Co zrobić, gdy dziecko nie chce myć ząbków?

Co zrobić, gdy dziecko nie chce myć ząbków?

Wiesz już, że białe, mocne zęby to nie tylko kwestia estetyki, ale i zdrowia. A aby maluch miał zdrowe, ładne ząbki, trzeba o nie dbać.

Co jednak zrobić, gdy maluch opiera czyszczeniu zębów? Wypróbuj następujące rozwiązania:

Kup atrakcyjną szczoteczkę - ładną i kolorową, z ulubionym bohaterem bajkowym. Jeśli dziecko jest nieco starsze - także taką, która jest zasilana bateriami bądź akumulatorkiem. Odtąd mycie może stać się świetną zabawą.

reklama

Samodzielne mycie ząbków "trenujcie" dwa razy dziennie. Chwal dziecko za sukcesy, jakie odnosi.

Na czas mycia włączaj ulubioną piosenkę dziecka - będzie to nie tylko atrakcja,ale i "timer" -  i ty, i maluch będziecie wiedzieć, kiedy trzeba zakończyć szczotkowanie ząbków.

Za każdym razem, kiedy dziecko szczotkuje ząbki zdecydowanie dłużej niż zwyczajowe kilka sekund, dawaj mu małą nagrodę (np.naklejki).

Myj zęby razem z dzieckiem - uczysz je dobrych nawyków, dajesz przykład, miło spędzacie czas, a dodatkowo dla dziecka możliwość kopiowania zachowań dorosłych jest naprawdę atrakcyjnym zajęciem.

reklama

Od początku waszej przygody z myciem zębów, nawet wtedy, gdy ty - nie dziecko - dbasz o zęby malucha, staraj się zachować spokój, by mycie zębów nie kojarzyło się dziecku z czymś nieprzyjemnym.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: