Definicja miłości. Dla zmęczonej mamy

Definicja miłości. Dla zmęczonej mamy

Może znasz taką definicję miłości, którą Scott Peck rozwinął w swojej książce „Drogą mniej uczęszczaną”. Brzmi ona tak:

Miłość nie jest tylko uczuciem, miłość to działanie, zaangażowane działanie, aby rozwinąć cały potencjał drugiej istoty.

 

Gdybyśmy przyjęli, że ta definicja dotyczy twojej miłości do dziecka- to wszystkie działania rozwinęłyby wszystkie możliwości, zdolności twojego dziecka. Prawda, że to piękna definicja? Kochać to działać, robić wszystko by ktoś, kogo kochasz spełnił się i stał się szczęśliwą istotą.

reklama

Nie zawsze masz wpływ na to, co czujesz. Zwykłe zmęczenie, ciężki dzień, złe wiadomości lub brzydka pogoda mogą wywołać kiepski nastrój. Zawsze jednak, nawet w paskudnym humorze, możesz zrobić coś z miłością. Uśmiechnąć się, podskoczyć trzy razy, podać herbatę. Twój nastrój się poprawi, a w życiu jak w walizce znajdziesz to, co włożysz. Ktoś uśmiechnie się do ciebie, podskoczy na twój widok radośnie, poda herbatę. Na miłość świat odpowie miłością.

Pamiętaj, że tak jak ty chcesz, aby twoje dziecko było szczęśliwe, tak samo, lub może bardziej jeszcze, twoje dziecko chce, abyś ty była szczęśliwa. A kiedy dwoje ludzi chce tego samego, to zawsze się spełnia. Życzę ci wspaniałej podróży w przyszłość z najcudowniejszymi przyjaciółmi - twoimi dziećmi.

Małgorzata Bojanowska

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: