4 pomysły na karmienie piersią zimą

4 pomysły na karmienie piersią zimą

Karmienie dziecka piersią zimą może być wyzwaniem. Zwłaszcza przy niskich temperaturach jest wyjątkowo niekomfortowe, a i grozi przeziębieniem. Niestety czasem trzeba to zrobić – maluch jest głodny, a do domu daleko. Co zrobić w awaryjnej sytuacji?  Jak sobie ułatwić zadanie? Poznaj 4 pomysły na karmienie dziecka piersią zimą.

Odpowiednio się ubierz

Kiedy wychodzisz zimą z domu z małym dzieckiem, które karmisz piersią, musisz być przygotowana na wiele sytuacji. Możliwe jest, że kiedy maluch będzie głodny, będziesz musiała go nakarmić. Dlatego, w trosce o swoją wygodę, by uniknąć nerwowego szarpania, stresu i krępujących sytuacji, lepiej nie zakładać ubrań, które mają guziki, haftki czy suwaki. Sukienki z małym dekoltem, bluzki koszulowe ukryte pod wąskimi sweterkami nie są dobrym pomysłem.

Sprytne ubrania

Generalnie im mniej ubrań podczas karmienia, tym lepiej, co nie oznacza, że mama nie może się ubrać „na cebulkę”. Wystarczy mieć w swojej garderobie sprytnie uszytą odzież (np. z zapinanymi klapkami). Odpowiedni biustonosz, koszulka i bluza ułatwiające karmienie odsłaniają tylko tyle ciała, ile potrzeba. Reszta jest zakryta i osłonięta przed zimnem i ciekawskimi spojrzeniami.

reklama

Metoda dwóch koszulek

Znasz metodę dwóch koszulek? Ten patent jest świetny! Wystarczy założyć dwie koszulki:

  • pod spód elastyczną, którą do karmienia wystarczy ściągnąć w dół, zsuwając z piersi,
  • na wierzch luźniejszą, którą wystarczy podciągnąć.

Taka konstrukcja pozwala odsłonić tylko pierś, a nie całe ciało (wierzchnia bluzka osłania biust, a ta spod spodu – zakrywa brzuch). Taki strój zapewnia dyskrecję i chroni przed wychłodzeniem.

Wykorzystaj okrycie

Podczas karmienia dziecka możesz wykorzystać pieluszkę, ale także szalik bądź chustę. Zwłaszcza gdy jest zimno trzeba osłonić zarówno dziecko, jak i przód swojego ciała.

Jeśli przebywacie w plenerze, do karmienia możesz wykorzystać koc. Otul nim siebie i dziecko, dzięki czemu będzie wam cieplej i bardziej przyjemnie.

Do karmienia - tak na dworze, jak i w miejscach publicznych - przydają się okrycia do karmienia, dostępne w wielu różnorodnych wersjach (szal, ponczo, peleryna, fartuch z usztywniającymi fiszbinami, który umożliwia obserwowanie dziecka).

Możesz również karmić dziecko owinięte w chustę lub w nosidełku.

reklama

Zabierz termofory

Do piersi, zarówno przed karmieniem, jak i po, możesz przyłożyć małe ogrzewacze rąk. Termoforki dadzą uczucie ciepła, a i wpłyną na swobodny wypływ mleka.

Znajdź przyjazne miejsce

Jeśli spacerujesz z głodnym dzieckiem poza domem, by je nakarmić, zawsze możesz poszukać przyjaznego miejsca.

Aby ochronić siebie i dziecko przed chłodem, a i zadbać o wygodę i zapewnić odrobinę intymności, wejdź do kawiarni lub skorzystaj z pomieszczenia do karmienia dzieci (centra handlowe, przychodnie). To optymalne i najbezpieczniejsze rozwiązanie, by nakarmić dziecko piersią zimą.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: