5 rzeczy, które pomogą ci zajść w ciążę

5 rzeczy, które pomogą ci zajść w ciążę

Pragniesz zostać mamą? Nie palisz, wstrzymujesz się od alkoholu, zdrowo się odżywiasz i przyjmujesz kwas foliowy. Co jeszcze może pomóc Ci w zajściu w ciążę? Poznaj 5 rzeczy, które mogą okazać się niezastąpione.

1. Herbatki ziołowe

Odpowiednio skomponowane mieszanki ziołowe podawane w konkretnej fazie cyklu mogą pomóc w jego regulowaniu oraz wpływać na płodność. Chwalą je nasze forumowiczki, które tajemnicze właściwości tych naparów przetestowały osobiście:

Krysiulek:„Faktycznie jak pije teraz te zioła z .... i jak czytam jak powinien wyglądać cykl , śluz itp to się zgadza i pasuje do opisu poszczególnych dni, także jestem zadowolona , że działa :)”
(zobacz wątek)
Barbarka01: „Widzę poprawę w śluzie - tzn. teraz w ogóle mogę odróżnić płodny od niepłodnego, bo wcześniej nie było różnicy, także chyba te (zioła) Regularne Cykle podziałały”.
(zobacz wątek)

reklama

2.Monitor płodności

Przenośne urządzenie wielkości komputerowej myszy całą dobę czuwa nad Twoją płodnością. W jaki sposób? Na skórę pod ramieniem przyklejasz mikroczujnik rejestrujący każdą zmianę w temperaturze Twojego ciała. Następnie włączasz urządzenie, którego sensory łączę się z czujnikiem na skórze. Dane przetwarzane przez monitor przesyłane są do systemu, do którego dostęp ma również Twój lekarz i w wersji premium – osobisty trener płodności. Natomiast na wyświetlaczu urządzenia widzisz, kiedy nastąpią dni płodne i kiedy masz największą szansę na zapłodnienie. Możesz jeszcze ustawić alarm – wówczas z pewnością nie przegapisz tego ważnego momentu.

3. Mikroskop owulacji

Mikroskop owulacji to domowe laboratorium wielkości szminki. Na czym polega badanie przy jego pomocy? Spod języka pobierasz próbkę śliny, którą umieszczasz na szkiełku mikroskopu i pozostawiasz na kilka minut. Następnie nakładasz soczewki i już jak przez kalejdoskop możesz oglądać wyniki. Do mikroskopu dołączone są schematy tego, co możesz zobaczyć i co pomoże Ci określić, w jakiej dokładnie fazie cyklu obecnie się znajdujesz.

reklama

4. Lubrykanty ułatwiające zapłodnienie

Nie, to nie są zwykłe lubrykanty, które kupisz na stacji benzynowej. Tych lepiej unikać, jeśli próbujecie połączyć Wasze komórki. Zwykłe substancje nawilżające mogą wręcz blokować plemniki. Zaopatrz się w specjalne lubrykanty wspomagające proces zapłodnienia. Tworzą one przyjazne plemnikom środowisko, przedłużając ich żywotność i ułatwiając migrację.

5. Plastry chłodzące

Tym razem nie dla Ciebie, lecz dla przyszłego taty. Jak powszechnie wiadomo – zbyt wysoka temperatura w spodniach nie służy zdrowiu plemników. Naukowy udowodnili, że obniżenie ciepłoty jąder o kilka stopni sprzyja płodności. Specjalne plastry przyklejane do moszny to mikroklimatyzacja dla plemników. Według zapewnień producenta zapewniają one także przyjemne doznania mężczyźnie – powodują uczucie komfortu i relaksu.

Autor: Anna Chorowiec

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: