7 sytuacji, których z pewnością nie doświadczysz w ciąży

7 sytuacji, których z pewnością nie doświadczysz w ciąży

Jesteś w ciąży? Gratuluję. Masz przed sobą dziewięć miesięcy ciąży. Jakich? Bardzo różnych, ale tych 7 sytuacji na 100 % nie spotka cię w tym okresie. O rany, ucieszyłaś się? No dobra to zaczynamy.

1. Ludzie nigdy nie powiedzą, że twój brzuch wygląda idealnie
Od razu weź pod uwagę i przygotuj się na komentarze typu:

  • 6 miesiąc i taki mały brzuch?
  • Ty jesteś w ciąży?
  • Jesteś pewna, że to nie bliźnięta?
  • To dopiero 5 miesiąc? Niewiarygodne, ja taki brzuch miałam w dniu porodu.

Jeżeli koleżanka skomplementuje cię i powie, że twój brzuszek jest piękny - nie wierz jej - już 10 minut później w świat powędrują sms-y “ Nie do wiary, spotkałam wieloryba na lądzie”

2. Ludzie będą cię zasypywać pozytywnymi historiami dotyczącymi ciąży i porodu
 Byłoby tak pięknie. Nic z tego. Poznasz koszmarne opowieści, wprost z horroru. Ci, co nie mają dzieci będą się wspierać cytatami z prasy i internetu. Te, co ciąże mają za sobą wywloką każdy potworny szczegół. Po co? No jasne - żeby cię wesprzeć. Przynajmniej będziesz wiedziała, co ci może się przytrafić. A wiesz, przezorny…UCIEKAJ;)

3. Ludzie  dobre rady zatrzymają dla siebie
 W końcu wiadomo, że radą warto się dzielić, jeśli druga osoba jej potrzebuje. E…nie? No tak, kobieta w ciąży przecież wygląda, jakby się prosiła o zestaw ratunkowy. Okaże się, że masz obok siebie samych ekspertów.  W dodatku za nim pojawi się brzuszek dostaniesz  zestaw porad przynajmniej do 18- roku życia dziecka.

4. Twój partner będzie zawsze rozumiał twoje potrzeby
 To człowiek, który jest ci bliski. Przecież związałaś się z nim i jest ojcem waszego dziecka. On Cię zrozumie i to bez słów. Jednak nie. Przygląda ci się, jak kosmitce, kiedy płaczesz oglądając te śliczne, małe szczeniaczki w reklamie karmy dla zwierząt. Kompletnie nie rozumie, dlaczego chcesz po raz 50-ty oglądać "I kto to mówi". Dzisiaj znowu nie odgadł, że miałaś ochotę na lody czekoladowe, a nie śmietankowe. To, co, że wczoraj nie chciałaś czekoladowych. Mógł się domyślić. A najbardziej beznadziejne, że kiedy nie wiesz, czego chcesz - on w ogóle nie potrafi ci podpowiedzieć, co to mogłoby być!!!

5. Będziesz przez całą ciążę promienieć
 No powiedzmy sobie szczerze, że nie będziesz. Jeśli zdołasz uniknąć częstych kontaktów z toaletą w pierwszym trymestrze ciąży, czekają cię jeszcze pryszcze, cienie pod oczami, wzdęcia, puchnące nogi, podwójny podbródek, nadpotliwość, nietrzymanie moczu, brzuch, który przesłoni twoje stopy. Wybierz, co tam chcesz. Jedyny blask to błysk w oku, kiedy uda ci się dopaść coś pysznego na początku lub wygodny fotel na końcu ciąży.

6. Pomyślisz, że bycie rodzicem to bułka z masłem. W końcu twoi rodzice cię mieli i przeżyli
W ogóle nie myślisz o rodzicach, a jeżeli to na zasadzie, jacy to byli dzielni ludzie, że zdecydowali się na dziecko. Dopiero teraz dociera do ciebie groza sytuacji, w której się zaraz znajdziesz. Nie tylko musisz donosić i urodzić, ale zaopiekować się maluszkiem. Myślisz:"Przecież nie mam kompletnie żadnych rodzicielskich kompetencji. Po prostu sobie nie poradzę". Płaczesz, że chwila przyjemności, potem radość, że się udało i …unieszczęśliwiłaś to dziecko albo jeszcze gorzej…upuścisz je, a najgorzej kiedy okaże się, że nie umiesz przewinąć i jesteś złą matką.  

Na pocieszenie - twój instynkt pokieruje cię i będziesz najlepsza mamą dla swojego dziecka.

7. Poród odbędzie się o czasie
Może się udać , jeśli jesteś w 3-5% mam, które rodzą w terminie. Oczywiście są sposoby, które możesz spróbować wykorzystać, ale może zaufaj swojemu dziecku. Ono pojawi się wtedy, kiedy będzie na to gotowe. Chociaż jeśli sprawiają ci przyjemność długie spacery, chodzenie po schodach, wieszanie zasłon lub radosny, bezpieczny seks w ciąży - korzystaj.
Anna Jórczak

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: