Biały szum - skuteczna metoda na spokojny sen.

Biały szum - skuteczna metoda na spokojny sen.

Poznaj najprostszy sposób, aby uspokoić dziecko i najtańszy żeby spało dłużej. To dzięki “białemu szumowi”  twoje maleństwo będzie czuło się bezpiecznie i spokojnie. Na ciebie ta metoda także może wpłynąć pozytywnie. Przede wszystkim będziesz mieć szansę na odpoczynek .

Czym jest biały szum i jak wpływa na sen dziecka?

Biały szum jest bardzo podobny do dźwięków, jakie dziecko słyszało w łonie mamy, takich jak: bicie serca, przepływ krwi, czy oddech. To dlatego wielu rodziców zauważa, jak kojąco działa dźwięk suszarki, szum klimatyzatora, czy odkurzacza na ich niemowlęta.

Każdego dnia dzieci są atakowane przez mnóstwo bodźców: dźwięki, kolory, światła itd. Ich niedojrzały układ nerwowy nie radzi sobie jeszcze z przetwarzaniem wszystkich informacji, stąd dzieci bywają rozdrażnione, czy płaczliwe. Biały szum pozwala dziecku się zrelaksować i zapaść w spokojny sen. Zwłaszcza u noworodków i młodszych niemowląt redukuje stres, którego doświadczają. Dobrze się sprawdza u dzieci, które są wyczulone na hałasy i wybudzają je najdrobniejsze dźwięki. Włączenie nagrania z  białym szumem “zagłuszy” inne odgłosy, np: mycie naczyń, rozmowy, czy oglądanie filmów.

reklama

Skąd wziąć nagranie, które pomoże Twojemu dziecku spać spokojnie?

Możesz skorzystać z proponowanego przez nas 8 godzinnego nagrania.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: