Jak pielęgnować uszka niemowlaka?

Jak pielęgnować uszka niemowlaka?

Jak pielęgnować małe uszka? Należy czyścić je codziennie -  każdorazowo po kąpieli, ale pamiętając o kilku zasadach.

Ucho składa się z trzech części: ucha zewnętrznego, ucha środkowego i ucha wewnętrznego. Każda z części  składa się z mniejszych elementów, które współpracują ze sobą, aby pomóc Ci słyszeć. Dlatego tak ważne, żeby dbać o ich higienę..

Jak prawidłowo czyścić uszy niemowlęciu?

Uszy twojego dziecka powinny być regularnie czyszczone, aby z nich usunąć wszelkie zabrudzenia. Najbezpieczniejszym sposobem, aby to zrobić jest użycie miękkiej myjki lub wacika, którymi możesz przetrzeć zewnętrzną część ucha.


Pamiętaj, że powiedzenie "nic mniejszego od łokcia nie należy umieszczać w uchu dziecka" jest prawdą. Używając pałeczek higienicznych nie tylko możesz wepchnąć woskowinę w głąb kanału słuchowego, a dodatkowo grozi to przebiciem błony bębenkowej.

Jeśli woskowina zostanie wprowadzona w głąb ucha stworzy twardy, suchy czop, który jest nazywany z korkiem woskowinowym W rezultacie niemowlę może zacząć gorzej słyszeć, a w niektórych sytuacjach może dojść do stanu zapalnego ucha.

reklama

Jak usunąć woskowinę z niemowlęcego uszka?
Niemowlę powinno leżeć w pozycji, dzięki której będziemy mieli swobodny dostęp do jego uszu. Najlepiej położyć je na boku i najpierw wyczyścić zakamarki małżowiny usznej, a następnie czystym wacikiem przetrzeć płatek oraz skórę za uszkiem.
Jeśli uważasz, że Twoje dziecko ma nagromadzenie twardej woskowiny, wtedy  możesz użyć specjalnych kropelek, które ją usuną.

Skonsultuj się z lekarzem, jak często można powtarzać ten proces. Wybierz oczywiście preparat odpowiedni dla niemowlaka. Dobrze gdyby miał działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i łagodzące podrażnienia.
Pamiętaj żeby rozgrzać trochę olejek inaczej operacja może być nieprzyjemna dla maleństwa.
Podczas wpuszczania kropelek połóż dziecko na boku i niech chwilę poleży w tej pozycji aby preparat trafił w głąb uszka.Chcesz porozmawiać z innymi mamami. Dołącz do forum dla mam niemowlaków

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: