Bądź dla siebie dobra w czasie porodu

Bądź dla siebie dobra w czasie porodu

Dzięki Bogu, że czasy, kiedy leżenie na plecach w trakcie porodu było właściwie jedyną, słuszną, pozycją, mamy już za sobą. Dzięki temu kobieta nie tylko aktywniej może uczestniczyć w akcie narodzin, ale sam poród przebiega łatwiej. Jeśli masz szansę to skorzystaj z różnych udogodnień proponowanych Ci przez szpital.

Na początek drabinki
Pozycja stojąca przyspiesza akcje porodową. Drabinki możesz wykorzystać w chwilach odpoczynku, odciążając kręgosłup. Wesprzeć się o nie w trakcie skurczy, przykucnąć.

A może do wanny?
Ciepła woda łagodzi ból. Skorzystaj z wanny lub weź prysznic. W wodzie możesz bardziej się odprężyć. Odchodzenie wód płodowych nie jest przeciwskazaniem do skorzystania z kąpieli.

Wygodny worek sako
Wypełniony kulkami ze styropianu przypomina ogromny puff. Fantastycznie dopasowuje się do kształtów.

reklama

"Pokoleb" się na piłce
Siedzenie na piłce pozwoli Ci rozluźnić mięśnie krocza. Poruszanie biodrami na boki, do przodu i do tyłu, pomoże twojej Dzidzi szybciej przesunąć się w rozluźnionym kanale rodnym do dołu. Możesz też klęknąć i oprzeć się o piłkę żeby odpocząć pomiędzy skurczami.

Odpocznij na krześle
Usiądź na krześle przodem w kierunku oparcia, na którym możesz położyć poduszkę pod głowę. Poproś partnera, bądź położną o zrobienie masażu. To może pomóc.

położna mgr Małgorzata Gierada-Radoń

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: