Nie daj się wiosennemu katarowi Twojego maluszka

Materiał sponsorowany 
Nie daj się wiosennemu katarowi Twojego maluszka

Jedną z niewielu wad okresu wiosennego jest zmienna pogoda, która sprzyja infekcjom kataralnym u dzieci. Jednym z największych mitów jest to, że nieleczony katar trwa tydzień, a leczony siedem dni. Szczególnie w przypadku małych dzieci ważne jest, żeby szybko zareagować, ponieważ katar może doprowadzić u nich do poważnych konsekwencji.

Może się wydawać, że nie ma nic prostszego niż oczyszczenie nosa dziecku. Jak wskazują jednak badania przeprowadzone przez markę Katarek, wspierającą swoimi aspiratorami mamy w walce z infekcjami ich dzieci, aż osiem na dziesięć mam nie wie jak prawidłowo udrożnić nos maluszka. Mając to na uwadze, marka skupiła się na edukacji mam i we współpracy ze specjalistami wskazała skuteczną i prostą metodą, jaką jest Metoda 3 Kroków, która polecana jest przez 74% lekarzy i neonatologów. Opiera się ona na trzech etapach, które nie tylko pozwalają na udrożnienie noska maluszka, ale także regenerują śluzówkę nosa i skracają czas trwania choroby.

Trzy kroki do zdrowia

Jak wobec tego prawidłowo oczyścić nos? Czy musimy się do tego jakoś specjalnie przygotowywać? Tak naprawdę wystarczy tylko zestaw Katarek Complete, który zawiera wszystkie niezbędne akcesoria, czyli aspirator do nosa Katarek i ampułki soli fizjologicznej.

Pierwszy krok – Rozrzedzanie

 

W pierwszym kroku to właśnie roztwór soli fizjologicznej będzie kluczowy, ponieważ ten etap polega na rozrzedzeniu wydzieliny. Często katar jest gęsty i ciężko jest go odessać, nawet aspiratorem podłączanym do odkurzacza, który gwarantuje stałą siłę ssącą, co odróżnia go od aspiratora ustnego. Dlatego też przed odciągnięciem wydzieliny wkraplamy do każdej z dziurek nosa dziecka po kilka kropli roztworu soli fizjologicznej, dzięki której wydzielina staje się rzadsza, a co za tym idzie łatwiejsza do odsysania.

Krok drugi – Odciąganie

 

 

Dopiero po rozrzedzeniu wydzieliny przechodzimy do głównego punktu programu, czyli odciągnięcia kataru. I tu właśnie z pomocą przychodzi nam Katarek. Dlaczego tak ważne jest wybranie odpowiedniego aspiratora? Bo to właśnie on gwarantuje nie tylko skuteczność całego procesu, ale także bezpieczeństwo, tak ważne szczególnie w przypadku niemowląt. Aspirator Katarek jest dostępny już od kilkunastu lat, dlatego też marka szczególną wagę przykłada do tego, aby produkt spełniał wszelkie wymogi bezpieczeństwa i był nadzorowany przez jednostkę zewnętrzna.

Wracając jednak do samej Metody 3 Kroków, właśnie teraz nadchodzi moment na przejście do drugiego etapu. Po tym jak upewnisz się, że wydzielina w nosie dziecka została rozrzedzona, podłącz aspirator Katarek do odkurzacza, zgodnie z dołączoną do niego instrukcją, a następnie przykładając końcówkę do jednej, a następnie drugiej dziurki noska dziecka, odessij wydzielinę. Proces ten jest zupełnie bezpieczny, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Katarka, to odwiedź stronę akcji Jak mama mamie i dowiedz się, co inne mamy, mówią na temat tego aspiratora.

Krok trzeci – Nawilżanie

Na koniec pozostaje ostatni krok, jakim jest nawilżanie. W samym wykonaniu nie różni się niczym od kroku pierwszego, ale jego cel jest zupełnie inny. Wkroplenie roztworu soli fizjologicznej do nosa maleństwa po odciągnięciu kataru, ma na celu nawilżenie śluzówki nosa, co pozytywnie wpływa na jej regenerację, a także skraca czas występowania infekcji i zapobiega powikłaniom.

Jak widać proces oczyszczania noska dziecka nie jest niczym skomplikowanym, ważne jest tylko to, żeby wybrać odpowiedni aspirator, który zapewni skuteczność i bezpieczeństwo, a także poznać odpowiedni sposób oczyszczania. Więcej na temat opisanej Metody 3 Kroków, można przeczytać na stronie: https://katarek.pl/metoda-3-krokow/

 

Marka Katarek dba o noski wszystkich maluchów, dzięki gamie dostępnych na rynku produktów przeznaczonych do toalety nosa: aspiratorowi, soli fizjologicznej i maści nawilżającej z prebiotykiem. Produkty przeznaczone są dla wszystkich dzieci z uwzględnieniem tych najmłodszych.

Jeśli chcesz dołączyć do grona doświadczonych mam i dowiedzieć się więcej o pielęgnacji dzieci, polub stronę Katarka na Facebooku: https://business.facebook.com/KatarekAspirator

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: