Naturalne sposoby wywołania porodu

Naturalne sposoby wywołania porodu

Zbliża się termin porodu - masz już serdecznie dość wariacji trzeciego trymestru i nie możesz doczekać się chwili, kiedy przytulisz swoje nowonarodzone, wyczekiwane maleństwo…

Warto wiedzieć, że dzieci same wybierają czas, kiedy chcą pojawić się na świecie. Podobno istnieją sposoby, które mają je do tego nakłonić. Czy na Twojego maluszka podziałają? Nie wiadomo. Natomiast bez względu na to, jak bardzo byłabyś zdesperowana – najpierw KONIECZNIE spytaj swojego lekarza, czy możesz wypróbować  którykolwiek z nich.

Seks, jako sposób na wywołanie porodu

Ten sposób wydaje się wiarygodny, chociaż badania na temat uprawiana seksu, jako sposobu na wywołanie porodu, nie do końca się zgadzają z tą teorią. Prawdą jest, że sperma zawiera prostaglandyny, które przyspieszają dojrzewanie szyjki macicy. Aż do 4 godziny po stosunku stężenie hormonów w śluzie szyjki macicy jest od 10 do 50 razy większe niż normalnie. 

Dodatkowo dochodzi do naturalnego masażu szyjki. Nie zapominaj, że kobiety w czasie orgazmu uwalniają oksytocynę. To  może przyspieszyć akcję porodową. Seks z wielkim brzuchem może sprawiać trudność, ale jeśli możecie i macie ochotę – do dzieła:) Jednak pamiętajcie, że w ciąży dużo częsciej pojawiają się infekcje intymne, więc zachowajcie ostrożność.

reklama

Długi spacer, jako sposób na wywołanie porodu

Niektórzy położnicy mówią, że długi, energiczny spacer może naturalnie wywołać poród i  dodatkowo złagodzić stres porodowy (wysiłek uwalnia hormony szczęścia czyli endorfiny). Czasami proponuje się chodzenie po schodach lub wieszanie zasłon żeby zwiększyć  nacisk główki dziecka na szyjkę macicy. Pamiętaj tylko żeby się zbytnio nie forsować, a na spacery chodzić w miejsca skąd można łatwo wrócić do domu. Pierwsze skurcze porodowe w lesie mogą okazać się hardcorowym przeżyciem.

Masaż sutków, jako sposób na wywołanie porodu

Stymulowanie brodawek sutkowych powoduje naturalne wydzielanie się  oksytocyny, dzięki czemu możesz wywołać akcję porodową. Metoda ma większą szansę na powodzenie, jeśli  twoja macica przed ciążą reagowała silnie na pieszczoty piersi. Jeżeli masz ochotę na wieczór pełen pieszczot  lub znajdziesz w sobie  determinację żeby kilka razy dziennie po kilkanaście minut masować brodawki – spróbuj. Bywa bolesne.

reklama

Olej rycynowy, jako sposób na wywołanie porodu

To produkt  z nasion byliny – rącznika pospolitego uzyskany przez wyciskanie oleju na zimno i wygotowywanie z wodą. Używany głównie, jako środek przeczyszczający. Przyspiesza znacznie perystaltykę jelit. Skurcze jelit  uciskają macicę  i wypychają maluszka. Ten sposób potrafi być niebywale bolesny i gwałtowny w przebiegu (biegunka). W rezultacie dodatkowy ból zamiast przyspieszyć poród  może go opóźnić, ale nie jest to norma.

Picie oleju rycynowego jest zabronione przed datą porodu oraz w ciąży wysokiego ryzyka. Przede wszystkim koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem i uzgodnij dawkę oraz zalety i wady, jeśli chcesz wypróbować tę metodę

Pikantne jedzenie, jako sposób na wywołanie porodu

Niektórzy mawiają, ze to świetny sposób na wywołanie akcji porodowej. Ja bym podchodziła sceptycznie. W najlepszym przypadku będziesz miała gigantyczną zgagę, w najgorszym będziesz wymiotować.  Jeśli jesteś wielbicielką pikantnej kuchni zostaw sobie tę przyjemność na później, bo gwarantuję, że jeśli „zwrócisz „ swoje ulubione curry – nigdy więcej nie będziesz miała na nie ochoty;)

reklama

A może refleksologia, jako sposób na wywołanie porodu?

Polega na uciskaniu odpowiednich punktów, które odpowiadają określonym narządom wewnętrznym.  W efekcie „masaż” ma pobudzić skurcze macicy. Czy zadziała? Nawet jeśli nie – masz szansę na cudowny masaż stóp.

Rozmowa z dzieckiem, jako sposób na wywołanie porodu

Pomysł wydaje się dyskusyjny, ale… niektórzy naukowcy uważają, że to dziecko, wysyła sygnał rozpoczynający narodziny. Niezależnie, czy to prawda – w rozmowach z maluszkiem nie ma nic złego, jeśli nie zadziała – trudno. A jeśli się uda - to może być świetna wiadomość, że na świat przychodzi współpracujący młody człowiek:)
zebrała  Anna Ślusarczyk
 

Ocena: 4.43 z 5. Ocen: 23

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:

Zobacz także

Co to jest poród?

Co to jest poród?

Porodem powszechnie nazywa się czas przechodzenia dziecka z życia wewnątrzmacicznego, do życia odrębnego...   Więcej

Co do szpitala wziąć dla noworodka?

Co do szpitala wziąć dla noworodka?

Wielki dzień, kiedy powitacie na świecie malucha, zbliża się wielkimi krokami. Z pewnością i ty, i tata...   Więcej

Nie musi boleć! Rodzić ze znieczuleniem czy bez?

Nie musi boleć! Rodzić ze znieczuleniem czy bez?

Pogląd, że „poród nie musi boleć” wciąż jeszcze jest kontrowersyjny. Wielu lekarzy to zwolennicy polityki...   Więcej

Wyprawka za pół ceny

Wyprawka za pół ceny

Stało się. Jesteś w ciąży. Niedowierzanie, radość, obawa. Niestety niepokój przyszłej mamy (a często i...   Więcej

Ile można mieć cesarskich cięć?

Ile można mieć cesarskich cięć?

Cesarskie cięcie to zabieg chirurgiczny kończący ciążę, który uratował niejedno życie - często zarówno...   Więcej

Masaż szyjki macicy

Masaż szyjki macicy

Czekasz z utęsknieniem na poród. Kiedy wreszcie pojawiły się skurcze lub odeszły Ci wody płodowe a...   Więcej

reklama

Niezbędniki w dziale ciąża