, dzięki której jest ona stabilna. Do tej pory każda butelka przewracała mi się pod wpływem ciężarku nasadki na pierś, kiedy było w niej niewiele płynu (przetestowałam już 5 laktatorów, nie licząc tego, o którym piszę).

Mimo to najistotniejszą sprawą dla mnie jest tłok, w jaki jest wyposażony ten laktator. Jest poręczny i wygodny, a co najważniejsze mocno zasysa powietrze, przez co szybko ściąga pokarm. Połączony jest z laktatorem silikonowym wężykiem na taką długość, która pozwala swobodnie i wygodnie oprzeć rękę. Nie można też pominąć faktu, że laktator jest w korzystnej i bardzo konkurencyjnej cenie.

Jeżeli mogłabym coś zmienić, to wielkość lejka. Mam wrażenie, że jest za mały. Mam średniej wielkości piersi (miseczka c) i nakładka obejmuje niewiele ponad brodawkę. Może fajnym rozwiązaniem byłyby dwie wersje rozmiaru nakładki?

Druga rzecz - dołożyłabym do zestawu nasadkę na nakrętkę butelki. Można by użyć wtedy butelki do przechowywania pokarmu. Bardzo niewiele, a jednak ma duży wpływ na funkcjonalność. Zauważyłam też, że pokarm podcieka od spodu pod silikonową nakładkę lejka. Wiem, że dla niektórych mam to jest problem, ze względu na stratę pewnej ilości pokarmu. Mimo to oceniam laktator bardzo wysoko i chętnie polecę go innym.

Reasumują - laktator świetnie się sprawdzi przy okazjonalnym odciąganiu pokarmu, na przykład gdy potrzeba zrobić zapasy do zamrożenia albo odciągnąć pokarm na później. Myślę, że jest też fajną opcją dla mam, które dopiero zaczynają swoją przygodę z laktacją, również gdy przychodzi czas nawału pokarmu.

Recenzja Alicja, mama Kamila 3 miesiące o Laktator ręczny Akuku

Alicja, mama Kamila 3 miesiące

Gdy dostałam paczkę, laktator zmontował mój mąż. Z tego wnioskuję, że jest to proste w obsłudze. Gdy pierwszy raz używałam laktator, nie byłam w pełni zadowolona, jednak tak jak z każdym innym nowym sprzętem trzeba się nauczyć z niego korzystać. Przy kolejnym razie było już znacznie lepiej.

Na początku denerwowało mnie to, że odciągane mleko zamiast lecieć do butelki wpływało mi pod silikonową osłonę na pierś. Szybko jednak odkryłam, dlaczego - okazało się, że za płytko wprowadziłam sutek do tego "lejka". Bardzo fajna jest zielona rączka do laktatora, gdyż nie wymaga użycia dużej siły przy pracy.

Uważam, że laktator świetnie sprawdza się w wypadku, kiedy trzeba odciągnąć mleko na później lub przy nawale pokarmu. Warto też nie rezygnować z używania w przypadku początkowych niepowodzeń, ponieważ im częściej z niego korzystałam, tym lepiej mi to wychodziło.

Ostatnio nawet bez większego wysiłku udało mi się odciągnąć całe 80 ml. Polecam każdej młodej mamie, bo jest poręczny, ładny i łatwo go utrzymać w czystości. W dodatku jest tańszy niż elektroniczne, co ma znaczenie, gdy nie wiemy, czy będziemy korzystać często, czy też sporadycznie.

Recenzja Dagmara, mama Pawełka, 2 miesiące o Laktator ręczny Akuku

Dagmara, mama Pawełka, 2 miesiące

Prawdę mówiąc nie od razu zabrałam się za testowanie laktatora ręcznego Akuku. Gdy dowiedziałam się o takiej możliwości, niezbyt się ucieszyłam - w międzyczasie zakupiłam laktator elektryczny, a co więcej - moja mama i ciotki straszyły, że te ręczne laktatory to męczarnia, że będą mnie bolały piersi. Tak więc laktator przeleżał całe 2 dni na szafce. Ja patrzyłam na niego z przerażeniem, on pokazywał mi swe ostre kły.

A że kobietą silną jestem, musiałam się w końcu przełamać. Bez przekonania otworzyłam opakowanie, pooglądałam laktator z wszystkich stron... Czy wystarczy napisać, że kolor jest fajny, taki wiosenny? Chyba nie. Zacisnęłam zęby, złożyłam wszystkie części laktatora (przy okazji stwierdziłam, że jest bardzo łatwy w obsłudze) i zaczęłam odciągać pokarm. Jakież było moje zdziwienie! Po pierwsze - nic nie boli! Poważnie! To taka "dwójka" laktatora elektrycznego, ale jakością jak "piątka".

Tłok z uchwytem umożliwia bardzo wygodne, a co za tym idzie łatwe i sprawne odciąganie pokarmu. Same jesteśmy sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Kształt lejka przylega do piersi idealnie. Nie odskakuje. Poza tym można go zabezpieczyć, używając zielonego "zamykadła", co uniemożliwia kapanie i brudzenie np. spodni.

Co ważne, dzięki laktatorowi AKUKU nie muszę martwić się o to, że dziecko się obudzi. Dzięki cichemu trybowi pracy mogę odciągać pokarm bezpośrednio przy dziecku, nie muszę żerować przy gniazdku (które a propos mam dość daleko od łóżeczka, co jest dla mnie nie lada kłopotem, używając laktatora elektrycznego - gdy dziecko się wierci, trzeba wyłączyć taki laktator, podlecieć do dziecka szybko, przy czym pokarm skapuje na bieliznę itd.).

Wprawdzie używając laktatora ręcznego nie można drugą ręką "siedzieć na telefonie", ale odciąganie pokarmu laktatorem ręcznym nie robi tyle hałasu i co najważniejsze - nie trzeba być uzależnionym od prądu. Buteleczka jest super - idealna dla mojego dwumiesięcznego synka- zarówno jakościowo, jak i designersko. Nie muszę przelewać odciągniętego mleka do innych butelek, ta jest idealna! Ekonomiczna, do torby w sam raz- gdy jadę na szybkie zakupy. Wszystkim mamom polecam zakup laktatora ręcznego AKUKU. Jakość, Łatwość, Ekonomiczność, Wygoda, Styl! 5/5!

Recenzja Ilona, mama Magdaleny 7 tygodni o Laktator ręczny Akuku

Ilona, mama Magdaleny 7 tygodni

Laktator Akuku zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Zacznę od jego wyglądu - od razu spodobał mi się jego kolor, taki intensywny. Dużym plusem tego laktatora jest też nakładka silikonowa przylegająca do piersi - przy okazji masuje brodawki. Godne uwagi jest też dołączone do zestawu zamknięcie lejka, do którego wkładamy pierś. Dzięki temu laktator jest zawsze gotowy do użycia i nie kurzy się w środku. Moim zdaniem duża jest siłą ściągania pokarmu, co bardzo przyspiesza pracę. Jedyny minus laktatora to to, że trzeba używać dwóch rąk - jedna trzyma laktator a druga pompuje. Ogólnie jestem zadowolona z tego produktu i mogę go polecić innym mamom.

Recenzja Iwona, mama Igi 10 miesięcy o Laktator ręczny Akuku

Iwona, mama Igi 10 miesięcy

Laktator ręczny Akuku to mały, ale solidny i poręczny sprzęt. Można spokojnie zapakować go do torby w podróż, jest prosty w obsłudze, łatwo się go montuje i co dość istotne jest prosty do umycia.

Do tej pory używałam laktatora z zamieszczoną tuż przy buteleczce rączką do pompowania, forma zamieszczenia oddalonej na wężyku pompki w laktatorze Akuku na początku wydawała się mi się dość intrygującym rozwiązaniem, jednak wymaga ona zajęcia obu rąk podczas ściągania mleczka, tradycyjne rozwiązanie wystarczało uchwycić w jedną dłoń, a jak wiadomo druga wolna ręka przy dziecku zawsze się przyda. Tak więc przy formie użytkowania postawiłabym małego minusa.

Nasadka laktatora Akuku równo przylega do piersi, szybko ściąga pokarm - także tutaj duży plus. Choć przy większej ilość i częstotliwości można odczuć dyskomfort zmęczonej dłoni w takim przypadku, kiedy jesteśmy nastawione na częste ściąganie pokarmu, polecam laktatory elektryczne.

Trudno będąc jeszcze w ciąży przewidzieć, jakie będą nasze potrzeby po przyjściu na świat dziecka, ale jak na sam początek dla świeżo upieczonej mamy, przy nawale mlecznym czy przy potrzebie pobudzenia laktacji jak najbardziej się sprawdzi:) Atrakcyjna cena, solidnie spełniający swoje zadanie laktator Akuku spokojnie może znaleźć się na liście zakupów do skompletowania wyprawki:)

Recenzja X, mama Jasia 3 miesiące o Laktator ręczny Akuku

X, mama Jasia 3 miesiące

Generalnie oceniam produkt bardzo pozytywnie, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i zastosowanie. Jest lekki i poręczny i na pewno spełnia swoją funkcję. Mimo codziennego użytkowania w moim przypadku nie udało się pobudzić laktacji.

Mogę mieć zastrzeżenie co do jednej rzeczy. Mianowicie kwestia ucisku podczas odciągania mleka. Dość trudno jest tu ocenić siłę nacisku. Trzeba naprawdę mocno pompować, aby wydobyć pokarm z piersi. W moim przypadku ta opinia może być jednak niemiarodajna ze względu na moje problemy laktacyjne.

Jedyne, co udało mi się wykrzesać z moich piersi, to kilka kropel pokarmu. Duży plus za ochronę brodawek. Użytkowałam naprawdę sporo i ani razu nie popękały mi brodawki. Być może gdybym zaczęła stosować ten laktator wcześniej, pobudziłby on moje piersi do produkcji pokarmu, a tak niestety skończyło się tylko na kilku kroplach.

Recenzja Karolina, mama Filipa 1 miesiąc o Laktator ręczny Akuku

Karolina, mama Filipa 1 miesiąc

Szczerze to nie myślałam, że tak tani laktator będzie tak dobry, bardzo wygodnie odciąga się pokarm, ponieważ ręki nie trzeba trzymać zaraz przy piersi, tylko można sobie spokojnie np. oprzeć o kolano i w taki sposób odciągać pokarm,

Jest cichy i nie skrzypi co przy innym modelu mi się zdarzało, dobrze przysysa się do piersi i co najważniejsze szybko się go rozkręca i myje, a niestety tę czynność trzeba powtarzać nawet kilka razy dziennie.

Moim zdaniem cena jest tutaj znacząca, bo każda mama potrzebuje laktatora, a nie każdą stać na laktator z wyższej półki, a często wydaje nam się, że droższy znaczy lepszy - a to nie prawda. Fakt, że laktator elektryczny jest najlepszy, bo nie męczymy się tak, ale jeżeli chodzi o laktator manualny to ten mogę polecić z czystym sumieniem.

Recenzja Magdalena, mama Stanisława 14 tygodni o Laktator ręczny Akuku

Magdalena, mama Stanisława 14 tygodni

Jestem bardzo zadowolona z laktatora, jest łatwy i przyjemny w użyciu. Dzięki temu, że ma podstawkę można go w każdej chwili odstawić bez obaw, że wyleje się mleko. Zarówno butelka, jak i pompka mają wąski kształt i wygodnie leżą w dłoni.

Pompka to taki wygodny tłoczek, lekko chodzi i nie wymaga dużego wysiłku. Laktator ma dużą siłę ssania, w zależności od potrzeb można słabiej lub mocniej naciskać. Ściągnięcie 100 ml mleka zajmuje mi kilka minut. Gumowa nakładka masująca sutek jest gładziutka i przyjemna. W zestawie jest smoczek pasujący na butelkę, nie trzeba przelewać mleka przed podaniem dziecku. Laktator można łatwo rozłożyć na części i umyć. Polecam gorąco każdej mamie :)

Recenzja X, mama Malwiny 21 miesięcy o Laktator ręczny Akuku

X, mama Malwiny 21 miesięcy

Jestem bardzo zadowolona z laktatora Akuku, który jest świetnym rozwiązaniem przy karmieniu piersią. Dzięki niemu mogę nadal karmić córkę pokarmem naturalnym (zanim zaczęłam go używać, borykałam się z problemem zaniku pokarmu).

Produkt jest prosty w obsłudze i łatwy w czyszczeniu, nie wydaje żadnych nieprzyjemnych odgłosów, a do tego ma fajny design. Niejednokrotnie też wybawił mnie z opresji. Odciąganie pokarmu było łatwiejsze niż myślałam i daje wiele możliwości.

Laktator Akuku najbardziej cenię sobie za możliwość kontynuowania karmienia córki pokarmem naturalnym w sytuacji mojej dłuższej nieobecności. Dziś mam pewność, że moja córka się najada, potrafię ocenić jej potrzeby i nie muszę wylewać pokarmu, bo po prostu odciągam tyle, ile ona potrzebuje. Jestem przekonana, że moja przygoda z laktatorem Akuku potrwa dłużej. Każda mama powinna zwrócić na niego uwagę, przygotowując się do karmienia piersią. Laktator Akuku jest produktem godnym polecenia!

Recenzja Marika, mama Filipa 2 miesiące o Laktator ręczny Akuku

Marika, mama Filipa 2 miesiące

Laktator z Akuku to bardzo dobry produkt. Jakość idealna - bardzo dobrze ściąga mleko, nie sprawiając przy tym bólu czy jakiegokolwiek dyskomfortu. Dobrze ściąga mleko, sama reguluję częstotliwość i siłę pompowania. Zarówno łatwo go rozmontować do umycia, jak i potem łatwo go zmontować z powrotem. W buteleczce oczywiście jest miarka, dzięki czemu wiemy dokładnie, ile mleka mamy ściągnięte.

Łatwo się go używa, jest poręczny, a do tego solidnie wykonany. Plusem jest dopasowanie do piersi i brak bólu przy odciąganiu pokarmu, po za tym wygodna pompka oraz szybkość odciągania. Bardzo dobrze się myje, można rozłożyć praktycznie na części pierwsze i nie ma potem problemu z ponownym złożeniem.

Cieszę się, że go mam, bo on pozwala mi na swobodne zostawienie dziecka w ramionach męża bez presji szybkiego powrotu. Polecam, laktator spełnia swoją funkcję w 100%. Laktator okazał się moim wielkim przyjacielem, towarzyszy mi każdego dnia i usprawnia moje codzienne życie. Szczerze i z całego serca polecam wszystkim potrzebującym Laktator ręczny Akuku.

Recenzja Mariola, mama Cezarego i Izabeli 4 m-ce o Laktator ręczny Akuku

Mariola, mama Cezarego i Izabeli 4 m-ce

Laktator Akuku bardzo mi się spodobał. Ostatnio zmagam się z bólem brodawek i przy dwójce dzieci nie jest lepiej. Nauczyłam się zatem odciągać mleko laktatorem (jakie ukojenie!) i podawać je z butelki.

Dzieci zadowolone i ja nie obolała. Przyznam szczerze, że laktator to konieczność przy bliźniętach. O wiele łatwiej je karmić jednocześnie i nie potrzebujemy nikogo do pomocy.

Laktator Akuku dobrze leży w ręce i z łatwością się go używa. I co najważniejsze, nie produkuje żadnego hałasu, więc możemy być spokojni i sen maluszka. :) Dobrze przystaje do piersi i wystarczy chwila, aby mleko zaczęło lecieć. Nie trzeba długo czekać, aby zapełnić całą buteleczkę. Łatwo się go myje i odkręca poszczególne części. Mam nadzieję, że posłuży nam jeszcze długo. Jestem zadowolona.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: