7 powodów, dlaczego w nocy przecieka pielucha

7 powodów, dlaczego w nocy przecieka pielucha

Rano znów czekała na ciebie irytująca niespodzianka – przemoczony maluch i nie mniej mokry materac. Winę za to ponosi przeciekająca nocą pieluszka. Zobacz, co może być tego przyczyną i co możesz zrobić, by dnia nie zaczynać od frustracji.

Przyczyn przeciekania pieluszek może być kilka:

 1. Za duża pielucha

  Jeśli pieluszki przeciekają w pachwinach lub na plecach, prawdopodobnie winę za to ponosi za duża pieluszka. Spróbuj maluszkowi założyć tę w mniejszym rozmiarze.
 2. reklama

  Za mała pieluszka

  Jeśli wydaje ci się, że pieluszka przecieka, ponieważ maluch wykorzystał jej możliwości chłonne w stu procentach, może to oznaczać, że pieluszka jest za mała lub niedostatecznie chłonna. Rozwiązanie jest proste – wypróbuj większy rozmiar.
 3. Źle dopasowana pieluszka

  A może warto wypróbować pieluszki z wkładami specjalnie dopasowanymi do budowy anatomicznej - inne dla dziewczynek, inne dla chłopców? To też jest dobry pomysł, wypróbuj go.
 4. reklama

  Niezbyt chłonna pielucha jednorazowa

  Jeśli jesteś pewna, że rozmiar pieluszki, jakiej używa twoje dziecko jest odpowiedni, a pieluszka nadal przecieka w nocy, sięgnij po pieluszki innych producentów. Być może inne okażą się bardziej dopasowane do budowy dziecka. Właśnie metodą prób i błędów znajdziesz pieluszki idealne, wygodne i super chłonne. Warto wykorzystywać próbki.
 5. Pieluszka wielorazowa nie chłonie

  Jeśli korzystasz z pieluszek wielorazowych, być może dobrym pomysłem jest dodawanie dodatkowej warstwy chłonnej. Możesz w tym celu wykorzystać wkładki do pieluszek. Upewnij się tylko, że taka „konstrukcja” odprowadza wilgoć i trzyma ją z dala od skóry dziecka. Pamiętaj, że czas, jaki spędza dziecko w pieluszce wielorazowej, zależy od użytego wkładu chłonnego (tetra ma najmniejszą chłonność, lepszą mają wkłady welurowe czy z froty bambusowej).
 6. reklama

  Źle założona lub niedopasowana pieluszka wielorazowa

  Kolejną przyczyną przeciekania pieluch wielorazowych może być wywijanie się wewnętrznej warstwy pieluszki przy nóżkach. Dlatego ważne jest, by pieluszka była dopasowana. Przy zakładaniu jej upewnij się, że dobrze się układa i przylega do ciała.
 7. Zatłuszczona pieluszka wielorazowa

  Częstą przyczyną przecieków są zatłuszczone pieluszki wielorazowe. Przyczyną jest nadmiar kremu do pupy lub jej źle wypłukanie. Oblepione włókna mikropolaru wewnątrz pieluchy mogą przepuszczać wilgoć i kłopot gotowy. Używaj mniejszej ilości kremów, a pieluszki wymocz w niewielkiej ilości płynu do mycia naczyń, po czym dokładnie je wypierz.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: