Co nie sprzyja zajściu w ciążę

Co nie sprzyja zajściu w ciążę

Od dłuższego czasu staracie się z partnerem o dziecko, niestety bez efektów? Zadajesz sobie pytanie dlaczego nie możesz zajść w ciążę? Może nawet zwróciłaś się już o pomoc do specjalisty, a ten, zleciwszy stosowne badania stwierdził, że ze zdrowotnego punktu widzenia nic nie stoi na przeszkodzie, byście zostali rodzicami. Jesteście płodni, ale coś nie sprzyja zajściu w ciążę... Sprawdź, może na liście poniżej znajdziesz punkt, o którym jeszcze nie myśleliście i zwiększysz szanse na poczęcie dziecka.

Nieprawidłowa masa ciała

Zarówno niedowaga, jak i nadwaga zaburzają cykl rozrodczy i tym samym zmniejszają szanse na zajście w ciążę. Pamiętaj, by nie odchudzać się radykalnie – to także nie sprzyja spełnieniu marzenia o dziecku. Dieta powinna być zróżnicowana, bogata w witaminy oraz składniki mineralne, ponieważ ich niedobór przekłada się na płodność, może ją zaburzyć. Przeczytaj więcej o diecie poprawiającej płodność.

Kiepska forma

... i siedzący tryb życia. Jeśli jesteś typem piecucha, czas to zmienić. Zadbaj o kondycję. Nie musisz jednak od razu biec na siłownię! Wystarczy, że zaczniesz od spacerów, pływania czy jazdy na rowerze. Aktywność fizyczna wspaniale wpływa na twój dobrostan, kondycję fizyczną i... psychiczną, Wspiera płodność. Uważaj tylko na smog - staraj się unikać spacerów na zewnątrz, kiedy powietrze jest złej jakości. 

reklama

Palenie papierosów

Jeśli palisz – rzuć to! Czy wiesz, że w czasie wypalania papierosa, z dymem do każdej komórki twojego ciała dociera około 4 tys. substancji trujących? Unikaj też towarzystwa osób palących – bierne palenie jest nie mniej szkodliwe niż jego czynna forma.

Nadużywanie alkoholu

Alkohol w nadmiernej ilości upośledza pracę narządów, wypłukuje wiele minerałów. 

reklama

Niehigieniczny tryb życia

kiepska dieta, mało snu, stres – zdecydowanie utrudnia zajście w ciążę.

Wiek

Szczytowy okres płodności kobiety przypada na 25. rok życia. Później stopniowo spada (przeczytaj o ciąży po trzydziestce). Czy wiesz w jakim wieku najlepiej zajść w ciążę?

reklama

Stosowanie lubrykantów

Stosowany lubrykant może wpływać na spermę i utrudniać zajście w ciążę. Niektóre preparaty blokują lub spowalniają ruchy plemników, są plemnikobójcze.

Za mało, lub... za dużo zbliżeń

Jeśli uprawiacie seks zbyt często, może się okazać, że sperma twojego partnera zawiera mniej plemników. Z kolei zbyt mało zbliżeń może sprawić, że łatwo można przegapić okres płodny (zwłaszcza, jeśli mylisz się w obliczeniach). 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: