Przygotowany do ojcostwa? Sprawdź

Przygotowany do ojcostwa? SprawdźJeśli czytasz ten tekst , to zapewne dowiedziałeś się, że zostaniesz ojcem. Wspaniale, prawda?

No powiedzmy. Tak właściwie, to czeka cię mnóstwo roboty i stąd właśnie powiedzenie, że kilka minut przyjemności, a potem się człowiek męczy przez całe życie.

My dzisiaj poprzestaniemy na nadchodzących dziewięciu miesiącach. Wierz nam - będą ekscytujące. I tak serio to gratulujemy, bo bycie Tatą to wspaniała sprawa.

Przeczytaj ...
chociaż jedną książkę na temat ciąży i rodzicielstwa. To naprawdę pomocne. Dzięki temu będziesz mógł pomóc swojej partnerce i zrozumieć, co będzie się z nią działo w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy. Jeśli nie lubisz książek naukowych - sięgnij po książki napisane przez zwykłych ludzi, którzy się dzielą swoimi doświadczeniami z bycia rodzicem.

Rozmawiaj…
z przyjaciółmi, którzy mają dzieci. Tacy ludzie mogą być prawdziwą skarbnicą wiedzy, ale również…mogą z lekka przerysowywać historie, np: typ straszący: ”Ten poród był straszny. 26 godzin partych…, ale co tam poród, ty wiesz, jakim koszmarem była pierwsza kąpiel maluszka?.”  lub typ samiec alfa: “Nie no, robiliśmy szybko, rodziliśmy szybko, ale wiesz to trzeba umieć.”  Dlatego jeśli masz wątpliwości lub coś cię niepokoi porozmawiaj lepiej z ginekologiem partnerki. Pomyśl też o rozmowie ze swoim tatą, to może być dla was bardzo ciekawa podróż do przeszłości, jak i budowanie kompletnie nowej relacji.

Słuchaj ...
swojej żony, dziewczyny, partnerki. Ciąża wiąże się dla niej z całą gamą uczuć i niekoniecznie wszystkie nazywają się - euforia. Bądź dla niej i przy niej, bo w takiej sytuacji dobrze mieć poczucie, że ktoś jest blisko. Służ ramieniem, jeśli musi się wypłakać. Nadstaw ucha, jeśli chce się wygadać. Ciąża jest momentem, kiedy mogą się pojawić w związku kryzysowe sytuacje. Ważne żebyście potrafili razem przejść przez nie. I czasem ważniejsze okazuje się wspólne kupowanie ubranek dla waszego maluszka, niż drogie prezenty dla przyszłej mamy.

Dowiedz się…
co się dzieje w głowach przyszłych mam:) Jeśli niektóre zachowania twojej partnerki cię zaskakują, zajrzyj na nasze forum i poczytaj, co jest ważne dla dziewczyn, w czasie ciąży. A jeśli bardzo sobie nie będziesz radził przeczytaj, jak przeżyć ciążę żony i nie zwariować.

Przygotuj się...

że twoje życie się zmieni. Bycie ojcem oznacza konieczności zrobienia i nauczenia się wielu rzeczy, jak również rezygnację z kilku (przynajmniej na jakiś czas). Wyobraź sobie i zaplanuj przyszłość swoich bliskich. Zamknij oczy i zobacz siebie w roli taty.  Jak spędzasz czas ze swoim dzieckiem? Co wspólnie robicie? Jak wygląda wasza rodzina? Obejrzyj różne sytuacje. Taka podróż w przyszłość  jest nie tylko ciekawym eksperymentem, ale również pomoże ci uświadomić i poukładać sobie różne sprawy. Spróbuj. Koniecznie:)

Ocena: 5 z 5. Ocen: 1

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: