Chłopiec czy dziewczynka, czyli jak wywróżyć płeć dziecka

Chłopiec czy dziewczynka, czyli jak wywróżyć płeć dziecka

Chłopiec, czy dziewczynka? Wprawdzie dzięki USG dość łatwo stwierdzić płeć dziecka, ale bywa i tak, że maluch za każdym razem przy badaniu „ukrywa” swe wdzięki. Wówczas wszyscy, nawet ci, którzy absolutnie nie wierzą w przesądy, jak z rękawa zaczynają sypać niezwykłymi sposobami na to, aby poznać płeć malucha.

Poniżej kilkanaście takich z nich. Jedno jest pewne - w połowie się sprawdzają...

1. Słodkie i słone
Masz ochotę na ciasteczka i czekoladę? Bez owoców nie wyobrażasz sobie dnia? To na pewno dziewczynka. Zachciewa ci się śledzików i grzybków w occie, ciągle jadłabyś mięso i nabiał – będzie chłopak. Nie jest powiedziane, co z dziećmi, których mamy ptasie mleczko zagryzają kiszonym ogórkiem...

2. Kształt brzucha
Brzuch okrągły, szeroki lub opadnięty wróży dziewuszkę, a spiczasty (nie do końca wiem jaki to, bo pomimo dwóch synów na koncie, takowego nie miałam) chłopaka. Co z bliźniakami różnej płci, wróżba nie mówi.

3. Co ma piernik do wiatraka...

Nie lubisz jeść piętek z chleba – chłopak. Jeśli lubisz w ciąży sok pomarańczowy, to oczekuj dziewczynki.

4. Kierunki świata

Mamy odwracające się w czasie snu na północ mają rodzić synów, a te które zwracają się na południe – córki. Nie do końca jasna jest rola wschodu i zachodu.

5. Dwie baby
Jeśli kobieta jest w ciąży wyjątkowo marudna, to na pewno dlatego, że nosi dziewczynkę. Jak się zejdą dwie kobiety w jednym, to są po prostu nie do wytrzymania. Z kolei chłopiec jest odpowiedzialny za częste bóle głowy.

6. Zazdrosna kobieta
Nawet taka całkiem mała podkrada matce urodę. Dlatego w ciąży z dziewczynką mama ma problemy z cerą, przetłuszczającymi się włosami, wypryskami czy plamami na skórze. Kiedy nosi mężczyznę, to wprost pięknieje w oczach. Z tym ostatnim nie zgadza się żadna kobieta w 9 miesiącu... Co dziwniejsze, ładne piersi też są „na dziewczynkę”, więc brzydka, za to z ładnym biustem...?

7. Piegowata i włochata mama

Pojawienie się piegów ma wróżyć dziewczynkę. Z kolei szybciej rosnące na nogach włosy mają oznaczać chłopca.

8. Ciepło-zimno
Jeśli stopy są zimniejsze niż przed ciążą – chłopak. Także wydłużający się nos oznacza chłopca (czyżby mamy wielu chłopców wyglądały jak Pinokio?).

9. Mdłości i nudności
Wszyscy wiedzą, że wywołują je hormony, ale mimo to wiele osób jest przekonanych, że wyjątkowo uporczywe i męczące poranne mdłości wywołuje dziewczynka.

10. Z obrączki
Aby wywróżyć płeć z obrączki, trzeba takową mieć (koniecznie własną, to nie jest wróżba dla niemężatek), zawiesić ją na nitce i przytrzymać nad brzuchem. Ruch wahadłowy to dziewczynka, a kółeczka – chłopiec.

11. Która strona
Nie wiedzieć czemu, znaczenie ma też to, z której strony poczuje się pierwszy ruch dziecka. Pierwszy kopniak z lewej strony oznacza chłopca, a z prawej dziewczynkę.

12. Sprawna jak chłopak
Jeżeli kobieta w ciąży często na coś wpada, potyka się, to urodzi córkę. Jeśli jest sprawna, to syna.

13. Dodatkowe kilogramy
Jeśli kobieta w ciąży zbiera dodatkowe kilogramy, to za te odkładające się na brzuchu odpowiada syn, a za te na biodrach i pośladkach – córka. Jeśli przyszły tata przybiera na wadzie wspólnie z mamą, to będzie chłopiec.

14. Decyduje babcia
A raczej jej włosy. Jeśli mama mamy nie ma siwych włosów, to urodzi się dziewczynka.

15. Ręka i ucho
Jeśli pokazujesz ręce wnętrzem do góry – dziewczynka, a jeśli podnosisz kubek za ucho – chłopiec.

16. Serce
Jeżeli serce dziecka bije szybko – powyżej 140 na minutę, to jest to dziewczynka. Także mocz u ciężarnej o kolorze przejrzysto-żółtym, mętnym oznacza dziewczynkę, natomiast mocz jaskrawożółty to chłopak.

Joanna Górnisiewicz

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: