reklama

Gra Rach Ciach

Nasza ocena: 

Myślisz, że jesteś szybki? Myślisz, że masz dobrą pamięć? Rach - Ciach i przekonasz się czy masz rację!

W grze liczy Rach Ciach się nie tylko szybkość, ale także dokładność i dobra pamięć. Układanie kolorowych wzorów tylko na pierwszy rzut oka wydaje się proste, ale pod presją czasu i innych graczy będzie nie lada wyzwaniem.

Na czym polega gra Rach Ciach?

Każdy z uczestników zabawy otrzymuje do dyspozycji plastikowy drążek wbity w podstawkę, na której układamy zestaw sześciu  kolorowych kul z dziurką. Na środku stołu kładziemy planszę z pionkami, talię kart oraz dzwonek.

Na kartach znajdują się przezabawne ilustracji składające się z układu od 3 do 6 kolorów odpowiadających kolorowi kul, które znajdują się w posiadaniu graczy. Zadanie polega na tym, aby po odsłonięciu karty każdy z graczy jak najszybciej ułożył na swoim słupku wskazaną na karcie konfigurację.

Ten, kto pierwszy wykona zadanie, informuje o tym innych graczy sygnałem dźwiękowym uzyskanym poprzez uderzenie w dzwonek. Osoba, której się to uda, przesuwa swój pionek na planszy.

Cała zabawa tkwi w tym, że odczytanie kolorów na karcie wymaga spostrzegawczości a kształt kulek i tempo rozgrywki prowokuje ich uciekanie. Wszystko to razem jest gwarancją wspaniałej zabawy i salw śmiechu.

Co na temat gry sądzą dzieci i rodzice? Sprawdźcie opinie

Recenzje testerów

 
Monika, mama Mai i Kuby

Super gra, która może być doskonałą formą zabawy dla całej rodziny. Gra świetnie uczy współzawodnictwa. W trudniejsze wersji, gra ćwiczy również pamięć. Zapewnia sporą dawkę śmiechu, nie tylko dla najmłodszych. Proste zasady, ładne wydanie. Kule do gry są solidnie wykonane. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia, ale mój 3-letni synek z łatwością dawał radę grać wspólnie z resztą rodziny. Dzwonek dołączony do gry serwuje dzieciakom sporo emocji. "Rach Ciach" to świetny produkt, który zostanie z nami na długie, zimowe wieczory. Gra świetnie sprawdziłaby się jako prezent na zbliżające się święta.

 
Kamila, mama Olafa i Filipa

Fajna gra, która sprawia, że trzeba wysilić pamięć. Niby wydaje się łatwa, lecz zapamiętać kolory jest dość trudno i w tym cała filozofia. Dzwonek jest odjazdowy i zachęca do szybkości. Czytelna instrukcja sprawia, że nie musimy zagłębiać się dość długo aby poznać cel gry. Nawlekanie kul sprawia radość i pobudza sprawności manualne. Nauka i zabawa w jednym to dewiza gry. Dzięki niej ćwiczymy pamięć i koncentrację aby zapamiętać kolory. Gra dla małego i dużego, nawet starsza osoba ma trudności z zapamiętaniem i w tym cały urok. Jednym słowem fajna gra dla całej rodziny bez względu na wiek.

 
Mama Wojtka

Bardzo solidnie wykonane kule do gry. Bardzo atrakcyjne kolory. Bardzo podobają mi się karty, na których kolory przeplatają się z różnymi kształtami. W naszym przypadku zbędna wydaje się być plansza do przesuwania pionków. Nie pamiętaliśmy, żeby to robić. Lepszym rozwiązaniem byłoby przyznanie punktów za zwycięstwo w rundzie. Miseczki z kijkiem zbyt lekkie w stosunku do kulek na nie nakładanych. Trzeba podtrzymywać ręką, ale to nie duży mankament. Grę polecam zdecydowanie dla dzieci z podobnymi umiejętnościami manualnymi- w podobnym wieku. Mieliśmy masę radości testując grę. Dzieci ciągle chcą grać.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: