Kiedy pierwszy raz pójść z dzieckiem do dentysty?

Kiedy pierwszy raz pójść z dzieckiem do dentysty?

Specjaliści zgodnie twierdzą, że pierwsza wizyta u stomatologa powinna mieć miejsce już w pierwszym roku życia dziecka.

Jeśli nie stać cię na prywatną wizytę, a pediatra nie jest w stanie udzielić ci wszystkich informacji na temat możliwości zapisania się na wizytę u państwowego dentysty, postaraj się sprawdzić możliwości oferowane przez inne przychodnie, na przykład na stronie internetowej NFZ.

Zazwyczaj zaleca się pierwszą wizytę stomatologa dzieciom, u których pojawił się pierwszy ząb oraz tym, które mimo ukończonego pierwszego roku życia nie maja jeszcze żadnych zębów. Niestety odsetek dzieci cierpiących na próchnicę  nie maleje i nadal już przed ukończeniem pięciu lat wiele maluchów cierpi z powodu próchnicy. Maluszki najczęściej atakuje tzw. próchnica butelkowa.

Wczesna konsultacja dentystyczna pozwala wyłapać nieprawidłowości niezauważone lub nie zdiagnozowane przez pediatrę. Nawyk chodzenia na kontrolne wizyty stomatologiczne wpływa także zbawiennie na zdrowie całej rodziny i pomaga reagować szybko w nagłych przypadkach.

reklama

Niezależnie od tego, przy każdym bilansie pediatra powinien sprawdzić, czy stan uzębienia dziecka mieści się w normie i czy jego rozwój postępuje prawidłowo. Powinien także służyć radą w zakresie odżywiania i higieny jamy ustnej oraz zlecić ewentualną suplementację fluoru.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: