Gadżety niezbędne w opiece nad dzieckiem

Treść powstała we współpracy z partnerem 
Gadżety niezbędne w opiece nad dzieckiem

Lubimy otaczać się przedmiotami - wiele uwagi poświęcamy zwłaszcza tym stworzonym z myślą o dzieciach. Często jednak zakupy dla maluchów robimy mechanicznie, entuzjastycznie odhaczając kolejne pozycje na przypadkowej liście zakupów znalezionej w sieci. To błąd - niczego nie powinno się kupować bez zastanowienia. Niektórym propozycjom warto przyjrzeć się krytycznie, a innym, które na pierwszy rzut oka wydają się nieprzydatne, dać szansę.

Jest wiele rzeczy, które - myśląc o maluszkach - po prostu trzeba kupić. Potrzeby ich posiadania nikt nie kwestionuje, ponieważ są absolutnie niezbędne, bez względu na okoliczności i oczekiwania. Należą do nich choćby pieluszki, wanienka, płyn do mycia, krem do pupy, kocyk czy czy kilka wygodnych ubranek na zmianę.

Ale istnieje jeszcze inna kategoria niezbędnych gadżetów. To przedmioty, które na pierwszy rzut oka wydają się niepotrzebne, tymczasem podczas opieki nad dzieckiem są niezastąpione: nie tylko ułatwiają życie rodzicom, ale przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo maluchom .

Dzięki nim dziecko jest bardziej bezpieczne, a rodzice - spokojniejsi.

Zabezpieczenie klamki okna drzwi balkonowych, grzejnik dla niemowląt czy słuchawki ochronne dla dzieci - to nie fanaberie czy zbędne wydatki. O tym, jak bardzo się przydają, przekonujemy się dopiero wtedy, kiedy ich użyjemy. Są genialne, ponieważ:

  • dbają o zdrowie maluchów,

  • zapewniają dzieciom bezpieczeństwo,

  • ułatwiają rodzicom życie,

  • pozwalają zapobiegać wypadkom, nieprzyjemnym przygodom i niepożądanym konsekwencjom.

Zabezpieczenie okien i drzwi balkonowych

Zabezpieczenie na okno to świetny patent - co jakiś czas mówi się o dzieciach, które w ferworze zabawy wypadły przez okno. Warto być zapobiegliwym i zawczasu zadbać o bezpieczeństwo ciekawskiego i pomysłowego malucha.

 

Zabezpieczenie okien i drzwi balkonowych chroni dziecko przed upadkiem z okna oraz nie pozwoli zatrzasnąć drzwi, kiedy jesteś na balkonie, a dziecko w mieszkaniu. Po zamontowaniu zabezpieczenia, aby otworzyć lub zamknąć okno, należy wcisnąć i przytrzymać przycisk. Czynność ta nie sprawia kłopotu dorosłym, lecz dla dziecka jest wystarczającą przeszkodą.

Słuchawki ochronne nauszniki dla dzieci

Maluszki niekoniecznie dobrze znoszą imprezy sportowe, duże koncerty, huczne wesela czy odgłosy towarzyszące pokazom sztucznych ogni. Dlatego wymyślono nauszniki - słuchawki ochronne, które chronią słuch dziecka i izolują je od hałasu.

Słuchawki ochronne pozwalają chronić niemowlęta i dzieci przed urazem akustycznym - częściową utratą słuchu spowodowaną nadmiernym hałasem, a jednocześnie umożliwiają wspólne spędzanie czasu na koncertach, weselach czy wydarzeniach sportowych.

Słuchawki nie generują żadnych dźwięków. Mogą je nosić i noworodki, i starsze dzieci. Z nimi można korzystać z uroków życia towarzyskiego pełną piersią, całą rodziną.

Grzejnik dla niemowląt regulowany

Grzejnik dla niemowląt REER szybko zaczyna emitować ciepło, co zwiększa komfort dziecka i chroni jego zdrowie np. w trakcie przewijania czy przebierania.

To bardzo ważne. O ile ciało dorosłej osoby automatycznie reaguje na zmiany temperatury, to u niemowląt procesy termoregulacyjne skóry nie są jeszcze całkowicie rozwinięte. W konsekwencji temperatura ciała maluszka obniża się, gdy temperatura wokół nagle spadnie. Z tego powodu maluch może potrzebować pomocy, by np. podczas przewijania czuć się komfortowo.

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, a zapewnienie go maluchom dla rodziców powinno być priorytetem. Warto być zapobiegliwym i przezornym.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: