reklama

Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Nasza ocena: 

Niedawno zaprosiliśmy mamy do przetestowania butelki LOVI Medical+. Wydaje się, że posiada ona cechy produktu idealnego. Jak oceniają ją nasze testerki? Czy butelka zdała egzamin?

Czym wyróżnia się butelka LOVI Medical+

Butelka LOVI Medical+ jest dobrze wyprofilowana i miła dla oka. Zastosowany w niej system SUPER vent dba o to, by maluszek nie połykał powietrza razem z pokarmem, co zmniejsza ryzyko wystąpienia kolki.

Butelka posiada dynamiczny smoczek inspirowany kształtem brodawki sutkowej, który ma miękką, cienką końcówkę i szeroką, twardą oraz profilowaną podstawę. Jego końcówka, wykonana z cieńszej warstwy silikonu, podobnie jak sutek mamy wydłuża się oraz kurczy w rytm ssania malucha. Z kolei twardą, szeroką, silikonową podstawę zrobiono z grubszej warstwy silikonu, dzięki czemu stanowi ona stabilne oparcie dla warg dziecka.

Co istotne, smoczki LOVI są bezpieczne dla rozwoju mowy i zgryzu, ponieważ nie zaburzają odruchu ssania, a umożliwiają prawidłową pracę mięśni warg oraz języka, które działają podobnie jak przy ssaniu piersi mamy. Dynamiczne smoczki marki LOVI to efekt pracy neurologopedów.

Co o butelce LOVI Medical+ mówią mamy?

Nasze testerki stwierdziły, że butelka spełniła ich oczekiwania. Uznały, że jest to produkt, który jest warty polecenia innym mamom. Dostrzegły kilka różnic w podawaniu pokarmu z butelki LOVI Medical+, za pomocą smoczka dynamicznego. Pisały, że maluszek nie je łapczywie, za to pije mleko spokojnie, swobodnie i "rytmicznie". Dziecko nie krztusi się, nie jest zalewane pokarmem.

Testujące butelkę mamy karmią swoje dzieci naprzemiennie, zarówno piersią, jak i odciąganym mlekiem podawanym butelką. W takiej sytuacji wybór akcesoriów do karmienia jest szczególnie ważny, ponieważ nieodpowiedni smoczek i butelka mogą mieć negatywny wpływ zarówno na odruch ssania niemowlaka, jak i dalsze losy karmienia piersią.

Dziecko nie ma najmniejszego problemu z karmieniem naprzemiennym, o to mi właśnie chodziło. W końcu mogę wyjść z domu na dłużej, bez obawy że po powrocie niemowlak nie będzie chciał już piersi. Kinga

Mamy zauważyły, że dziecko podczas używania butelki LOVI Medical+ zachowuje naturalny odruch ssania, a smoczek wymusza prawidłowe ułożenie ust. Mleko nie leje się samoistnie, a dziecko musi się wysilić.

Butelka LOVI Medical+ sprawiła również, że skończyły się problemy z ssaniem przez krótkie wędzidełko, zmniejszyła się też skłonność dzieci do kolek i gazów nocnych.

Często męczyliśmy się z tym, że butelki nie miały odpowiedniego systemu odprowadzania powietrza, co sprawiało częste problemu brzuszkowe. Teraz zauważyłam poprawę. Wiktoria

Mamy zwracały również uwagę, że butelka jest lekka i ergonomiczna. Jej kolejna zaleta to to, że jest poręczna i wygodna do złapania przez dziecko. To także komfort dla rodzica. Dzięki kompatybilności z laktatorem LOVI można odciągać pokarm prosto do butelki i karmić naprzemiennie. Zatyczka umożliwia przechowywanie mleka. 

Podsumowując śmiało można stwierdzić, że Butelka LOVI Medical+ zdała egzamin na szóstkę.

Przeczytaj wszystkie opinie mam

Recenzje testerów

Recenzja Paulina, mama Szymona 12 tygodni o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Paulina, mama Szymona 12 tygodni

Butelka spełnia moje oczekiwania w 100%. Łatwa w utrzymaniu czystości. Dobrze trzyma się w ręce. Smoczek jest tak skonstruowany, że dziecko nie odrzuca piersi przy korzystaniu z niej. Wygląd butelki jest uniwersalny jeśli chodzi o płeć dziecka.

Dzięki tej butelce skończyły nam się problemy ze ssaniem z powodu krótkiego wędzidełka. A takie problemy mieliśmy przy innych butelkach.

Butelka polecona nawet przez neurologopedę. Dużym plusem butelek LOVI jest duży wybór rodzajów butelek (pojemności i kolorystyki). Już wypatrzyłam kilka fajnych modeli.

Recenzja Iwona, mama Helenki 2 miesiące o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Iwona, mama Helenki 2 miesiące

U córeczki jakiś czas temu pojawiły się kolki, oj i to straszne. Płacz non stop... Testując butelkę chyba mogę stwierdzić, że kolki troszkę przycichły. Nie wiem, czy to wpływ tej butelki, ale zagłębiając się w cechy stwierdzam, że dużo nam dała. Butelka ma naprawdę wiele zalet.

Jest bezpieczna dla karmienia piersią. Nie zauważyłam żadnych trudności w łączeniu karmienia piersią z karmieniem z butelki. Nie zaburzania koordynacji ssania, połykania czy oddychania. Posiada dynamiczny smoczek z niejednorodnych warstw silikony, który wydłuża się podczas ssania podobnie jak sutek mamy. Super!

Ma profilowany kształt, co ułatwia prawidłowe trzymanie butelki i podanie pokarmu w bezpiecznej pozycji, co daje rodzicom komfort w karmieniu dziecka.

Posiada system odpowietrzania Super vent, dzięki czemu zmniejsza ryzyko wystąpienia kolek (u nas już były kolki przed testowaniem, ale w trakcie stosowania zauważyłam poprawę)

Zawiera kubeczek do pojenia (z niego korzysta mój starszy synek). To przydatna rzecz.

Dzięki testowaniu nauczyliśmy się karmić w sposób KPI, dzięki czemu tatuś czy babcia mogą nakarmić małą, a ja mogę śmiało wyjść z domu czy po prostu odpocząć dłużej.

Recenzja Małgorzata, mama Bruna 3 miesiące o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Małgorzata, mama Bruna 3 miesiące

Uważam, że butelka LOVI świetnie sprawdzi się u mam, które łączą KP z podaniem butelki. Smoczek jest mięciutki i bardzo przyjemny w dotyku. Bardzo fajny patent z zatyczką, która może być jednocześnie kubkiem do picia. Świetnie oznaczona podziałka, dzięki której łatwo odmierzyć odpowiednią ilość wody.

Butelka jest lekka, dzięki czemu dziecko szybciej może samo ją trzymać. Bardzo podoba mi się też to, iż butelki mają różne pojemności: dla maluszków mała, a dla starszaków większa.

Fajnie gdyby butelki były też produkowane w kilku kolorach. Wiadomo, że dziecku wszystko jedno, ale wizualnie byłoby to na plus. Super, że butelki mają szeroką szyjkę, bo wtedy łatwiej można ją umyć.

Jedyne, co zauważyłam, to to, że syn je znacznie mniej. Być może to kwestia przestawienia się z butelki innej marki.

Recenzja Kinga, mama Blanki 7 tygodni o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Kinga, mama Blanki 7 tygodni

Butelka sprawdza się rewelacyjnie. Dynamiczny smoczek sprawia, że dziecko prawidłowo układa usta (szeroki dziubek). Co ważne maluch musi się wysilić, żeby mleko płynęło, podobnie jak w przypadku ssania piersi.

Dziecko nie ma najmniejszego problemu z karmieniem naprzemiennym, o to mi właśnie chodziło. W końcu mogę wyjść z domu na dłużej, bez obawy że po powrocie niemowlak nie będzie chciał już piersi. Butelki LOVI zostaną z nami na pewno dłużej.

Recenzja Miłochna, mama Liliany 3 miesiące o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Miłochna, mama Liliany 3 miesiące

Jestem zadowolona z butelki LOVI Medical+. Próbowaliśmy kilku butelek, jednak ta najbardziej nam pasuje. Utrzymuje szczelność między ustami dziecka a smoczkiem. Ma nowoczesny kształt ułatwiający trzymanie podczas karmienia. Nie zaburza odruchu ssania piersi.

Dziecko chętnie pije z butelki. Dynamiczny smoczek powoduje brak krztuszenia się pokarmem, efektem czego są mniejsze dolegliwości związane z kolka.

Recenzja Ewa, mama Miłosza 3 miesiące o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Ewa, mama Miłosza 3 miesiące

Butelki LOVI Medical+ nie zaburzają odruchu ssania, dzięki czemu idealnie sprawdzą się dla dzieci karmionych piersią. Ułatwiają łączenie karmienia piersią z karmieniem butelką, czyli to, na czym mi zależało.

W zestawie, oprócz samej butelki, znajduje się jeszcze smoczek dynamiczny w odpowiednim rozmiarze, nakrętka, dysk uszczelniający i umożliwiający przechowywanie pokarmu oraz zatyczka butelki, będąca równocześnie kubeczkiem do pojenia.


Sama butelka jest lekka i ma wyprofilowany kształt ułatwiający jej prawidłowe trzymanie. Dla mnie było ważne, ze jest kompatybilna z laktatorami Lovi, więc od razu można odciągać do niej pokarm. Przyznaję, że jest to bardzo wygodne, bo nie muszę brudzić i myć kilku naczyń.

Samo utrzymanie czystości mimo wyprofilowania jest bardzo łatwe. Ja korzystam ze specjalnych gąbek do butelek i smoczków i nie mam z tym najmniejszego problemu.

Syn niedawno skończył 3 miesiące, jednak u nas nadal lepiej sprawdza się smoczek mini, czyli ten dołączony do butelki 0m+. W większym przepływ jest dla niego zbyt duży.

Recenzja Anna, mama Kazika 3 miesiące o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Anna, mama Kazika 3 miesiące

Butelkę LOVI Medical testuję od kilku dni. Już przy rozpakowaniu zauważyłam kilka fajnych cech, takich jak kształt czy szerokość. Podczas karmienia niezwykle przyjemnie korzysta się ze specjalnie wyprofilowanego kształtu.

Moje dziecko zaczyna chwytać i pchać różne przedmioty więc podczas karmienia zdarza się, że próbuje "przejąć" butelkę. Dzięki wyprofilowanemu kształtowi butelka leży pewnie w dłoni.

Dodatkowo butelka ma super smoczek. Dziecko zjada, nie ulewa, nie ma kolek. Mleko ssie poprawnie, co konsultowałam z neurologopedą. To on zresztą zachęcał mnie do butelki marki LOVI. Karmienie jest przyjemne i bezpieczne.

Kontroluje ilości zjadanego pokarmu dlatego zwracam również uwagę na miarkę, która jest bardzo dokładna i niezmywalna. Butelki LOVI są bardzo dobrej jakości, dokupiłam także wersję szklane i niebawem będę zmieniać smoczki na te z szybszym przepływem. Jestem bardzo zadowolona i pozostanę z produktem na dłużej.

Dziękuje za możliwość przetestowania butelki LOVI Medical.

Recenzja Magdalena, mama Laury 5 miesięcy o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Magdalena, mama Laury 5 miesięcy

Dla mnie butelka LOVI Medical+ jest świetnie wykonana. Nie zawiera BPA i innych szkodliwych substancji. Bardzo łatwo się z niej korzysta. Smoczek pasował mojemu dziecku od samego początku. Design butelki jest na plus.

Silikonowy smoczek jest miękki i dynamiczny, dzięki czemu karmienie naprzemienne jest możliwe. Butelka pasuje do laktatora LOVI. Jestem zadowolona z korzystania z tej butelki i na pewno nie zamienię jej na żadną inną.

Recenzja Magdalena, mama Eryka 6 miesięcy o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Magdalena, mama Eryka 6 miesięcy

Bardzo dziękuję za możliwość przetestowania butelek LOVI Medical +. Jestem pozytywnie zaskoczona, widzę same zalety produktów.

Butelki są lekkie oraz bardzo poręczne w użytkowaniu. Nie ma większego problemu z ich czyszczeniem, można to wykonać nawet bez użycia specjalnej szczotki. Bardzo fajnie, że butelki występują w dwóch objętościach.

Żałuję że wcześniej nie trafiłam na te butelki. Przede wszystkim syn w końcu przestał ulewać, co było naszą zmorą. Dynamiczne smoczki nie zalewają dziecka pokarmem. Syn nie krztusi się oraz nie musi robić przerw w spożywaniu posiłku.

Nie zauważyłam negatywnych aspektów użytkowania butelek. Poleciłam je już kilku młodym mamom, sama dokupiłam dla syna smoczki uspakajające, które od razu zaakceptował.

Recenzja Katarzyna, mama Igora 6 tygodni o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Katarzyna, mama Igora 6 tygodni

Jestem zadowolona z butelki LOVI. Świetnie sprawdza się jako butelka antykolkowa, ponadto dziecko chętnie z niej pije mleko. Korzystanie z butelki nie zaburzyło odruchu ssania piersi bowiem syn jest karmiony piersią i mlekiem modyfikowanym.

Cena butelek LOVI atrakcyjna, niska w porównaniu do konkurencji. Możliwość wyboru wielkości butelki, w zależności ile nasze dziecko zjada mleka. Jestem bardzo zadowolona z butelki jak również mój syn, który z niej korzysta. Syn nie krztusi się, nie ma kolek chętnie z niej pije cóż chcieć więcej. Polecam innym mamom i ich maluszkom.

Recenzja Katarzyna, mamy Bianki 16 miesięcy o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Katarzyna, mamy Bianki 16 miesięcy

Myślę, że idealnie sprawdzi się przy noworodku który również będzie karmiony piersią. Dziecko nie zakrztusi się mlekiem, ponieważ przepływ mleka jest dostosowany do ilości. Nie leci za dużo na raz. Łatwa w czyszczeniu. Nie zostawia nieprzyjemnego zapachu

Mleko nie rozlewa się z butelki przy tym jak dziecko je samodzielnie w łóżeczku. Wygodna do trzymania dla mamy i dla dziecka. Butelka jest leciutka i bardzo przyjemna w użyciu

Starsza córeczka ma 16 miesięcy. Czasem jest wybredna. Nie wypije z każdej butelki, a tą zaakceptowała od razu, bez wydziwiania.

Smoczek łatwo i szybko się myje, nigdzie nie ma zakamarków trudnych do wymycia, gdzie mleko mogło by zostać podczas mycia, co powoduje okropny zapach.

Recenzja Monika, mama Łucji 6 tygodni o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Monika, mama Łucji 6 tygodni

Butelkę Medical+ chciałam przetestować, ponieważ jestem mamą KPI z nadzieją na karmienie piersią. Maluch urodził się z niską wagą urodzeniową i nie umiał ssać piersi, mimo że bardzo chciałam karmić piersią. Byłam zmuszona odciągać pokarm i podawać go butelką. Dlatego też szukałam butelki, która nie zaburzy odruchu ssania i nie zniweczy nadziei na karmienie piersią. Taką butelka wydawała się być Medical+.

Całe szczęście nie dotyczył nas problem kolek, więc tej funkcji butelki nie przetestowałam. Przez kilka dni próbowałam podawać mleko mniejsza butelka Medical+ zamiast naszej standardowej butelki.

Ma ona estetyczny design, odpowiednią do wieku dziecka wielkość i wagę, łatwo się trzyma w dłoni. Mam tylko wrażenie, że mleko leci dość szybko, co jest jednak być może zaletą w przypadku mniejszych dzieci, które mają jeszcze większe problemy ze ssaniem - moja córka ma 6 tygodni.

Kilka dni temu, ku mojej radości, moje dziecko chwyciło po raz pierwszy pierś. Wierzę, że wybór butelek ze specjalnym smoczkiem takich jak Medical+ sprawił, że dziecko nie nabrało złych nawyków i było w stanie chwycić pierś.

Recenzja Wiktoria, mama Michała 19 miesięcy o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Wiktoria, mama Michała 19 miesięcy

Butelki marki LOVI są najlepszym rozwiązaniem dla mam chcących karmić piersią, ponieważ są wzorowane na anatomicznej budowie piersi kobiety. Co je charakteryzuje?

- Miękka, dynamiczna końcówka smoczka wykonana z cienkiego silikonu, która wraz z rytmem ssania dziecka wydłuża się na wzór sutka mamy. Dzięki temu nie zaburza odruchu ssania dziecka i karmienie naprzemienne jest łatwe. Dziecko nie odczuwa dyskomfortu i czuję się bezpieczne. Karmienie takie sprawia, że i tata może cieszyć się urokami karmienia pociechy.

- Profilowana podstawa wykonana z grubej warstwy silikonu, która jest szeroka i twarda, dzięki czemu stabilnie umożliwia ułożenie warg dziecka podobnie jak na piersi mamy. W ten sposób karmiąc dziecko nie zaburzamy odruchu ssania i karmienie naprzemienne nie sprawia problemu.

- Profilowany kształt butelki, który zapewnia łatwe i prawidłowe trzymanie, a co ważniejsze także podawanie dziecku pokarmu w pozycji bezpiecznej. Nie istnieje ryzyko zadławienia podczas karmienia.

- Super VENT, czyli system odpowietrzenia zmniejszający ryzyko występowania kolek u niemowląt i dzieci. Zaworek ten zapobiega zasysaniu i zapadaniu się smoczka, co ułatwia malcowi użytkowanie butelki i wypływ pokarmu nie sprawia dziecku dyskomfortu.

- Kubeczek do pojenia/kapsel, to jest akurat dla mnie rozwiązanie idealne. Jako jedyna butelka ma podziałkę i może ułatwić nam karmienie mlekiem modyfikowanym w razie takiej potrzeby. A co ważniejsze można napoić dziecko inaczej niż z butelki. Dziecko chętnie pije z tego kubeczka.

Jako mama jestem zachwycona tymi butelkami. Już niebawem ponownie zostanę mamą i wiem, że wybór butelek LOVI był najlepszym, jaki mogłam podjąć. To właśnie dzięki tym butelką karmienie naprzemienne nie sprawia mi problemu.

Recenzja Agata, mama Teodora 7 miesięcy o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Agata, mama Teodora 7 miesięcy

Butelka LOVI była z nami od początku karmienia mlekiem modyfikowanym, czyli od 5 miesiąca. Mój synek akceptuje tylko tę butelkę.

Jest ona klasycznego wyglądu, nic wymyślnego, tym samym trafia w każdy gust. Plusem są bardzo widoczne proporcje (miernik). Nawet w nocy jest łatwo nalać prawidłową ilość wody do butelki.

Ma bardzo przystępny dla dziecka smoczek. Nie zaburzał on karmienia piersią. Butelkę dobrze się ją trzyma. Jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Nie zamienilibyśmy jej na żadną inną. Na pewno przy kolejnym dziecku skorzystamy z tej butelki.

Recenzja Magdalena, mama Mateusza 8 tygodni o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Magdalena, mama Mateusza 8 tygodni

Sama butelka jest wygodna do trzymania. Jej wygląd jest prosty i ładny, kształt elegancki. Spodobała nam się podziałka pokazująca pojemność - jest czytelna. Łatwo sprawdzić, ile dziecko już wypiło.

Smoczek ma profil, który powinien ułatwić dziecku picie z butelki. Dziecko przyzwyczajone do innej butelki może potrzebować chwili, żeby się przestawić, ale po czasie powinno pić się z niej łatwo.

Nie mamy porównania co do picia z butelki i karmienia piersią, ale przy tej butelce dziecko może spokojnie oddychać. Wypływ mleka nie jest za szybki, dziecko się nie krztusi. Ze względu na wiek dziecka nie korzystaliśmy jeszcze z opcji kubeczka, ale przydatny jest kapsel zamykający, który zmienia butelkę do karmienia w butelkę do przechowywania pokarmu.

Recenzja Ewa, mama od 9 miesięcy o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Ewa, mama od 9 miesięcy

Jestem bardzo zadowolona z testowane butelki LOVI. Jest poręczna - dobrze się ją trzyma w dłoni, ma widoczną dobrze czytelna miarkę. Dzięki zakrętce można łatwo przenosić butelkę bez obawy, że mleko się wyleje.

Smoczek nie zaburza odruchu ssania u dziecka, dzięki czemu możliwe jest karmienie zarówno butelką, jak i mlekiem modyfikowanym.

Dzięki dynamicznemu smoczkowi odruch ssania pozostaje u dziecka naturalny. Po karmieniu dziecko nie miało żadnych problemów brzuszkowych. Nie było żadnych wzdęć i niepotrzebnego marudzenia.

Czuję, że z butelką LOVI polubiliśmy się na dłużej. Dynamiczny smoczek zdecydowanie przypadł nam do gustu. Lubimy, polecamy.

Recenzja Magdalena mama Juliana o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Magdalena mama Juliana

Nie korzystaliśmy dotychczas z innych butelek. Ta jest bardzo fajna, zrobiona z bezpiecznych materiałów. Jej kształt sprawia, że łatwo trzymają się w dłoni. Nawet kiedy butelka jest mokra, wszystko jest ok (fajna faktura).

Kształt smoczka imituje naturalne kształty kobiece, przez co dziecko nie ma zaburzonego odruchu ssania. Można też, zgodnie z opisem, stosować naprzemienne karmienia. Wszystko w jak najlepszym porządku.

Dodatkowo dużymi plusami są atesty. Sprawiają, że ma się większe zaufanie do produktu. Na koniec warto wspomnieć o pojemności. Jest mocno odpowiednia i pasuje do potrzeb.

Recenzja Iwona, mama Wiktora 2,5 miesiąca o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Iwona, mama Wiktora 2,5 miesiąca

Butelkę dobrze się trzyma w dłoni, a mimo jej profilowanego kształtu nie ma trudności z myciem. W dłoni czuć, jak pracuje w rytmie ssania dziecka. Nie trzeba przerywać jedzenia, smoczek ma cały czas swój kształt.

Z tą butelka nie było problemu z podaniem pokarmu, z innymi musieliśmy trochę popracować. Jej plusy to możliwość zatkania, dzięki czemu pokarm się nie wylewa (często podróżujemy). Poza tym jej pojemność 150 ml jest idealna obecnie na potrzeby maleństwa.

Poza tym ładnie wygląda. Pasuje do mojego laktatora.

Recenzja Aneta, mama Wojtka 8 tygodni o Butelka Lovi Medical +. Co polecają mamy?

Aneta, mama Wojtka 8 tygodni

Karmię synka piersią, butelka LOVI Medical jest bezpieczna dla dziecka, ponieważ nie zaburza odruchu ssania, przy karmieniu innymi butelkami dziecko odrzucało pierś.

Uważam, że jest najzdrowsza z butelek do tej pory stosowanych. Dynamiczny smoczek ma system odpowietrzający super vent. Dla mnie najważniejsza jest antykolkowość, bo z dwojgiem starszych dzieci przeżyłam koszmar kolek.

Bardzo estetyczny wygląd, zręczna w użyciu. Nie bez znaczenia jest niska cena przy wysokiej jakości produktu. Niestety nie udało mi się znaleźć jakichkolwiek minusów, nie ma się do czego przyczepić. To już będzie nasza butelka, nie szukamy innej spełnia w 100% nasze oczekiwania.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: