8 produktów bezpiecznych dla dziecka z AZS

8 produktów bezpiecznych dla dziecka z AZS

Nie istnieje uniwersalna dieta, która jest zalecana każdemu, kto cierpi z powodu AZS. Najczęściej stosuje się dietę eliminacyjną, która polega na wycofaniu z jadłospisu produktów, które uczulają – wywołują i nasilają objawy zapalenia skóry.

Jakie produkty uznaje się za bezpieczne dla dzieci z atopią?

 1. Mięso z królika
 2. Mięso jagnięcia
 3. Jabłka.
 4. Ryż
 5. Brokuły
 6. Szpinak
 7. Ziemniaki.
 8. Oliwa z oliwek

Badania wykazały, że u ponad połowy dzieci cierpiących na AZS, którym wprowadzono dietę eliminacyjną, objawy złagodniały. Jakie zatem produkty warto wyeliminować z diety dziecka, a w przypadku, gdy niemowlę karmione jest piersią, z jadłospisu jego mamy?

reklama

Najczęściej uczulają produkty takie jak:

 1. Mleko, przetwory mleczne,
 2. Miód
 3. Mąka pszenna (gluten). 
 4. Jaja kurze i produkty, które je zawierają.
 5. Ryby.
 6. Orzechy.
 7. Owoce cytrusowe.
 8. Soja.
 9. Konserwanty, barwniki

Pamiętaj, że – nie tylko w przypadku atopików - niezwykle ważna jest zbilansowana, mądra dieta, bogata w składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy, a także przyjmowanie probiotyków.

U dzieci z AZS warto stosować suplementy probiotyczne zawierające mikroflorę, która wspiera działanie układu trawiennego dziecka. Istnieją badania naukowe pokazujące, że pewne szczepy bakterii probiotycznych mogą skutecznie leczyć wyprysk. Kupując probiotyki, poszukaj tych, które zawierają L. fermentum PCC; L. rhamnosus GG (to musi być odmiana GG) lub Bifidobacterium lactis Bb12 (obecnie nazywa się Bifidobacterium animalis), ponieważ udowodniono, że działają pozytywnie.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: