Mieszanie kolorów

Mieszanie kolorów

Dzieci uwielbiają mieszać i przelewać. Proponuję zabawę w mieszanie kolorów, od której będzie trudno oderwać każde dziecko. Dodatkowo, podczas zabawy dzieci poznają trzy kolory podstawowe i dowiedzą się, w jaki sposób tworzyć z nich inne kolory. Będzie to małe wprowadzenie do świata sztuki.

Do zabawy potrzebne będą: krepina, zakraplacz, woda, paleta z wgłębieniami lub folia (na przykład koszulka na dokumenty).

Aby uzyskać wodę w trzech kolorach podstawowych potrzebujemy czerwonej, niebieskiej i żółtej krepiny. Kawałki krepiny wkładamy do szklanki, lub innego pojemniczka, zalewamy wodą i mieszamy. Woda wypłucze barwnik użyty do produkcji kolorowej krepiny. Po chwili krepinę wyjmujemy.

Zabawę warto zorganizować na tacy, na wypadek gdyby coś się wylało.
Przed dzieckiem, na stoliku stawiamy tacę, na której stoją trzy pojemniczki z kolorową wodą, paleta i zakraplacz. Pozwólmy dziecku poeksperymentować i samemu dojść do tego jak stworzyć kolor zielony, fioletowy, pomarańczowy czy brązowy.

reklama

Kolory można mieszać także na kawałku folii, na przykład na koszulce na dokumenty. Powstaną wtedy piękne, kolorowe krople.


 

Monika Klejman blog

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: