Najgłupsze rzeczy, które ludzie mówią kobietom w ciąży

Najgłupsze rzeczy, które ludzie mówią kobietom w ciąży

Sporo z nas podczas ciąży ma okazję spotkać się - powiedzmy sobie wprost - z kretyńskimi komentarzami i pytaniami. Głupota, brak empatii, ignorancja? Co pozwala ludziom mówić takie rzeczy?  Przerażające, że często padają one z ust kobiet, które same mają dzieci.

Wśród koleżanek zebrałam kilkanaście tekstów, którymi zostały”obdarowane” podczas ciąży. Czy niektóre z nich wydają ci się znajome?

 1. Matka mojego przyszłego męża zapytała nas, czy jesteśmy pewni, że to jego dziecko?!!
  Prawie padłam na podłogę i do tej pory nie wstałam. Widujemy się sporadycznie. Jedynie  z czego się cieszę, że nasz synek nie jest do niej podobny.

 2. Znowu jesteś w ciąży? O matko, jak ja ci współczuję.
  Spojrzałam i pomyślałam, że ja współczuję bardziej, bo ciąża kończy się w piękny sposób, a głupota trwa do końca życia.

 3. Masz zamiar poprosić o znieczulenie podczas porodu? Ja nie skorzystałam, bo kocham moje dziecko. Hę??

 4. Kiedy byłam w 5 miesiącu ciąży i szykowałam się do ślubu, (który był zaplanowany już rok wcześniej) koleżanka mnie spytała, czy udaję ciążę żeby złapać chłopaka.  AAAAA

 5. Usłyszałam, jak moja własna mama mówi do znajomej: “Zuzanna jest teraz w drugiej ciąży i że to już wystarczy, więcej dzieci nie trzeba w rodzinie."
  Przemilczałam, dopiero w domu spytałam, w jaki sposób wymyśliła, że ma prawo planować ile mam mieć dzieci. Wrrr

 6. Moja teściowa powiedziała, że to nie w porządku, że już zaszłam w  drugą ciążę, bo-  uwaga - “według kolejności” najpierw w ciąży powinna być moja szwagierka. Dobrze, że nie jej świnka morska. No zwariowała baba.

 7. W trzeciej ciąży usłyszałam, że posiadanie dużej liczby dzieci jest złe, bo nie ma czasu na okazywanie im miłości. Powiedziałam, że my z mężem skupiliśmy się jedynie na okazywaniu miłości sobie i oto efekt. Popatrzyła na mnie, jak na wariatkę i od tej pory się nie odzywa. Hurra!

 8. "Wow! Twoje cycki i tyłek są ogromne!" - zakrzyknął na mój widok 70-letni wujek
  Milczałam zszokowana, a miałam ochotę powiedzieć, że jego również…tylko moje wrócą do równowagi.

 9. O Boże Święty,  w tym wieku w ciąży? A studia, praca? Zniszczyłaś sobie życie. - usłyszałam od starszej pani w pociągu. W sumie się nie obraziłam, bo skąd miała wiedzieć, że mam 27 lat.

 10. Kurczę myślałam, że jestem gruba, a w sumie, jak tak patrzę na ciebie, to chyba jednak nie?
  Tylko ja jestem w ciąży  kretynko!

 11. Pani jest w ciąży? Lepiej się nie cieszyć, tylko uważać. Różne przypadki chodzą po ludziach.- ostrzegała mnie pani w przychodni. Pewnie uważała, że dała mi wsparcie, kobieta...

 12. Przysięgam, że każdego dnia jesteś większa- powiedziała mi teściowa, kiedy przyjechaliśmy do niej na 2 tygodnie na wakacje. Urocze

 13. Jeden z naszych przyjaciół, któremu podekscytowani ogłosiliśmy, że będziemy mieć dziecko zapytał: "I wy tak specjalnie?".

Właściwie czas na podsumowanie. Można napisać wiele słów, ale myślę, że wystarczy jedno pytanie, które może ci pomóc w trudnej sytuacji: I ty tak specjalnie, czy przez głupotę?

A was zaskoczyły jakieś idiotyczne pytania, pouczenia, czy sytuacje, których doświadczyłyście/doświadczacie podczas ciąży?

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: