Wyprawka dla dziecka eko-mamy

Wyprawka dla dziecka eko-mamy

Końcówka ciąży to jeden z jej najbardziej stresujących momentów. Przynajmniej ja tak uważam (doświadczyłam na własnym przykładzie). Trzeba myśleć o sobie, o dziecku w brzuchu i o najbliższych, których życie zmieni się, gdy na świecie pojawi się nowy człowiek. Właśnie po to, by przyjście małego człowieka na świat przebiegło w najbardziej „zaplanowany” sposób, konieczna jest odpowiednia wyprawka. Dzięki niej nie trzeba potem na szybko kupować rzeczy, które są będą niezbędne w pielęgnacji dziecka.

By nie wysyłać zestresowanego męża czy teścia po produkty pierwszej potrzeby, a i by nie stresować siebie, wyprawkę dla noworodka należy przygotować odpowiednio wcześniej. W dzisiejszym artykule przedstawiam wyprawkę dla eko mamy. Co powinno się w niej znaleźć?

Pieluchy ekologiczne

Pieluchy ekologiczne powinny być wykonane z przepuszczającego powietrze tworzywa, a mimo to zapewniać szybkie wchłanianie wilgoci, by dziecku nie groziły odparzenia. Na uwagę zasługują na przykład pieluszki firmy Bambo Nature. Są zrobione z pulpy drzewnej, dzięki czemu nie szkodzą, a i łagodzą objawy zapalenia skóry u dziecka. Nie zawierają również alergenów czy perfum – bo po co? Ponadto bielone są nie chlorem, a wodą utlenioną. Zdjęcie: Bambo Nature

Pieluszki ekologiczne nie są wyprodukowane z folii czy plastiku – mają jeszcze jeden ogromny plus: nie przegrzewają jąderek małych chłopców, dzięki czemu już na etapie noworodkowo-niemowlęcym zapobiegamy problemom z płodnością w przyszłości!

Ekologiczne mokre chusteczki

Mokre chusteczki nienasączone związkami szkodliwymi. Polecam chustki WaterWipes, nasączane czystą wodą i ekstraktem z pestek grejpfruta. Nie podrażniają delikatnej skóry dziecka i są nieszkodliwe dla środowiska. Zdjęcie: chustki WaterWipes

 

reklama

Ekologiczna pasta do zębów

Ekologiczna pasta do zębów firmy PURE Beginnings to produkt wyróżniający się na rynku. Jest wyjątkowy dzięki naturalnym składnikom pochodzenia roślinnego rosnącym w krajach afrykańskich. Pasta stworzona została dla dzieci, może być stosowa już od momentu pojawienia się pierwszych ząbków mlecznych. Dzięki zawartości xylitolu skutecznie zapobiega powstawaniu próchnicy.

Ekologiczne ręczniki dla mamy i dziecka

Ekologiczne ręczniki dla mamy i dziecka – np. The Cuddle.

reklama

Żel lipidowy AZS do ciała i włosów

Warto mieć pod ręką żel lipidowy AZS do ciała i włosów firmy Biolane, stworzony z myślą o myciu maluchów z atopowym zapaleniem skóry. Formuła produktu, bogata w naturalne oleje, m. in. kokosowy i słonecznikowy, sprawia że skóra jest natłuszczona, zmiękczona, a płaszcz hydrolipidowy uszczelniony. Delikatna piana dokładnie oczyszcza ciało i włosy dziecka, a przy tym nie podrażnia oczu.

Żel zawiera kompleks hydra-bleine®, zawierający olejek z kiełków pszenicy bogaty lipidy i proteiny, które niwelują wysuszające działanie twardej wody na delikatną skórę dziecka, poprzez uszczelnienie płaszcza hydrolipidowego. Żelowa konsystencja sprawia, że produkt łatwo rozpuszcza się w wodzie tworząc delikatna pianę. Zdjęcie: Biolane Baby

Wielorazowe wkładki laktacyjne

Wielorazowe  wkładki laktacyjne – np. firmy KoKoSi. W 85% składają się z wiskoza bambusowa, nie podrażniają skóry i chronią biustonosz przed przemoczeniem. 

Ekologiczne ubrania

Ekologiczne ubrania - od koszulek i pajacy po skarpetki z bawełny organicznej. Ubrana uszyte z takich materiałów nie zawierają nie zawierają chemii, lepiej „oddychają”, nie podrażniają skóry. Są milsze w noszeniu - materiał jest bardziej miękki, elastyczny i mięsisty, przez co przyjemniejszy w styczności ze skórą. Ponad to są trwalsze - wolniej się zużywają i lepiej znoszą pranie, dlatego mogą być używane przez kilkoro dzieci. Zdjęcie: ubranka Bamboom

reklama

Ekologiczne proszki i płyny do prania

Ekologiczne proszki i płyny do prania np. Derma Eco Baby, są zazwyczaj przebadane pod kątem wpływu na wrażliwą skórę. Będą bardzo potrzebne już pierwszego dnia po wyjściu ze szpitala, aby wyprać ubranka, w które dziecko było ubierane przez te kilka dni.

Szukajmy więc (a na pewno znajdziemy) bezpiecznych detergentów, które pozostają obojętne dla środowiska naturalnego, a przy tym oczywiście nie uczulają delikatnej skóry dziecka. Skoro już dbamy o to, żeby ubranka były wykonane z jak najbezpieczniejszych materiałów, to nierozsądnym byłoby szpikować je szkodliwymi substancjami podczas prania. Zdjęcie: płyn do prania Derma

Może o czymś zapomniałam, a może Wy macie inne pomysły? Serdecznie zapraszam do komentowanie i umieszczania swoich pomysłów na eko produkty do wyprawki dla eko mamy.

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: