15 rzeczy, które przyszły tata musi zabrać ze sobą do szpitala

15 rzeczy, które przyszły tata musi zabrać ze sobą do szpitala

Śpioszki, kocyki  i niezbędne przedmioty dla przyszłej mamy prawdopodobnie spakowała już Twoja partnerka. Jeśli jednak zamierzasz towarzyszyć jej na porodówce warto, byś zabrał ze sobą kilka rzeczy, które pomogą przetrwać Tobie. Co powinno znaleźć się w plecaku przyszłego taty?

 1. Aparat fotograficzny / kamera video 
  Uwiecznienie momentu, w którym Twoje maleństwo przyjdzie na świat i wyda pierwsze odgłosy będzie Twoim zadaniem. To piękna pamiątka, o którą warto się postarać. Upewnij się, że na karcie/dysku masz wystarczająco dużo miejsca.
 2. Telefon komórkowy 
  Bez wątpienia będziesz chciał pochwalić się przed całym światem swoim nowo narodzonym szczęściem! Poza tym najbliższa rodzina z pewnością będzie was zasypywać wiadomościami typu „Czy już???”
 3. Ładowarki 
  Spakuj zarówno tę od telefonu jak i od aparatu czy kamery. Zwłaszcza, jeśli nie zdążyłeś naładować baterii zawczasu.
 4. Klapki
  W obuwiu zewnętrznym nikt nie wpuści cię do sali porodowej. Jeśli więc nie chcesz spędzić kilkunastu godzin ze stopami szczelnie owiniętymi plastikowym workiem pamiętaj, by spakować klapki.
 5. 2 koszulki na zmianę
  Nie jedziecie do SPA. Jeśli będziesz aktywnie uczestniczyć w porodzie, prawdopodobnie nie zostanie na Tobie sucha nitka. Zapasowe t-shirty bez wątpienia się przydadzą.
 6. Butelka wody
  Może nawet dwie! Prawdopodobnie spędzicie na porodówce długie godziny, a nawodnienie to jeden z kluczowych czynników wpływających na dobre samopoczucie.
 7. Napój energetyczny
  Kiedy już zaczniesz opadać z sił, zastrzyk kofeiny postawi Cię na nogi. Przydatne zwłaszcza wtedy, gdy maluch postanowi przyjść na świat w środku nocy.
 8. Przekąski
  Prawdopodobnie nie będziesz miał czasu, by skoczyć na lunch. Jeśli więc nie chcesz drażnić personelu i przyszłej mamy orkiestrą własnych kiszek, zapakuj kilka przekąsek. Uwaga! Kiełbasa, sosy czosnkowe i wszystko, co poczują inni w promieniu kilometra odpada. Wybierz coś neutralnego dla zmysłów osób w najbliższym otoczeniu.
 9. Drobniaki w portfelu
  Na parkingu, w szpitalnym bufecie czy automacie z kawą raczej nie dokonasz płatności kartą. Wrzuć do portfela trochę drobniaków, byś w razie czego mógł dokupić niezbędne drobiazgi na miejscu.
 10. Środki przeciwbólowe
  Twoją partnerkę z pewnością boli bardziej, ale bądźmy wyrozumiali! Poród to wysiłek i mnóstwo emocji, również po stronie przyszłego taty. Może rozboleć cię głowa. Zabierz ze sobą tabletki, które w razie czego przyniosą Ci ulgę.
 11. Mała poduszka lub rogal podróżny
  Jeśli będzie Ci dane odpocząć, przyda się coś do położenia pod głowę. Twarde oparcie krzesła raczej nie pozwoli Ci się odprężyć.
 12. Przybory toaletowe
  Mydło, szczoteczka i pasta do zębów oraz mały ręcznik to twoje niezbędne minimum. Dzięki takiemu zestawowi szybko się odświeżysz i poczujesz się jak nowy.
 13. Książka lub magazyn
  Akcja porodowa zazwyczaj nie toczy się jak na filmach. W rzeczywistości może przebiegać dużo wolniej. Kiedy przyszła mama będzie odpoczywać czekając na rozwój porodu, ty będziesz mógł oderwać myśli czytając lub przeglądając ulubiony magazyn.
 14. Odtwarzacz muzyki
  Nic tak nie odpręża, jak ulubiona muzyka. Zadbaj by na odtwarzaczu znalazły się zarówno twoje ulubione kawałki, jak i playlista dla twojej partnerki.
 15. Chusteczki higieniczne. W dużych ilościach. W życiu są takie chwile, kiedy prawdziwi mężczyźni płaczą. Moment, w którym po raz pierwszy weźmiesz swoje dziecko w ramiona jest jednym z nich!

Autor: Anna Chorowiec

Ocena: 4.36 z 5. Ocen: 7

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: