Jak uspokoić starsze niemowlę?

Jak uspokoić starsze niemowlę?

Jest wiele sposobów uspokojenia starszego niemowlęcia. Gdy płacze, można dać mu zabawki lub pograć z nim w jakąś grę. Jeśli płaczem domaga się twojej uwagi, zajmij je czymś, a zapobiegniesz łzom ze zdenerwowania. W niektórych sytuacjach nie obędzie się bez przytulania i pieszczot.

Nowe sposoby uspokajania dziecka

Zabawki

Uwagę dziecka najlepiej przyciągają zabawki dobrane do etapu jego rozwoju. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo dziecka, ale także o unikanie frustracji, jeśli zabawka jest dla niego zbyt skomplikowana.

Gdy dziecko umie już chwytać, ucieszy je grzechotka lub grająca zabawka. Gdy siada, chętnie zajmuje się wkładaniem kolorowych kubeczków jeden w drugi.

Gdy zaczyna raczkować lub chodzić, dobre będą ruchome zabawki, które można pchać lub ciągnąć. Około 1. roku życia dziecko jest już gotowe do układania prostych puzzli.

reklama

HUMOR

Humor często zapobiega łzom. Śpiewanie prostej piosenki, na przykład „Jak myjemy rączki", może zabawić dziecko podczas rutynowych czynności.

PRZYTULANIE

Ty jesteś najlepszą przytulanką dla swojego dziecka. Nie chce się ono oddalać od ciebie nawet krok.  Przytulenie go rozładowuje złe emocje niemowlaka , wzmacnia poczucie bezpieczeństwa. Okazywana miłość przekonuje, że mama przepędzi wszystkie strachy.

reklama

RYTMY

Piosenki i rytmiczne zabawy, na przykład aj. patataj" czy „jedzie, jedzie pan", dają dziecku radości. Dziecko szybko uczy się rozpoznawać zabawy, które kończą się łaskotkami lub przytulaniem. Maluch będzie chichotać, oczekując na ten moment.

ODWRACANIE UWAGI

Jeśli zauważysz, że buzia dziecka układa się w podkówkę, szybko odwróć jego uwagę, pokazując nową zabawkę lub coś, co dzieje się za oknem, na przykład: „Popatrz, chyba tata wraca" lub „Czy widzisz kotka w ogrodzie?". Jeśli dziecko bawi się czymś, czego nie pochwalasz, daj mu w zamian coś równie interesującego, a nie zabieraj mu tego.

reklama

MUZYKOWANIE

Instrumenty służą nie tylko do akompaniowania. Dziecko przyczynowo-skutkowego, próbując wdobyć-: przez uderzanie, potrząsanie czy dmuchanie. Rolę mogą spełniać pokrywki i drewniane łyżki, jeśli wytrzymasz hałas!

WSPÓLNE CZYTANIE

Nigdy nie jest za wcześnie na czytanie książek. Dziecko słuchać ciągle tej samej historii i wskazywać znane mu przedmioty na kolorowych obrazkach. Książki są różne dotyku, a podnoszone obrazki wzmagają zainteresowanie dziecka.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: