reklama
4. tydzień

4. tydzień ciąży

Zagnieżdżenie. W czwartym tygodniu ciąży (ok. 5 dni po poczęciu) następuje zagnieżdżenie W tym okresie niektóre kobiety - szczególnie wrażliwe na zmiany hormonalne - mają złe samopoczucie, mogą także obserwować niewielkie krwawienie.

Twoje dziecko
Witamy... zarodek. W wieku dwóch tygodni od zapłodnienia Twoje dziecko zyskuje oficjalne miano zarodka. Zaczyna tworzyć się łożysko, dzięki któremu dziecko będzie się odżywiać. 21 dnia po poczęciu rozpocznie pracę malutkie serduszko, które będzie rytmicznie pompować krew.

Co się dzieje z Tobą?
Możesz czuć się zmęczona i rozdrażniona - choć nie jest to regułą. Niektóre kobiety mogą na tym etapie odczuwać szczególnie silne objawy napięcia przedmiesiączkowego: powiększone piersi, wzrost wagi, napięcie podbrzusza, częste oddawanie moczu, zmiany nastroju i zmęczenie. Miesiączka wydaje się tuż tuż... ale nie nadchodzi. Czy jesteś w ciąży?

Uwaga ! Każda ciąża jest inna, dlatego podawane przez nas fakty pełnią jedynie funkcję orientacyjną. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Jesteś w ciąży? Dołącz do forum dla przyszłych mam

Objawy ciąży

Uważasz, że ten tekst jest wart przeczytania? Poleć go znajomym:

Oceń:

Wysyłam Twój głos!
Ocena: 4,31 z 5. Głosów: 58
Kliknij w gwiazdki, żeby dodać swój głos.
reklama